چند سالیست مردم شهیدپرور و مظلوم شهرستان بسطام خواستار ارتقاء بخش به شهرستان هستند و از طرق مختلف خواسته بحق خود را مطرح کرده اند و از حدود یکسال قبل نیز به اقدامات خود سرعت بیشتری داده و پیگیر این مهم هستند.

حدود یک ماه قبل خبرهایی حاکی از تصویب شهرستان شدن بسطام به گوش می رسید و اوضاع به خوبی و آرام در حال پیگیری بود که به ناگاه با مخالفت تعدای اندکی از مردم شریف مجن روبرو شد که مشخصا این مساله از قبل توسط عده ای برنامه ریزی شده بود.

ماههای اخیر فضای پر التهابی برای مردم مظلوم و شریف شهرستان بسطام ایجاد گردید و این مساله در چنین برهه ای که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها هستیم ،تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت و مسئولیت آن با مخالفان شهرستان شدن بسطام خواهد بود!

امروز بین خطبه های پرشور نماز جمعه بسطام اطلاعیه ای توسط یکی از همشهریان و بزرگان بسطام قرائت گردید که به اطلاع مسئولین محترم استان و شهرستان و شما کاربران محترم می رسانم .

بسمه تعالی

با سلام و درود به پیشگاه مقدس امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) و با سلام به ارواح مطهر شهدا و روح ملکوتی امام راحل و آرزوی سلامتی و تندرستی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای ،ما اهالی شهرستان بسطام با توجه به قبول خواسته بحق و قانونی خود از طرف مسئولین محترم در زمینه ارتقاء بخش به شهرستان و پیگیریهای مجدانه جناب آقای دکتر رهی استاندار محترم ، جناب آقای دکتر جلالی نماینده معزز شهرستان و جناب آقای خلخالی معاونت محترم سیاسی امنیتی استانداری سمنان و حضرت حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا معصومی امام جمعه محترم بسطام اعلام می داریم:

1. ما اهالی شهرستان بسطام همواره خواستار وحدت ، امنیت ،همدلی و اتحاد اجتماعی ،فرهنگی ،سیاسی و اقتصادی می باشیم.

2. با توجه به فرصت یک هفته ای مسئولین جهت ارسال طرح ارتقاء شهرستان بسطام ،با توجه به اتمام فرصت مذکور خواستار تسریع در انجام این کار می باشیم.

3. ما اهالی شهرستان بسطام ،دست اندازی به حریمهای جغرافیایی و تقسیمات کشوری شهرستان بسطام را محکوم نموده و حاضر به واگذاری وجبی از اراضی خود به غیر نمی باشیم.

4. ما اهالی ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان بسطام از دولتمردان عدالت گستر خواستاریم با توجه به محدودیت زمانی از فرصت سوزی جلوگیری و هر چه زودتر در این مورد اقدام نموده و در غیر این صورت خواسته بحق خود را با تجمع عمومی پیگیری نموده و تا رسیدن به حق قاونی خود از پای نخواهیم نشست.

نمازگزاران پرشور بسطامی در پایان قرائت هر بند با تکبیرهای بلند خود خواستار رسیدگی مسئولین به این امر شدند.

برگرفته از سایت بسطام نیوز