دوشنبه 9 بهمن 1391 03:03 ب.ظ نظرات ()


سمنان - دبیر کنفرانس ریاضیات مالی و کاربردهای آن گفت: 250 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارائه شده است که پس از داوری، 179 مقاله برای ارائه در این کنفرانس پذیرش شد.

ˈمحمدرضا صافیˈ روز دوشنبه افزود: از این تعداد، دو مقاله به صورت سخنرانی عمومی، 12 مقاله به صورت سخنرانی تخصصی و 65 مقاله به صورت پوستر در این کنفرانس ارائه می شود.

وی گفت: سومین کنفرانس ملی ریاضیات مالی و کاربردهای آن یازدهم و دوازدهم بهمن در تالار دانش دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.

وی آنالیز تصادفی، حسابان مالیوان و ریاضیات مالی، راهبردهای پوشش ریسک، محاسبات مالی، مدل های نوسان تصادفی و فرآیندهای پرش، کنترل تصادفی و سرمایه گذاری بهینه، مدل سازی احتمالی داده های مالی، قیمت گذاری دارایی ها و مشتقات، تحلیل سری های زمانی، مدیریت ریسک، مهندسی مالی و کاربردهای مدیریتی و اقتصادی، بازارهای انرژی و کالا و تجارت نشر، ابزارهای مالی اسلامی و اقتصاد محاسباتی را از محورهای این کنفرانس دو روزه بیان کرد.

صافی با بیان اینکه دانشگاه سمنان در ردیف سه دانشگاه اول در کشور است که رشته ریاضی مالی در آن ایجاد شده است، یادآور شد : اولین دوره این کنفرانس در دانشگاه علامه طباطبایی و دومین دوره در دانشگاه زنجان برگزار شد.