مهرداد دوشنبه 23 بهمن 1391 11:33 ق.ظ نظرات ()
سمنان-خبرگزاری مهر: مردم غیور استان سمنان امروز همگام با آحاد ملت ایران آمدند تا بار دیگر با خلق و ثبت حماسه ای دیگر در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی در روز 22 بهمن، ضمن استمرار حرکت دشمن شکن خود، خاری در چشم بدخواهان این ملت باشند.

ایرانیان مؤمن و غیور در دوران قبل از پیروزی انقلاب با توکل به ذات اقدس الهی و گوش به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، راسخ و استوار بر عقیده الهی خود ثابت‌ قدم ماندند تا به برکت خون شهدا و جانفشانی‌های ایثارگران نهال نورسیده انقلاب به ثمر رسید.

امروز، ایران اسلامی با پیروی از رهنمودهای ارزشمند و حکیمانه سکاندار انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به همت دستان غیرتمند جوانان و دانشمندان خود با عبور از فتنه‌ها و توطئه‌های شوم دشمنان در اوج افتخار، عزت و سربلندی ایستاده است و قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح می‌کند.

پیروی از ولایت فقیه مهمترین راه حفظ انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان  در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی یادگار ارزشمند امام راحل است اظهار داشت : دهه فجر، دهه شادمانی مردم است.

آیت الله سید محمد شاهچراغی پیروی از ولایت فقیه را مهمترین راههای حفظ انقلاب اسلامی عنوان کردو گفت :حضور در صحنه و پیروی از ولایت مهمترین راههای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه اضافه کرد: حفظ وحدت و پیروی از ولایت فقیه مهمترین عامل پیروزی و تدوام انقلاب اسلامی است.

22 بهمن روز جشن ملی است

عضو مجلس خبرگان رهبری، یوم الله 22 بهمن را روز جشن ملی دانست و گفت: همه احاد ملت موظفند برای شکرگزاری این نعمت بزرگ الهی و تدوام نظام در راهپیمایی دشمن شکن روز پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند.

آیت الله شاهچراغی افزود: حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، همه معادلات و افکار شیطانی استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی را بهم می ریزد.

وی حضور مردم در این صحنه را سبب خشنودی شهدا و ایثارگران و خانواده های آنان دانست و گفت: راهپیمایی 22 بهمن به دشمن ثابت می کند که با یک نفر و دو نفر طرف نیست، بلکه یک ملت بصیر در دفاع از انقلاب همواره در صحنه است.

22 بهمن، آزمون دشمن برای پیش بینی حضور مردم در انتخابات

امام جمعه سمنان، 22 بهمن را آزمون دشمن برای پیش بینی حضور در انتخابات برشمرد و افزود: پیام امام و انقلاب و شهدا باید با یک حضور همگانی دوباره به جهان صادر شود.

آیت الله شاهچراغی از حضور تمام اقشار جامعه اعم از زنان، کارگران، دانشگاهیان، اصناف و بازاریان دوشادوش یکدیگر در این راهپیمایی بزرگ اظهار خرسندی کرد و گفت: اصرار و پافشاری بر ارزش های انقلاب، شهدا، امام راحل و تبعیت از فرامین و منویات رهبری مهمترین و بارزترین این راهپیمایی عظیم و حضور مردم است.

بیگانگان نباید کمترین سلطه‌ای بر کشورهای اسلامی داشته باشند

استاندار سمنان نیز در این گفتگو با اشاره به این‌ که دهه فجر،‌ دهه استقلال کشور است، خاطرنشان کرد: نباید بیگانگان کمترین سلطه‌ای بر کشورهای اسلامی داشته باشند.

عباس رهی با تاکید بر اینکه دهه فجر،‌ دهه بصیرت مردم است اظهار داشت: بصیرت به معنای به موقع وارد میدان شدن است، در طول مبارزات دوران انقلاب ممکن بود تمام تلاش‌ها به شکست بیانجامد اما مردم موقع‌شناس بودند و فهمیدند چه موقع باید وارد میدان شوند.

 وی با اشاره به آرمان های امام خمینی(ره) گفت: ایشان حضور مردم در صحنه را مهم و مردم را پایه اصلی انقلاب دانست.

امام خمینی(ره) مدل حکومتی به جهان ارائه داد

مقام عالی دولت در استان سمنان با بیان اینکه امام خمینی(ره) مدل حکومتی به جهان ارائه داد، اضافه کرد: اینکه ایشان فرمود هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید در راستای همین مدل حکومتی مطرح شد.

رهی با تاکید بر اینکه  دهه فجر، دهه دفع توطئه‌های دشمن بود تصریح کرد: فراموش نکنید که توطئه‌های زیادی علیه شما چیده بود اما خدا قدرت خود را به نمایش گذاشت و هرگاه شما با خدا باشید خدا با شماست.

وی گرم نگهداشتن تنور دین در جامعه، ولایتمداری عملی و حضور در همه صحنه‌ها مخصوصا راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات ریاست‌جمهوری آینده را تضمین‌کننده انقلاب دانست.

استکبار از وحدت ملت ایران ترس بسیاری دارد

استاندار سمنان با اشاره به موفقیت و دستاوردهای نظام اسلامی ایران در عرصه های مختلف و دسیسه و دشمنی امریکا با پیشرفت ایران اسلامی، افزود: مسئولان آمریکایی حتی از فرستادن یک میمون به فضا توسط ایران اظهار نگرانی می کند درحالی که کشتار مسلمانان را در نقاط مختلف دنیا به روی خود نمی آورد.

رهی گفت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، وحدت ایرانیان را نشان می‏دهد و استکبار از این وحدت ترس بسیاری دارد.

وی افزود: دشمنان اسلام و انقلاب آرزوی فروپاشی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را با خود به گور خواهند برد و این نظام با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری هر روز بر عزت و اقتدارش افزوده می شود.

مقاومت در سایه ولایت، تنها نسخه رهایی بخش کشور در برابر تحریم ها

استاندار سمنان، مقاومت در سایه ولایت را تنها نسخه رهایی بخش کشور در برابر تحریم های دشمن دانست و گفت: در این شرایط تسلیم شدن به معنای خودزنی و نابودی کامل است.

وی با اشاره به تحریم های دشمن اظهار داشت: باید خود را توانمند کنیم و وحدت داشته باشیم، چون ایجاد تفرقه، جنگ نرم، ترویج ابتذال و اعتیاد در بین جوانان و تخریب افکار از برنامه های دشمن برای خراب کردن اندیشه ایرانیان است.

رهی در ادامه اضافه کرد: ولایت فقیه محور وحدت در برابر هجمه های دشمن است و حکومت اسلامی اجازه دخالت کج اندیشان را در انتخابات سال آینده کشور نمی دهند.

انقلاب اسلامی حاصل خون پربرکت شهیدان است

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان نیز با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: این انقلاب حاصل خون هزاران مجاهدی است که برای به ثمر رسیدن و حفظ آن از جان خود گذشتند و آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

علیرضا خلخالی افزود: در برهه کنونی که دشمن تمام فشار خود را به کشور اسلامی ایران وارد می آورد، اتحاد مردم و مسئولان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید قدر آن را بدانیم.

وی افزود: دشمن با تحریم ها راه را بر ما بسته است و می خواهد ملت ایران را از میدان خارج کند اما مردمی که اقتدار دارند و استقلال و آزادی را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند، تسلیم پذیر نیستند.

دشمن از وحدت ملت ما ترس و هراس دارد

رئیس شورای اطلاع رسانی استان سمنان با ابراز خرسندی از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: حضور تک تک مردم در راهپیمایی 22 بهمن تیرهای رها شده ملت ایران به سوی دشمنان است.

وی بیان داشت: حضور مردم در این راهپیمایی، وحدت آن‏ها را به دشمنان می فهماند و مطمئن باشید که دشمن از این وحدت ما ترس و هراس دارد و تلاش او در این سال ها بر هم زدن وحدت ملت ماست.

راهپیمایی 22 بهمن بیانگر اقتدار ایران است

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان افزود: با توجه به توطئه‌های اخیر دشمنان در اعمال تحریم اقتصادی علیه ایران، باید وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان در برهه کنونی بیشتر شود.

وی گفت: سفارش‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی به مردم و مسئولان کشور، روز 22 بهمن را به روزی حساس در تاریخ ایران و نقطه عطفی از دوران انقلاب تبدیل کرده است که باید به آن توجه شود.

ادامه راه شهیدان مهم‌ترین وظایف تک تک افراد جامعه

خلخالی تصریح کرد: تبعیت از ولایت، پایداری و پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز ادامه راه شهیدان از مهم‌ترین وظایف تک تک افراد جامعه در برهه کنونی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان گفت: راهپیمایی گسترده و پرشور امت حزب الله بر قدرت نرم جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و بین المللی می افزاید.

انقلاب شکوهمند ایران دل آزادی خواهان جهان را تسخیر کرده است

فرماندار شهرستان سمنان نیز گفت: دهه فجر، دهه نابودی دشمنان کشور است و رژیم پهلوی ماموریت داشت با دین، اخلاق و استقلال مردم مبارزه کند.

 حسن سعدالدین با اشاره به این مطلب که باید  دهه فجر را گرامی بداریم اظهار داشت: این دهه بیعت با ولایت است، دهه فجر اوج ولایتمداری مردم ایران است.

وی گفت: دهه فجر، دهه حاکمیت دین و دهه حکومت دین بر سرزمین ماست، خداوند در دهه فجر کفار را زمین زد و کلمه الله را برافراشت.

پیشرفت های ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست

فرماندار شهرستان سمنان با بیان اینکه در 34 سال گذشته دشمن مدام در حال توطئه بوده است گفت: دشمن به دنبال این است که دین در منطقه حاکم نباشد اما شما مردم ایران تا زمانی که امام زمان (عج) ظهور کند پرچم دین را در این کشور نگه دارید.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در بیش از سه دهه عمر پربرکت خود دست آورده و موفقیت های بزرگی به همراه داشته است عنوان کرد: پیشرفت های ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

سعدالدین افزود: ایران در این سالها در زمینه های مختلف علمی، نرم افزاری و ... جهش عظیمی  داشته است.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مهر تایید مردمی بودن این نظام است

فرماندار سمنان با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظامی مردمی است که خود مردم از ابتدای پیروزی انقلاب آن را مدیریت و اداره کرده اند افزود: این حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مهر تایید مردمی بودن این نظام است.

سعدالدین با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند تا بی تفاوتی و خستگی مردم از انقلاب و نظام اسلامی را مشاهده کنند گفت: مردم داغ این موضوع را به دل استکبار گذاشتند و امروز پرشورتر از همیشه با آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بیعت کردند.

راهپیمایی 22 بهمن جبهه جنگ نرم ملت ایران با استکبار است

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان گفت: صحنه راهپیمایی 22 بهمن جبهه جنگ نرم و سیاسی تمام عیار ملت ایران با استکبار جهانی است.

ایرج کارخایی با بیان اینکه این انقلاب با امدادهای غیبی به پیروزی رسیده و در طول 34 سال در میان خون و دود و آتش حفظ شده است افزود: در تمام این سال ها حتی یک لحظه هم رژیم جعلی اسراییل، ایالات متحده آمریکا و کشورهای درجه یک اروپایی ازنظام مقدس جمهوری اسلامی غفلت نکردند و همواره در پی توطئه علیه منافع مردم ایران اسلامی هستند.

وی به حضور خبرنگاران سراسر دنیا برای انعکاس شرکت مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: تمام چشم های دنیا چه دوست و چه دشمن، نظاره گر این حماسه بود و دیدند ملت ایران چه معجزه ای آفرید.

حضور در راهپیمایی 22 بهمن تکلیف شرعی و سیاسی

کارخایی، حضور در این راهپیمایی را تکلیف شرعی و سیاسی برشمرد و تاکید کرد: تحلیل و تفسیر دولت های استکباری در چند سال گذشته این بوده که با فشار بر ملت ایران آنها را از اسلام و انقلاب دلزده نشان دهند.

مدیر کل روابط عمومی استانداری سمنان قیام برای جلب رضایت خداوند و عمل به وظایف شرعی، اتحاد و همدلی مردم و اطاعت از رهبری ولایت فقیه را علل اساسی پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: لازمه تداوم انقلاب نیز حفظ ارزش ها و آرمان های اولیه انقلاب است.

وی افزود: انقلاب اسلامی رویدادی عظیم و حادثه ای شگرف بود که آبرو، عزت و استقلال از دست رفته ملت ایران را به آن ها باز گرداند و به اسلام رنگ و بویی دیگر داد.

راهپیمایی 22 بهمن پیامدهای فروانی دارد

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان نیز با حضور در این راهپیمایی ضمن اعلام وفاداری به آرمان های انقلاب، پشتیبانی مجدد از ولی امر مسلمین، گفت: حمایت از بیداری اسلامی، اعلام انزجار از توطئه های تفرقه افکنانه و محاصره نفتی و اقتصادی استکبار و پیروی از ولایت از جمله پیام های امروز راهپیمایی 22 بهمن بود.

سید حسن میرعماد با تاکید بر اینکه 22 بهمن نیز باید در کنار سایر اعیاد بزرگ مسلمانان نظیر "فطر، مبعث و غدیر" قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی در این روز شکل گرفت و هم اینکه ابهت و هیمنه پوشالی دشمنان اسلام شکسته شد.

ملت ایران همچنان در رکاب رهبری آماده جان فشانی

وی گفت: در این روز تاریخی و بزرگ مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی و سمنانی همچون گذشته بار دیگر نشان دادند که همچنان در رکاب رهبری برای تداوم انقلاب اسلامی آماده جان فشانی هستند.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان گفت: دشمن حضور مردم در عرصه های سیاسی کشور را نشان ویژه ای از مقبولیت و وفاداری مردم به نظام اسلامی می داند.

میرعماد در خاتمه گفت: دشمنان همواره 22 بهمن را به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی قلمداد کرده‌اند به همین دلیل تمام چشم‌ها به ایران اسلامی و حرکت مردم دوخته شده است.

گزارشگر اعظم سالار