مهرداد پنجشنبه 28 شهریور 1392 12:51 ق.ظ نظرات ()


به گزارش شمال نیوز، به لطف آب و هوای مناسب و جاذبه های طبیعی و گردشگری، استان حاصلخیز مازندران همیشه میزبان میهمانان میلیونی از سراسر کشور است. در آخرین روزهای فصل تابستان چند اتوبوس میهمان به استان مازندران سفر کردند، اما اینان با دیگرمیهمانان یک فرق اساسی داشتند. آنان آمده بودند تا مازندران را به عنوان سرزمین زندگی خود برگزینند و به قول معروف «صاحب خانه شوند»!؟

 بر اساس این گزارش در طول مراسم تودیع و معارفه آقایان سید علی اکبر طاهایی و ربیع فلاح جلودار، استانداران قدیم و جدید، با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور که از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 25 شهریور تا ساعت 2 بعداز ظهر به طول انجامید، جمعی از شهروندان شهمیرزادی از استان سمنان اعم از زن و مرد، کودک و جوان به همراه نمایندگان شورای شهرستان با دردست داشتن پارچه نوشته هایی که نشان دهنده کمک از مسئولین استانداری مازندران بود، خواهان الحاق شهمیرزاد به عنوان یکی از شهرهای جدید به استان مازندران شدند.

در حاشیه این تجمع که ساعت ها به طول انجامید احمد پناه یکی از اعضای شورای شهر شهمیرزاد در گفتگویی اختصاصی با اشاره به اینکه از سال 1331 در جهت تسهیل استان سمنان، بخش شهمیرزاد را به استان سمنان ملحق کردند، گفت: شهمیرزاد با توجه به داشتن 32 روستا، 25 مزرعه و مکان و دارابودن جاذبه های توریستی و گردشگری به جای اینکه رشد و شکوفایی را سپری کند، روز به روز مردم این منطقه از کشور شاهد عدم رونق و بی توجهی از سوی مسئولین استان سمنان هستند.

وی با قدردانی از مسئولان استان مازندران افزود: تنها جایی که صدای ما را شنیدند و به حرف های ما گوش دادند استان مازندران بود. این عضو شورای شهر شهمیرزاد با بیان اینکه علیرغم اعلام برخی مسئولان در تحقق مصوبات 100 درصدی سفر اول و 80 درصدی سفر دوم هیات دولت نهم و دهم به شهمیرزاد تصریح کرد: در شهمیرزاد 80 درصد مصوبات به انجام نرسید و اکنون متاسفانه روستاهای شهمیرزاد خالی از سکنه شده، با توجه به اینکه نظام، خواهان آبادانی روستاها است، برخی دیگر از تجمع کنندگان شهمیرزادی با اشاره به اینکه شاید از لحاظ فاصله و مسافت شهمیرزاد به مازندران دور باشد، ولی دلهای ما به شما نزدیک است، ما نیز در جایگاه رسانه به این عزیزان می گوییم : «شما مردم خوب شهمیرزاد در جایگاه میهمان بسیار محترم و عزیز هستید و قدمتان بر روی چشم! اما شهرندان در این استان شمالی آنقدر مشکلات ریز و درشت دارند که مدیران در حل آن وامانده اند... و بعید می دانم مسئولان مازندان بخواهند به مشکلات این استان بیافزایند!؟»
تا خدا چه خواهد؟!

 

گزارش از: مهدی پورعرب_خبرنگار حوزه اجتماعی