هم استانی پنجشنبه 28 شهریور 1392 08:42 ب.ظ نظرات ()


نشست مشترک وزارت دفاع با قطعه سازان استان سمنان برگزار شد

نشست مشترک وزارت دفاع با قطعه سازان استان سمنان صبح امروز در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی سمنان در این جلسه به پتانسیل های موجود در استان سمنان در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: استان سمنان با جمعیت اندک خود واحد های فعال قطعه ساز ی را در خود جای داده است که از دیرباز بخش صنعت استان را متحول نموده است و یکی از شاخص های استان سمنان در بخش صنعت وجود صنایع قطعه سازی خودرو می باشد .
وی افزود : قطعه سازی و وجود صنایع ماشین سازی خودرو در استان منسوب به سابقه است و این استان نیز در زمان جنگ خدمات قابل ملاحظه ای را ارائه داده است . وی اظهار امیدواری کرد که همکاری قطعه سازان استان و وزارت دفاع بتواند در رشد و توسعه این بخش از صنعت استان موثر واقع گردد.
تاج الدین مدیر کل توسعه همکاری های صنعتی وزارت دفاع گفت: امروز در شرایطی هستیم وزارت دفاع در تمام رده های نظامی تاثیرگذار است و دستاوردهای مهم و مفیدی در توسعه داشته است .
وی گفت: در حال حاضر 3500 صنعت همکار در سراسر کشور با وزرات دفاع همکاری می کنند که این همکاری باعث تولید تنوع محصولات در وزارت دفاع شده است .
وی گفت : هر صنعتی با هر نوع فعالیتی می تواند همکار ما باشد به شرطی که استانداردهای مورد تائید را را داشته باشد .
تاج الدین در مورد مرکز سمتا (سامانه مدیریت تامین کنندگان ) و نحوه همکاری فعالان اقتصادی با این سامانه توضیحاتی ارائه داد و افزود: این مرکز در 7 حوزه صنعت ،خدمات فنی مهندسی،بازرگانی،خدمات عمومی، دانش بنیان، تحقیقاتی،مشاوره و آموزش آماده همکاری با قطعه سازان استان می باشد .
در ادامه این نشست فعالان قطعه ساز استان سمنان دیدگاهها و نظرات خود را بیان کردند .