منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • خبرنگار بسطام یکشنبه 27 اسفند 1391 07:35 ب.ظ نظرات ()

  دكتر جلالی گفت: در ارتقای بخش بسطام به شهرستان ما از یك اجماع بسیار خوب برخورداریم و همگان بر هر چه سریعتر تبدیل شدن بسطام به شهرستان تاكید دارند و امید داریم مسئولین محترم در دولت به این خواسته به حق مردم با قید فوریت صحه بگذارند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 22 اسفند 1391 10:13 ق.ظ نظرات ()

  ارگ سمنان که امروزه تنها دروازه ای از آن برجای مانده امروزه به یکی از نمادهای استان سمنان تبدیل شده است.

  بر فراز این ارگ ، حکایت نمادین نبرد رستم و دیو سپید، نقاشی شده است، انگار نبرد نمادین دیو و رستم در همه این سال‌ها و بر بلندای این ارگ تاریخی اکرار شده و هر روز در پیش چشم رهگذران از سر گرفته شده است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، دارالحکومه سمنان معروف به ارگ دولتی سمنان، مجموعه‌ای بزرگ از ابنیه و اماکن مورد نیاز اداره شهر بوده است که در زمان "حکومت حاجی بهمن میرزا بهاالدوله" فرزند "فتحعلی شاه قاجار" بنا شده است.

  عناصر هویت بخش ارگ قدیم را اماکنی چون تلگر افخانه، قراولخانه، آب انبار، حمام حسینیه و... تشکیل می‌داده است. در داخل دیوار‌های ضخیم ارگ اتاق‌هایی برای نگهبانی در نظر گرفته بودند.

  در سال 1284 ه.ق زمانی که برای نخستین بار ناصرالدین شاه قاجار به قصد زیارت مشهد مقدس از ایالت «کومش» یا « سمنان» گذر می‌کند، به مدت سه روز در ساختمان ارگ دولتی سمنان اقامت می‌کند.

  در آن زمان این ساختمان شامل 12 برج با عمارات و ابنیه مختلف بوده، ولی هنوز دروازه‌ی شمالی ارگ ساخته نشده بود، گویا در همین سفر دستور ساخت دروازه به حاکم وقت سمنان داده می‌شود. کار ساخت دروازه در سال 1302 ه.ق در زمان حکومت«انوشیروان میرزا ضیاء الدوله» فرزند «محمد رحیم میرزا» پسر دهم عباس میرزا نایب السلطنه که طی سالهای 1300 تا 1305 ه.ق حاکم ایالت قومس بوده به اتمام می رسد به همین دلیل در سفر دوم شاه به مشهد که عکس‌های گویایی از آن باقی مانده تصاویر زیبایی از دروازه شمالی ارگ سمنان دیده می‌شود.

  دروازه شمالی ارگ سمنان:

  دروازه شمالی ارگ سمنان تنها بازمانده دارالحکومه قدیم شهر است که در زمان پهلوی اول به هنگام احداث و تعریض خیابانها و ساخت ابنیه جدید باقی مانده است. از دروازه جنوبی نیز جز نمایی چند از عکس‌های دوره قاجار چیزی به یادگار نمانده است.

  تزئینات و معماری دروازه ارگ:

  این دروازه دارای دو نمای شمال و جنوبی است.

  نمای جنوبی دارای دو اتاق در دو طرف و به قرنیه یکدیگر، دو راهروی کوچک، ایوان‌های در جلوی اتاق‌ها و مدخل اصلی که محل عبور و مرور بوده است، نمای اصلی این قسمت از آجر است و راهروی اصلی با پلان مربع به وسیله فیلپوش‌ها به گنبد کم خیز منتهی می‌شود.

  یکی از عناصر جالب توجه نمای جنوبی تزئینات کتیبه‌ای است که به شکل نیم دایره در بالای مدخل اصلی به خط نستعلیق نوشته شده است متن کتیبه چنین است:

  «اسلطان ابن السلطان سلطان صاحب قران، ناصر الدین شاه قاجار 1302.

  ابعاد این کاشی‌ها 15*15 و در 11 ردیف افقی چیده شده‌اند.

  نمای شمالی دروازه ارگ از حیث استفاده از تزئینات کاشی‌کاری نما کاشی‌های هفت رنگ و مناره‌های تزئینی به چشم می‌خورد. استفاده از نقوش هندسی و نقش و نگار اساطیری در این جبهه، اهمیت نمای شمالی را به عنوان دروازه ورودی شهر بیشتر می‌کند‌. به قرینه کتیبه نیم دایره نمای جنوبی، طرح نیم دایره‌ای بر پیشانی نمای شمالی کاشی‌کاری شده که در آن نبرد رستم و دیو سفید به تصویر کشیده شده و درست در بالای مدخل ورودی نقش سربازان قاجاری و تسلیحات آنها کاشی کاری شده است.

  از دیگر تزئینات کاشیکاری این نما که به قرنیه شکل گرفته است، نقوش افسران قاجاری و شیر خورشید است. بر بالای دیوار دروازه کتیبه‌هایی متوالی به خط نستعلیق سفید بر زمینه لاجوردی وجود دارد که در لابلای سطور آن، طرح گل و برگ‌های اسلیمی به چشم می‌خورد.

  متن کتیه بدین شرح است « بر حسب امر قدر بندگان سکندرشان اعلی حضرت القدس همایون شاهنشاه جم جاه فلک بارگاه و ملجاء السلاطین و الخاقان ابن الخاقان بن الخاقان ناصر الدین شاه قاجار خلد الله ملکه و دولته به سعی و اهتمام جناب اشرف ضیاء الدوله انوشیروان میرزا حکمران سمنان، دامغان،شاهرود، بسطام اتمام همت پذیرفت، فی شهر محرم الحرام سنه بیچی ئیل خیریت دلیل» و با خطی ریزتر و در کنار همین سطر نوشته شده است"« هزار و سیصد و دو. عمل استاد حبیب‌الله، ولد استاد علی کاشی پر کاشانی کتیبه محمد باقر ولد حاجی سید مهدی الطباطبائی السمنانی.»

  نقاشی تصاویر و خطاطی کتیبه‌ها اثر هنری سید محمد باقر طباطبائی سمنانی است. او از نوادگان مرحوم میر محمد خان طباطبائی سمنانی و از هنرمندان بنام سمنان در دوران قاجاریه است. حرفه اصلی سید محمد باقر طبابت بود و گویا در کار خود استادی و مهارتی نیز داشته است و به همین دلیل از طرف ضیاء‌الدوله حاکم ایالت قومس به دریافت لقب «‌حشمت الحکماء‌» نائل شده است، از تاریخ تولد و وفات او اطلاع دقیقی در دست نیست، ولی مسلمأ تا تاریخ 1302 هجری قمری که تاریخ کتیبه نویسی دروازه ارگ می باشد در قید حیات بوده است.

  کار کاشی پزی کاشی‌های دروازه ارگ سمنان را نیز استاد حبیب‌الله فرزند استاد علی کاشی پز کاشانی انجام داده است.

  این دروازه که اکنون به میدانی تبدیل شده است در مرکز شهر سمنان و در خیابان طالقانی واقع است.

  گزارش از: مسعود محقق، خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان

  ارگ تاریخی سمنان

  ارگ تاریخی سمنان

  ارگ تاریخی سمنان
  تصویر قدیمی ارگ سمنان

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 21 اسفند 1391 02:36 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان، علیرضا محمودی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: خانه معلم سمنان با چهار اتاق به همراه مرکز بهداشتی و درمانی فرهنگیان برای این منظور پیش‏بینی و آماده خدمات‏رسانی شده است.

  وی با بیان این‌که طبق سنوات قبل از 28 اسفندماه آماده ارائه خدمات هستیم، گفت: این کلاس‏ها تا 12 فروردین 92 مسافران و زائران حضرت ثامن‏الحجج (ع) را پذیرش می‏کند.

  محمودی گفت: در قسمت اینترنتی نیز سه مدرسه با 18 کلاس درس از طرف اداره کل آموزش و پرورش سهمیه این شهرستان تعیین شده است.

  وی گفت: برای هدایت مسافران، چادرهای راهنما در کنار چادرهای هلال احمر مستقر و مسافران را با ارائه کروکی راهنمایی می‏کنند.

  فرماندار سمنان نیز بر لزوم ارائه خدمات فرهنگی در ایام نوروز در مدارس تأکید کرد و گفت: در این ایام باید برای توزیع بسته‏های فرهنگی در اشاعه فرهنگ بومی بین مسافران نوروزی اقدام شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 17 اسفند 1391 12:59 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، هم‏زمان با دومین روز از هفته منابع طبیعی، احداث پارک جنگلی 22 هکتاری «یاقوت سرخ »درجزین با حضور استاندار سمنان و جمعی از مدیران استان و شهرستان مهدیشهر با کاشت 700 اصله نهال کلید خورد.

  در این مراسم، همچنین مرتع‌دار نمونه استان، آبخیزدار نمونه، چهره برگزیده محافظ جنگل و مرتع، مجری برگزیده طرح فضای سبز، شورای اسلامی روستای دستجرد شهرستان شاهرود مجری طرح بیابان‏زدایی استان و مسئول یک تشکل مردمی نمونه مرتبط با منابع طبیعی استان سمنان معرفی و تجلیل شدند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 16 اسفند 1391 12:33 ب.ظ نظرات ()

  تاریخانه در ترکی به معنای خانه خدا و نام اثری تاریخی در دامغان است که امروزه یکی از مهمترین جاذبه‌های مذهبی این شهر تاریخی است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، مسجد تاریخانه از آثار باستانی استان سمنان است که بر اساس تحقیقات انجام گرفته ساخت اولیه این بنا به دوران پیش از اسلام برمی‌گردد. این بنا که به گمان بسیاری قدیمی‌ترین بنای مذهبی ایران یا در شمار قدیمی‌ترین بناهای اسلامی در ایران است، قبل از تسلط اعراب بر ایران، آتشکده بوده و بعدا به مسجد تبدیل شده است. تجدید بنا و مسجد آن مربوط به قرن دوم هجری است و اسلوب ساختمان آن نیز به سبک بناهای دوره ساسانیان است.

  خاورشناسان و مستشرقان بسیاری به ابعاد هنری و معماری "تاریخانه" اشاره کرده‌اند از آن جمله "شارق احمد پاکستانی"، نویسنده مقاله‌ای تحت عنوان "تاریخانه معبد ساسانی" به رشته تحریر درآورده که در کتاب شناسی ایرج افشار به آن اشاره شده است و نیز "آندره گدار فرانسوی" در کتاب خود تحت عنوان "آثار و بناهای ایران" به موضوع تاریخانه می‌پردازد و "ارنست کونل" در کتاب هنر اسلامی خویش ترجمه مهندس هوشنگ طاهری صفحاتی از کتاب خویش را اختصاص به تاریخانه می‌دهد.

  در خصوص تاریخ گذاری این مسجد، اتفاق نظر وجود دارد و همگی آن را به اواسط قرن دوم هجری منتسب می‌کنند. "آرتور پوپ"، ساخت این مسجد را به سال‌های بین 130 تا 170 هجری‌(750-786 م) منتسب می‌کند، محمدکریم پیرنیا بنای آن را به سال 160 هجری و برخی محققان دیگر نیز بنای آن را به اواسط قرن دوم هجری متعلق می‌دانند.

  " گدار" باستان شناس برجسته درباره این مسجد چنین نوشته است: " از نمونه بناهایی که مقدم بر دوره سلجوقیان است، یعنی مقدم بر دوره‌ای که نمونه اصلی مساجد ایران در آن تشکل یافته است، دو نمونه از میان آنها مسجد جامع نائین و تاریخانه دامغان است.

  این بنا در جنوب شرقی دامغان واقع شده و یکی از کهن‌ترین نمونه‌های مساجد اولیه در ایران است. عناصر تشکیل دهنده این مسجد عبارت از یک حیاط مربع است که در سمت قبله یک تالار ستون دار و در سه قسمت دیگر آن یک ردیف رواق ساخته شده است.

  تالار ستون‌دار آن، دارای هفت ناو طولی در جهت قبله و سه ناو عرضی است، به نحوی که ناو وسطی که شامل محراب و منبر است، عریض‌تر از ناوهای طرفین خود است که بیانگر مراحل اولیه شکل‌گیری ایوان در مساجد شبستانی ایران است.

  این مسجد در وسط دارای صحن بازی به ابعاد 72.26 متر طول و 72.25 متر عرض است که دور تا دور آن را فضاهای طاقداری فرا گرفته است، بدین ترتیب که 22 دهنه طاق به این صحن باز می‌شود.

  ورودی این مسجد از جناح طولی شرق است. پوشش مسجد، با طاق‌های گهواره‌ای بر روی قوس‌ها و ستون‌های مستحکم صورت گرفته است. امروزه طاق‌های گهواره‌ای مسجد فرو ریخته‌اند، ولی در فرم اصلی قابل مقایسه با طاق‌های گهواره‌ای مسجد جامع فهرج بوده‌اند.

  برای نگهداری طاق‌ها، ستون‌های عظیمی از آجر بر پا شده که توسط قوس‌هایی به همدیگر و به دیوار وصل شده‌اند. بر روی این قوس‌ها نیز دیواری به بلندی یک متر ساخته و سپس طاق گهواره‌ای را بر آن سوار کرده‌اند.

  قوس‌های بالای ستون‌ها با فرم بیضی از آجر ساخته و در بالا به آرامی شکسته شده‌اند. برای حفظ تعادل و اتصال محکم قوس‌ها به ستون و دیوار از قطعات چوب استفاده شده است. دهانه طاقی که در مرکز رواق سمت قبله قرار می‌گرفته، از دهانه‌های دیگر عریض‌تر و بلندتر ساخته شده است. به این ترتیب علاوه بر سنت معماری دوره ساسانی به مرکز و جایی که محراب و منبر در آن قرار دارد، اهمیت خاصی داده شده است، ستون‌های این مسجد مدور به قطر 160 سانتی‌متر و محیط 90.4 تا 97.4 متر است و ارتفاعش از سطح زمین تا محلی که طاق بر آن متکی است، 284 سانتی‌متر و تا پشت بام 6 متر تمام شده است. هر ضلع از آجرهای مربع این ستون‌ها 34 و ضخامت آنها 5.7 سانتی‌متر است که به طور متناوب - به پیروی از آجر چینی دوره اشکانی و ساسانی - افقی و عمودی روی هم چیده شده‌اند.

  همچنین این ستون‌ها کاملا قابل مقایسه با ستون‌هایی است که در تپه حصار دامغان از یک کاخ ساسانی خاکبرداری شده است.

  قسمت پایین بعضی از ستون‌ها(در کاخ ساسانی) که از آجرهای مربع (35*35*8 سانتی‌متر) ساخته شده، نشان می‌دهد که آجرها به طور متناوب عمودی و افقی به قطر 79.1 متر روی هم قرار گرفته‌اند و با دقت در ابعاد اندک تفاوتی بین این دو بنا به نظر می‌رسد، از جمله اینکه قطر ستون‌های تاریخانه که با اندود نازکی پوشیده شده،60.1 متر است که اگر تزیین نسبتا ضخیم ستون‌های کاخ دامغان را در نظر بگیریم، هر دو مساوی خواهد بود.

  در بخش غربی مسجد، بناهای وابسته‌ای وجود داشته که امروزه کاملا از بین رفته‌اند. از جمله این بقایا می‌توان به یک مناره با مقطع چهار گوش اشاره کرد که در کنار مسجد بوده و 5.6 متر مربع وسعت داشته است. در کنار این مناره در دوره سلجوقی مناره دایره شکل دیگری ساخته شده که دارای کتیبه‌ای به خط کوفی مشتمل بر آیات قرآنی بوده و نام بانی آن "بختیار فرزند محمد" و تاریخ ساخت آن- 420 ه. ق- ذکر شده است.

  ارتفاع کنونی این مناره 26 متر است و 86 پله دارد. محبط آن در پایین 13 متر است که به تدریج از آن کاسته می‌شود و در بالا به 8.6 متر می‌رسد. آجرهایی که در ساختمان این منار به کار رفته، 4 تا 5.4 سانتی‌متر قطر و 22 سانتیمتر طول و عرض دارند و آجرهایی که در تزیینات خارجی مصرف شده به طول و عرض 17 یا 17.5 و ضخامت 3.5 سانتی‌متر است، مسجد تاریخانه دامغان جزء اولین مساجد ایران است که در آن مناره ساخته شده است .

  ساخت این مناره می‌تواند به تاثیر از مناره مساجد عراق باشد، هر چند ممکن است آنها خود متاثر از معماری دوره ساسانی باشند.

  صحن مرکزی این مسجد سنگ فرش یا آجر فرش نشده و تنها با ماده‌ای آهکی یا گچی پوشیده و کوبیده شده است . این صحن با هیچ پله‌ای از صفه‌های طاقدار جانبی متمایز نمی‌شود و این از ویژگی‌ها و سادگی‌های مسجد است.

  در این مسجد، از خشت و آجر در کنار هم استفاده شده است. از آجر برای قوس‌ها و ستون‌ها و از خشت برای ساخت دیگر قسمت‌های مسجد استفاده شده، همچنین در قوس‌های مسجد از چوب، برای استحکام و اتصال استفاده شده است. ضمن اینکه گچبری اندود سطوح مختلف نیز جلوه دیگری به آن داده است.

  بنا به توصیف مؤلف "مرآه البلدان‌"، در قرن سیزدهم هجری قمری‌، تنها چند ستون از این بنا باقی مانده بود. نویسنده تاریخ قومس می‌گوید که میرزا آقا عاملی‌، از وعاظ دامغانی‌ با کمک مالی مردم، طاق‌های مسجد را بازسازی کرد، اما در این بازسازی‌، حالت اولیه طاق‌ها را تکرار نکردند و آن‌ها را به روش معمولی در آن روزگار ساختند. او می‌گوید که از سمت شمال غربی‌، سه دهانه رو به جنوب شرقی و پنج دهانه دیگر به شبستان‌هایی باز می‌شده که اکنون خراب شده‌اند.

  تاریخانه دامغان‌، یکی از کهن‌ترین ساختمان‌ها در شیوه خراسانی است. بار بنا به شدت تحت تأثیر معماری ساسانی و ساختمان‌ها و کاخ‌های سروستان و فیروزآباد است. نقشه ساختمان بر پایه همان شبستان ستون‌دار است که بعدها در آن تغییراتی داده‌اند، برای نمونه‌، دهانه میانی در شبستان جنوبی‌، بلندتر و بزرگ‌تر شده است. نمای مسجد نیز دگرگون شده است و قوس‌های مازه‌دار(بیضوی) طاق‌ها به قوس‌های تیزه‌دار(جناغی) تبدیل شده‌اند. البته پاکار قوس‌ها(جایی که طاق شروع می‌شود)‌، تغییری نیافته است. هنوز قوس‌های مازه‌دار(بیضوی) کهن‌، در ساختمان دیده می‌شود که نشان دهنده اصالت آن است.

  گزارش از: آذر پژمان، خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان

  مسجد تاریخانه سمنان

  مسجد تاریخانه سمنان

  مسجد تاریخانه سمنان

  انتهای پیام

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 16 اسفند 1391 12:18 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه سمنان، در این دوره از مسابقات که توسط انجمن سازه های فولادی ایران در تهران برگزار شد، 15 تیم از دانشگاههای سراسر کشور حضور داشتند.

  در دومین دوره مسابقات ملی پل فولادی ایران، ˈمجید فخاریانˈ به عنوان سرگروه تیم دانشگاه سمنان و امیر عزالدین، محمد اسماعیلی، بهمن مشتاقی، شایان حاجی و علی دانایی به عنوان طراح و مجری ساخت این پل فولادی مشارکت داشتند.

  تیم پل فولادی انجمن علمی دانشجویی عمران دانشگاه سمنان به سرپرستی استاد مشاور انجمن علمی عمران مجید قلهکی و حمایت پژوهش سرای دانشجویی در دومین دوره مسابقات ملی پل فولادی ایران شرکت کرد.

  پویان فخاریان، فرزاد بحری، محمدباقر قدکساز و سید نعیم موسوی از دانشجویان دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان نیز کمک داور این دوره بودند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 16 اسفند 1391 12:16 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، حمیدرضا عبدوس گفت: این تعداد همیار طبیعت را ورزشکاران تشکیل می‏دهند.

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر ادامه داد: این طرح با هدف مشارکت ورزشکاران در زمینه‌های حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی تجدیدپذیر تدوین و در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد.

  این مسئول خاطرنشان کرد: برای این تعداد همیار طبیعت در شهرستان مهدیشهر دوره‏های آموزشی با هدف آشنایی همیاران طبیعت با سیاست‏های سازمان جنگل‏ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار می‏شود.

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر به مکان اجرای دوره‏های آموزشی همیاران طبیعت اشاره کرد و افزود: دوره‏های آموزشی همیاران طبیعت در طول سال در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و در خانه‏های ترویج، دفاتر شوراهای اسلامی روستاها و سایر محل‏های تجمع در سطح روستاهای شهرستان مهدیشهر برگزار می‏شود.

  وی خاطرنشان کرد: شرکت‏کنندگان در این دوره‏های آموزشی ترویجی و اطلاع‏رسانی، با تعاریف و اصطلاحات منابع طبیعی و آبخیزداری شامل جنگل، مرتع، بیابان، آبخیز، گونه‏های گیاهی و قانون جنگل‏ها و مراتع آبخیزداری آشنا می‏شوند.

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با بیان این‌که جنگل‏ها، مراتع، آبخیزها و بیابان‏ها به عنوان قطب امنیتی اقتصادی همواره مورد توجه نظام بوده‏اند، گفت: این منابع خدادادی به عنوان پشتوانه بقای سایر بخش‏های اقتصادی مورد توجه قرار می‏گیرد.

  عبدوس گفت: منابع طبیعی تجدید شونده شامل جنگل‏ها و مراتع به عنوان اصلی‏ترین و محوری‏ترین مسئله برای استمرار حیات و بقای کره خاکی و پشتوانه محیط زیست بشر در برنامه‏ریزی‏ها مطرح هستند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 8 اسفند 1391 12:07 ب.ظ نظرات ()
    رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه‌ها ضمن بازدید از فرودگاه سمنان، پروژه‌های آماده بهره‌برداری این مجموعه را افتتاح خواهد کرد.

  http://www.airport.ir/DocLib/Photo-0516_thumb_400.jpg
  به گزارش تین نیوز از روابط‌‌عمومی شركت فرودگاه‌های كشور «محمود رسولی‌نژاد»؛ رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه‌ها فردا(8 اسفند) با حضور در فرودگاه سمنان پروژه‌های ساختمان پلیس، ایمنی‌زمینی و مهمان‌سرای این فرودگاه را افتتاح خواهد کرد.
  «احمدرضا محسنیان»؛ مدیر فرودگاه سمنان ضمن اعلام این خبر گفت: میزان تخصیص اعتبار ساخت كل پروژه‌های قابل افتتاح بالغ بر 110 میلیارد ریال بوده است كه حدود 50 درصد آن توسط شركت فرودگاه‌های كشور و 50 درصد دیگر توسط استانداری سمنان تامین شده است.
  «محسنیان» ادامه داد: ساخت فاز یك ساختمان ایمنی‌زمینی كه حدود یك سال و سه ماه به طول انجامیده، با اعتباری افزون بر 25 میلیارد ریال که توسط استانداری تامین شده به پایان رسیده و با حضور مدیرعامل افتتاح خواهد شد.
  وی افزود: بازسازی و تجهیز مهمان‌سرای فرودگاه جهت خدمت‌رسانی مطلوب به مسافرین و فضاسازی اطراف نیز با اعتبار 200 میلیون ریالی به بهره‌برداری می‌رسید.
  محسنیان تصریح کرد: ساختمان پلیس نیز در طول پنج ماه و با حمایت شركت فرودگاه‌ها با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به انجام رسیده که شاهد افتتاح آن نیز خواهیم بود.
  مدیر فرودگاه سمنان در پایان خاطرنشان کرد: مراسم كلنگ‌زنی عوامل پروازی باند و تعریض و تسهیل باند فرودگاه سمنان، با حضور مدیرعامل شرکت، استاندار، مقامات استانی، امام جمعه و فرمانده پلیس فرودگاه‌های كشور صورت خواهد گرفت.
  شایان ذكر است؛ مدیرعامل شركت فرودگاه‌ها فردا هشتم اسفند پس از بازدید از پروژه‌های فرودگاه سمنان، طی نشستی در این فرودگاه با استاندار سمنان به منظور توسعه فرودگاه گفتگو خواهد کرد.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 8 اسفند 1391 12:11 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات