منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد دوشنبه 27 شهریور 1391 03:20 ب.ظ نظرات ()
  ˈعباس اسماعیلیˈ روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: از این تعداد 920 نفر زائر و 50 نفر عوامل اجرایی، 524 نفر مرد و 446 نفر زن هستند که در قالب شش کاروان مشرف می شوند.

  وی افزود: اولین پرواز کاروان های حج تمتع از استان سمنان ششم مهر و آخرین اعزام نیز بیست و هفتم مهرماه امسال انجام می شود.

  وی با بیان اینکه مدت اقامت زائران در کشور عربستان امسال بین 30 تا 40 روز متغیر است، ادامه داد: به دلیل تغییر مدیریتی فرودگاه های کشور عربستان، برای ارائه خدمات بهتر، امسال جابجایی حجاج تا یک ماه به طول می انجامد که این زمان در سال گذشته به 10 روز محدود بود و مشکلات فراوانی به دنبال داشت.

  اسماعیلی با بیان اینکه افزایش اقامت زائران در کشور عربستان افزایش هرینه ای برای آنها ندارد، خاطرنشان کرد: اجاره مسکن در مکه مکرمه موسمی است و به زمان خاصی محدود نیست.

  وی اظهار داشت: دو کاروان از شهرستان سمنان، یک کاروان از گرمسار، دو کاروان از شاهرود و یک کاروان از دامغان به حج تمتع اعزام می شوند.

  وی با بیان اینکه جوان ترین زائر 14 ساله از شهرستان سمنان و مسن ترین زائر 86 ساله از گرمسار است، افزود: 83 درصد زائران اعزامی از استان سمنان در سنین 41 تا 70 سال قرار دارند.

  وی گفت: 48 درصد زائرین حج تمتع امسال استان سمنان بیسواد یا دارای تحصیلات دوره ابتدایی و راهنمایی، یک درصد تحصیلات حوزوی، یک درصد مدرک دکتری و مابقی دارای تحصیلات دیپلم تا کارشناسی ارشد هستند.

  اسماعیلی یادآور شد: ارائه آموزشهای متناسب با میزان تحصیلات از مواردی است که در دوره های آموزشی برای زائرین مورد توجه بوده است.

  وی با اشاره به توزیع یک بسته آموزشی، فرهنگی و اطلاع رسانی بین زائرین، خاطرنشان کرد: کلیه امور مقدماتی شامل ثبت اطلاعات، اخذ مدرک، معاینه پزشکی، انجام روادید، واکسیناسیون، جلسات آموزشی و ... برای زائرین استان سمنان انجام شده است.

  وی داشتن نظام هتلی ساختمانهای اقامتی زائرین در حج تمتع، استفاده از ساختمانهای نوساز و نزدیک به حرم، بحران اقتصادی جهانی و افزایش قیمت ارز را از دلایل افزایش قیمت حج تمتع امسال عنوان کرد.

  اسماعیلی هزینه هر زائر استان سمنان برای حج تمتع امسال را بین 40 میلیون و 700 هزار ریال تا 50 میلیون و 400 هزار ریال دانست.

  وی گفت: اجرای طرح همسفر آسمانی، برگزاری نشست های تخصصی برای زائران حج تمتع دارای تحصیلات دانشگاهی، تشکیل گروه های ارشاد و هماهنگی در کاروانهای حج تمتع، اجرای دوره های آموزشی، بازآموزی و مصاحیه عوامل و ... از مهمترین اقدامات مدیریت حج و زیارت استان سمنان بوده است.

  اول تا هفتم دی القعده هفته حج نامگذاری شده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 26 شهریور 1391 11:46 ق.ظ نظرات ()
  ˈعلی خیرالدینˈ روز یکشنبه افزود: در استانه شروع سال تحصیلی جدید ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه امروز آغاز شد.

  وی گفت: این تعداد دانشجو در 19 دانشکده دانشگاه و بیش از 60 رشته تحصیلی دانشگاه سمنان پذیرش و مشغول به تحصیل می شوند.

  رییس دانشگاه سمنان گفت: این تعداد دانشجو بیشترین تعداد ورودی دانشجویان در تاریخچه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان سمنان است.

  دانشگاه سمنان در سال تحصیلی جدید بیشترین دانشجویان ورودی را در تاریخ آموزش عالی این استان سمنان به خود اختصاص داده است.

  با پذیرش این تعداد دانشجو شمار دانشجویان دانشگاه سمنان به بیش از 15 هزار نفر افزایش می یابد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • خبرنگار بسطام دوشنبه 20 شهریور 1391 06:55 ب.ظ نظرات ()
  حجه الاسلام احمدی امام جمعه بیارجمند:
  ماشرمنده هستیم که در هفته دولت پروژه قابل استفاده ای در بیارجمند افتتاح نشد

  به استاندار محترم سمنان عرض می کنم در استان سمنان محروم تر و عقب مانده تر از شهر بیارجمند در تمام بخش ها ی استان نداریم توجه لازم در این 30 سال انقلاب اگر می شد و زمینه کار و اشتغال را مسئولین فراهم می کردند این همه مهاجرت از این شهر نمی شد که حالا به رخ ما بکشند جمعیت کم دارد ؟؟!!!

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 20 شهریور 1391 01:49 ب.ظ نظرات ()
  ˈرسول منصوریˈ روز دوشنبه افزود: این نمایشگاه با هدف عرضه مستقیم کالا با قیمت مناسب، ایجاد آرامش در بازار و ارائه کالاهای مورد نیاز در آستانه بازگشایی مدارس در شهرستانهای مختلف استان سمنان برپا می شود.

  وی افزود: این نمایشگاه با همکاری مجامع امور صنفی و اتحادیه های مربوطه برگزار و کالاهایی مانند انواع مواد غذایی، برنج، گوشت، کیف و کفش، پوشاک و لوازم التحریر با 15 تا 20 درصد زیرقیمت بازار در آن عرضه می شود.

  وی گفت: کلیه کالاهای قابل عرضه در نمایشگاه توسط کارشناسان اتحادیه کارشناسی و قیمت گذاری می شود و بازرسان این سازمان و مجامع امور صنفی نظارت کامل بر عرضه آن دارند.

  سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان مکان برگزاری نمایشگاه سمنان را محل دائمی نمایشگاههای این استان واقع در کیلومتر پنج جاده دامغان اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه به مدت 10 روز برگزار می شود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 19 شهریور 1391 06:39 ب.ظ نظرات ()

  عبدالمجید بامری امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان یکی از مهم‏ترین ماموریت‏های واگذار شده به وزارت تعاون در دولت‏های نهم و دهم را مشارکت در اجرای طرح مسکن مهر دانست و این طرح را همچون انقلابی بزرگ در کشور دانست.

  وی افزود: زمانی که اجرای این طرح از سوی دولت اعلام شد، هیچ وزارتخانه‏ای حاضر نبود زیر بار دستور رئیس جمهوری برود و این مسئولیت عظیم را برعهده گیرد اما وزارت تعاون وقت در این زمینه پیشگام شد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: در همین راستا، 117 تعاونی مسکن مهر در سطح استان سمنان تشکیل شد که از این تعداد، 57 تعاونی در شهرستان سمنان، 28 تعاونی در شهرستان شاهرود، 19 تعاونی در شهرستان دامغان، پنج تعاونی در شهرستان گرمسار و چهار تعاونی در شهرستان مهدیشهر به اقدامات ساخت و ساز در طرح مسکن مهر روی آوردند.

  بامری اضافه کرد: با پیگیری‏های انجام شده و تشکیل تعاونی‏های مسکن مهر، 5 هزار و 774 واحد مسکونی در سمنان، 2 هزار و چهار واحد در شاهرود، یک‏هزار و 416 واحد در دامغان، 710 واحد در گرمسار و 420 واحد در مهدیشهر ساخته می‏شود.

  وی اضافه کرد: از مجموع واحدهای مسکن مهر استان سمنان تاکنون 3 هزار و 742 واحد مسکونی در سمنان، یک‏هزار و 84 واحد مسکونی در شاهرود، 460 واحد مسکونی در دامغان، 60 واحد در گرمسار و 20 واحد در مهدیشهر تحویل شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: در مجموع تاکنون 5 هزار و 366 واحد مسکونی به وسیله تعاونی‏های مسکن مهر استان سمنان در شهرستان‏های مختلف این استان به متقاضیان تحویل شده، 2 هزار و 698 واحد مسکونی آماده تحویل بوده و 2 هزار و 260 واحد دیگر در دست ساخت است.

  بامری ادامه داد: عمر تعاونی‏های مسکن مهر از نظر کاری تا پایان شهریور ماه امسال است و آن دسته از تعاونی‏هایی که اعضایشان توان ساخت ندارند در اختیار اداره کل مسکن و شهرسازی یا در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت در اختیار بنیاد مسکن استان سمنان قرار می‏گیرند و دیگر تعاونی جدیدی در این بخش تشکیل نمی‏شود.

  وی مجموع واحدهای مسکن مهر احداثی توسط تعاونی‏های استان سمنان را 10 هزار و 24 واحد اعلام کرد و گفت: از این بین، تنها سه یا چهار تعاونی در سمنان با مشکلاتی مواجه هستند و اختلافات تعدادی از تعاونی‏ها نیز از طریق مراجع قضایی برطرف شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 14 شهریور 1391 04:49 ب.ظ نظرات ()

  مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان از اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در استان سمنان همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: این پرچم در ورودی شهر سمنان و در کنار یادمان شهدای گمنام نصب و به اهتزاز در خواهد آمد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، محمد بهرامی صبح امروز 14 شهریورماه در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان سمنان از اجرای بزرگترین رویداد فرهنگی استان درهفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: این رویداد در قالب نمایشگاه حرا تا کربلای ایران و جنگ نرم اجرا خواهد شد.

  وی اضافه کرد:این نمایشگاه در وسعت 8 هزار متر مربع و همراه با برگزاری یادواره شهدا و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج عابدنیه وسپاه ناحیه سمنان در محل سابق کارخانه ریسندگی سمنان بر پا خواهد شد.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان ادامه داد: احداث این نمایشگاه تا کنون بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انشاءالله در اولین روز هفته دفاع مقدس 31 شهریور ماه افتتاح خواهد شد.

  بهرامی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در استانهای هرمزگان، یزد، تهران و حتی کشور لبنان برگزار شده است.

  وی تأکید کرد: باید به این نمایشگاه به عنوان خاکریزی در برابر جنگ نرم دشمن نگاه شود، لذا از کلیه دستگاهها و نهادها و ادارات دولتی می‌خواهیم که در برپایی این نمایشگاه کمک‌رسان و یاری‌رسان دست‌اندرکاران نمایشگاه باشند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 13 شهریور 1391 11:35 ق.ظ نظرات ()

  پس از اشتباه‌های عمدی درباره درج نام «خلیج فارس» در نقشه‌های دیجیتال پروازهای شركت‌های هواپیمایی اماراتی، این‌بار در این نقشه‌ها «شاهرود» شهری بین «قزوین» و «تبریز» شده است.

  به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، این روزها در پروازهای شركت هواپیمایی امارت به مقصد یا از مبداء تهران، در مانیتورهای پیش روی هر صندلی كه علاوه بر استفاده‌های ارتباطی و تفریحی، نماهایی مربوط به پرواز در حال انجام را در قالب نقشه‌های انیمیشنی ارایه می‌كنند، دو شهر سمنان و مشهد در سمت راست تهران و دو شهر قزوین و تبریز در سمت چپ آن و چند شهر دیگر هم در جنوب و شمال كشور نمایش داده می‌شوند؛ اما نكته تعجب‌ برانگیزی در این نمایشگرها، در جانمایی شهر شاهرود بروز یافته و به‌جای آن‌كه بین دو شهر سمنان و مشهد در سمت راست نقشه قرار گیرد، به جهت مقابل نقل مكان كرده و شهری بین قزوین و مشهد در نظر گرفته شده است.

  هواپیماهای شركت‌های هواپیمایی امارات پیشتر هم سابقه شیطنتی درج نام جعلی یا عنوان كلی «خلیج» به‌جای نام بین‌المللی و رسمی «خلیج فارس» داشتند كه در زمان خود با واكنش‌هایی مواجه شد. حالا هم در نقشه‌های پروازهای یادشده از درج نام «خلیج فارس» و «دریای عمان» از اساس صرف نظر شده است. این در حالی است كه نام «دریای خزر» و حتی برخی مناطق جغرافیایی داخل ایران و شهرهای كشورهای همسایه در این نقشه‌ها درج شده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 11 شهریور 1391 11:23 ب.ظ نظرات ()

  سمنان - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سمنان از آماده بهره برداری بودن بیمارستان 160 تختخوابی ولایت دامغان خبر داد.

  ˈغلامرضا محمدیˈ روز شنبه در مراسم معرفی رییس شبکه بهداشت شهرستان دامغان افزود: این بیمارستان تجهیز شده و به زودی همزمان با سفر هیات دولت به بهره برداری می رسد.

  وی با بیان اینکه برای تجهیز دو بیمارستان 220 و 160 تختخوابی سمنان و دامغان 150 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است گفت: از این رقم 70 میلیارد ریال آن به بیمارستان دامغان اختصاص دارد.

  در این مراسم که جمعی از مسوولان شهرستان دامغان حضورداشتند ˈشناییˈ به عنوان رییس شبکه بهداشت دامغان معرفی و از رییس قبلی تقدیر شد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات