منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد یکشنبه 28 آبان 1391 12:41 ب.ظ نظرات ()
  سمنان- روزنامه پیام استان سمنان
  انتخابات مجمع عمومی خانه مطبوعات استان سمنان با حضور مسئولین و اعضای خانه مطبوعات استان روز گذشته در محل سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد.
  معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان و رئیس شورای اطلاع رسانی استان به ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت سالار شهیدان و 72 تن از یارانشان  از زحمات خبرنگاران به منظور آگاهی رسانی به مردم تقدیر و تشکر کرد.
  خلخالی اظهار امیدواری کرد: تا خانه مطبوعات جدید بتواند شرایط مساعد برای همراهی، همکاری، انسجام و وحدت بین تمام آحاد اصحاب مطبوعات فراهم کند.
  وی از واقعه عاشورا به عنوان یک موضوع تکلیفی یاد کرد و افزود: یکی از درس های مهمی که باید از عاشورا فرا  گیریم آماده سازی اطلاع رسانی و روشنگری است.
  رئیس شورای اطلاع رسانی استان اذعان داشت: اگر اتفاقات را به خوبی اطلاع رسانی کنیم نقش مطبوعات و کسانی که در این عرصه فعالیت دارند به خوبی نمایان می شود.
  خلخالی افزود: مطبوعات بحث چالش برانگیزی دارد و ما باید در جایی گردهم آییم تا با دستگاه های اجرایی ارتباط داشته باشیم و حق و حقوق اصحاب رسانه را ادا کنیم.
  رئیس شورای اطلاع رسانی استان تاکید کرد: اختلافات جزیی باعث مخدوش شدن جایگاه خانه مطبوعات می شود.
  خلخالی ادامه داد: خانه مطبوعات باید به رسالت اصلی خود توجه نماید و مبنای کار باید بر طبق اساسنامه باشد و اگر هم اشکالی در اساسنامه وجود دارد باید پیگیری، مطرح و اصلاح شود.
  معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان تصریح کرد: خانه مطبوعات باید مشکلات اصحاب رسانه را به بهترین نحو ممکن پیگیری و در جهت رفع آنها اقدام نماید.
  خلخالی در پایان از زحمات دوستانی که در جشنواره و نمایشگاه کشوری رتبه برتر را کسب کردند، تقدیر نمود.
  همچنین در این مراسم مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان رسالت مطبوعات، خبرنگاران و اصحاب قلم را اطلاع رسانی و کشف خبر عنوان کرد و افزود: این رسالت محدود به جریان های سیاسی، اقتصادی و نیازهای روزمره نیست و خبرنگاران بار اصلی اطلاع رسانی و انتقال آن به دیگر نسل ها را برعهده دارند.
  سوقندی تصریح کرد: برگزاری مجمع عمومی خانه مطبوعات فرایندی برای تشکیل جامعه مطبوعاتی در استان است و جامعه مطبوعاتی یعنی شکل گیری یک جریان فرهنگی و رسانه ای برای تغییر و تحول در جهت رسالت است.
  مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: امروزه شکل گیری تمدن اسلامی باید جایگاه رسانه را ترسیم کند و در میان رسانه جایگاه مطبوعات را پیدا کرده و نقش مطبوعات را در شکل گیری زندگی به عنوان رسالت مدنظر قرار دهیم.
  وی افزود: متاسفانه گاهی مشاهده می شود مطبوعات استان از مسائل اصلی و اساسی دور شده و بیشتر به حاشیه ها می پردازند که باید سعی شود تا اقتصاد مقاومتی ترویج پیدا کند.
  سوقندی مردم استان سمنان را مردمی با فرهنگ خطاب کرد و افزود: استان سمنان در مسیر جاده ابریشم حوزه تمدنی قومس (کومش) قرار دارد.
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان از حضور مسئولین مدعو در جلسه تقدیر کرد.
  همچنین در ابتدای این جلسه باهنر معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ضمن عرض خیرمقدم به حضار جلسه، گفت: انتخابات خانه مطبوعات استان بر اساس آئین نامه و اساسنامه جدید برگزار می شود.
  در ادامه جلسه انتخابات هئیت رئیسه و بازرسان خانه مطبوعات استان با حضور میرزایی مسئول امور استان ها و مطبوعات داخلی، ابوالقاسم کواکبیان سرپرست روزنامه پیام استان سمنان، حسین عمادی از روزنامه کیهان، جعفر اخلاقی از روزنامه جمهوری اسلامی، سید محمود ساداتی از روزنامه شما، علی اکبر بابا محمدی از فعالان مطبوعاتی و خانم رجبی به عنوان نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به عنوان بازرس برگزار شد; که اسامی کاندیداها و تعداد آرا به شرح ذیل می باشد:
  در بخش مدیران مسئول نشریات محلی:
  دکتر مصطفی کواکبیان  با 115 رای
  عبدا... فخار   با 90 رای
  علیرضا امینی  با 56 رای
  طاهرکرد   با 31 رای
  ریاحی با 31 رای
  عاطفیان  با 7 رای
  در بخش روزنامه نگاران مطبوعات محلی
  منصور فرزامی راد با 110 رای
  محمد علی یحیی زاده با 88 رای
  سلماز عرب عامری با 86 رای
  بیاریان  با 53 رای
  ایمانی  با 45 رای
  ریاحی  با 45 رای
  سمیه معلمیان با 18 رای
  در بخش مسئولین نمایندگی ها و سرپرستی های نشریات سراسری و غیر محلی استان:
  حسن یزدانی با 102 رای
  منصوریان  با 14 رای  
  بیدقی با 13 رای
  در بخش مسئولین نمایندگی خبرگزاری ها:
  صدیقه قدم با 130 رای
  در بخش بازرسان:
  میرزا بابا مطهری نژاد با 109 رای
  سید محمد رضا هاشمی با 103 رای  
  عزیزی با 54 رای
  بر همین اساس در بخش مدیران مسئول نشریات محلی دکتر مصطفی کواکبیان و عبدا... فخار به عنوان اعضای اصلی و علیرضا امینی به عنوان عضو علی البدل، در بخش روزنامه نگاران مطبوعات محلی منصور فرزامی راد، محمد علی یحیی زاده و سلماز عرب عامری به عنوان اعضای اصلی و بیاریان به عنوان عضو علی البدل، در بخش مسئولین نمایندگی ها و سرپرستی های نشریات سراسری غیر محلی استان حسن یزدانی به عنوان عضو اصلی و منصوریان عضو علی البدل، در بخش مسئولین نمایندگی خبرگزاری ها صدیقه قدم  و در بخش بازرسان میرزا بابا مطهری نژاد و هاشمی به عنوان اعضای اصلی و عزیزی به عنوان عضو علی البدل منصوب شدند.
  شایان ذکر است در این مراسم; خلخالی معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان، سوقندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، میرزایی مسئول امور استان ها و مطبوعات داخلی، کارخایی رئیس روابط عمومی استانداری و دبیر شورای اطلاع رسانی استان حضور داشتند.
  لازم به ذکر است 221 نفر عضو خانه مطبوعات استان سمنان هستند که 163 نفر در انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات شرکت داشتند.
  پخش کلیپ و نوحه خوانی توسط کربلایی محمد بقا از دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود که پس از صرف نهار به پایان رسید.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 28 آبان 1391 12:34 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، انتخابات خانه مطبوعات سمنان روز جمعه در حالی برگزار شد که گذشته از موارد تخلف از اساسنامه خانه مطبوعات در برگزاری این انتخابات، شاهد موضع‏گیری‏ها و سخنان جالب توجهی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بودیم.

  این سخنان که تلویحاً شمار زیادی از خبرنگاران، دبیران و مدیران رسانه‏های گروهی تاثیرگذار در استان سمنان و خبرگزاری‏ها و روزنامه‏های معروف دولتی و غیردولتی، کشوری و استانی را مورد خطاب قرار می‏داد، سبب رنجش خاطر این قشر شد.

  در همین حال، امروز نامه‏ای سرگشاده از سوی اصحاب رسانه استان سمنان خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان صادر شد که متن کامل آن بدون هیچ‏گونه دخل و تصرفی در ادامه می‏آید:

  بسمه تعالی

  آقای مدیرکل؛ کمی منصف باشیم

  به‏راستی چه کسی در انتخابات خانه مطبوعات سمنان باخته است؟

  روی صحبت با جناب آقای سوقندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است و بهانه آن، سخنان ایشان در مجمع عمومی و انتخابات سری جدید شورای مرکزی خانه مطبوعات استان. و اما بعد ... 

  آقای مدیرکل! شما در بخشی از سخنان خود با مسابقه خواندن این مجمع عمومی، اظهار داشتید: آنهایی که در این جمع حاضر هستند، همگی برنده خواهند بود و آنان که نیستند بازنده.

  کمی انصاف بدهید؛ آیا شما در یک مسابقه که برگزارکننده آن زمین بازی را نه شب مسابقه بلکه از یک‏سال قبل به آب بسته باشد؛ ناظر مسابقه نیز قواعد و مقررات بازی را به نفع حریف شما بنویسد؛ تغییر مقررات و قوانین بازی را فقط به حریف شما بگویند؛ دستان شما را در روز مسابقه ببندد و بگویند در مقابل حریف بازی کن، در آن مسابقه شرکت می‏کنید؟

  آقای مدیرکل! هر چند ما نتیجه انتخاباتی که شما به مسابقه تشبیه کردید، را از پیش می‏دانستیم و بارها گفتیم و آنهایی که در مجمع عمومی روز جمعه حضور داشتند، دیدند آنچه ما پیش‏بینی کرده بودیم و در اینجا نمی‏خواهیم دوباره چرایی نتایج این انتخابات را بازگو کنیم، اما لازم می‏دانیم بگوییم نقص اساسی اساسنامه خانه مطبوعات و نحوه داشتن حق رای اعضا باعث خواهد شد که اگر هزار بار دیگر انتخابات تکرار شود، نتیجه‏ای دیگر به دست نخواهد آمد و تنها دلیل آن را نیز خود بهتر می‏دانید و ما بارها ذکر کرده‏ایم و از حوصله ما و شما خارج است.

  آقای مدیرکل! آنچه به نگارش درمی‏آید، نکاتی چند در رابطه با خطا در اجرای اساسنامه خانه مطبوعات است که در روز جمعه نقض شد؛ هر چند مطمئن هستیم تنها به خاطر اینکه افتخار برگزاری انتخابات را به نام خود و همکارانتان ثبت کنید، با دلایلی که تنها برای شما توجیه‏پذیر خواهد بود، این تخلفات را رد خواهید کرد؛ اما امید آن داریم، برای یک‏بار هم که شده، پاسخی مکتوب و قانع‌کننده از شما و همکارانتان داشته باشیم.

  به گزارش فارس؛ در این نامه به برخی تخلفاتی که در روند برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان سمنان رخ داد، نیز اشاره شده است که در ادامه عیناً نقل می‏شود:

  1) بین کاندیداهای محترم، افرادی با کمتر از 30 سال سن که حداقل سن برای احراز شرایط کاندیداتوری بوده، نام‏نویسی کرده‏اند و یکی از آنها برای عضویت در شورای مرکزی خانه مطبوعات استان سمنان رای آورده است.

  همکارانتان می‏گویند ما از وزارت ارشاد استعلام کردیم و پاسخ دریافت نمودیم که اگر فردی سابقه 10 ساله در کار مطبوعاتی داشته و شرط حداقل سن را ندارد، می‏تواند کاندیدا شود.

  اما سئوال این‏جاست که خوشحال خواهیم شد به ما بگویید این حذف شرایط سنی بدین صورت آیا اعلام عمومی شده یا خیر؟ هر چند همکاران محترمتان پاسخ دادند در ساعت 20 شب روز پنجشنبه، ما چگونه اعلام عمومی کنیم؟ اما قطعا بهترین فرد برای پاسخ دادن به سئوال ما خود شما هستید.

  آقای مدیرکل! فکر نمی‏کنید حق کسانی که تغییر قوانین بازی به آنها گفته نشده اما برای حریفشان روشن است، در این مورد ضایع شده؟ شاید افرادی با توجه به نداشتن حداقل سن طبق مفاد اساسنامه خود را کاندیدا نکردند و اگر می‏دانستند قوانین بازی تغییر یافته، کاندیدا می‏شدند، این‏طور نیست؟

  2) بین تنها کاندیدای خبرگزاری‏های استان سمنان، فردی به عنوان سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان کاندیدا شده و ظاهراً با توجه به تحریم انتخاباتی تمام خبرگزاری‏های استان، به عنوان فرد پیروز مسابقه مد نظرتان روی سکو رفته است.

  آقای مدیرکل! جالب است بدانید حکمی در تاریخ 08/07/1390 به شماره 1150/خ90 در دبیرخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تحت مدیریت جناب‏عالی به نام شخصی دیگر به عنوان سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان ثبت شده است که حتی همکارانتان از وجود نامه مطلع هم نبودند.

  گذشته از اینکه، مدیر جدید خبرگزاری ایلنا هیچ فردی را به عنوان خبرنگار یا ... برای عضویت در خانه مطبوعات استان سمنان تایید نکرده است، این فرد چگونه به عنوان نماینده این خبرگزاری ورود پیدا کرده و رأی آورده است.

  آقای مدیرکل! گرچه پس از ارائه حکم سرپرست جدید خبرگزاری ایلنا به معاون محترمتان، فرد مورد نظر در تکاپوی دریافت حکم افتاده و هر چند دریافت هر حکم دیگری پس از حکم مورد نظر قابل انکار نیست؛ اما چون شما و همکارانتان اساسنامه را ملاک و معیار قرار داده‏اید، شما را به مطالعه مجددبندی از اساسنامه دعوت می‏کنیم.

  در این بند قید شده، فردی که می‏خواهد از هر رده از مطبوعات و خبرگزاری‏ها کاندیدا شود باید سه سال مستمر در آن بخش فعالیت داشته باشد؛ ایشان با توجه به حکم‏ موجود هرگز نمی‏تواند ادله‏ای بیاورد که سه سال مستمر سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان سمنان بوده است یا تاییدیه‏ای از سوی مدیر جدید استانی آن دارد.

  هر چند ما مطمئنیم همکاران شریفتان بر این اصل معتقدند که خدا انسان را آفرید و انسان توجیه را، قطعاً بر دو ایراد اساسنامه‏ای که بر انتخابات روز جمعه آورده‏ایم، به هر نحوی توجیه خواهند آورد؛ اما ما این چند سطر را فقط برای ثبت در تاریخ نگاشتیم و هرگز امید بررسی و پاسخ نداشته و نداریم.

  فقط جهت اطلاع عرض می‏کنیم، خوب است یک بار دیگر منتخبان مسابقه مدّنظر را در خلوتتان مرور کنید. آیا می‏توانید به خود بباورانید از افرادی که انتخاب شده‏اند، می‌توان به عنوان نمایندگان واقعی مطبوعات و رسانه‏های استان یاد کرد؟

  به راستی، منتخبین، چه طیفی از مطبوعات و رسانه‏های استان سمنان را از لحاظ فراگیری به خود اختصاص می‏دهند؟ 70 درصد منتخبان از یک روزنامه محلی استان و مابقی .... ، خود قضاوت کنید. 

  و اما بعد . . .

  در این مجال، یادآوری موضوعی را خالی از لطف نمی‏دانیم؛ چون احساس می‏کنیم در شور و شوق ثبت این افتخار بزرگ یعنی برگزاری انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات استان به نام خود فراموش شده است.

  آقای مدیرکل!

  معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار سمنان و رئیس شورای اطلاع‏رسانی استان سمنان، جناب آقای مهندس خلخالی در آخرین نشست قبل از انتخابات به شما توصیه نمودند که اعضا حتماً باید احراز صلاحیت شده و روشن شود که مطبوعاتی و رسانه‏ای واقعی چه کسانی هستند و افراد دارای حق رای اعلام عمومی شوند.

  صورت‏جلسه آن روز نزد دبیر شورای اطلاع‏رسانی استان سمنان قابل رویت است و ما انتظار داریم به خود زحمت داده و دستور بفرمایید لیست افرادی که حق رای داشتند، با مشخصات کامل آنها را نزد شما بیاورند تا مشخص شود نشریه‏ای که هر دو ماه، یک بار چاپ می‏شود و همکاران محترمتان می‏توانند شهادت دهند که در سال گذشته، تعداد شمارگان آن از انگشتان دست تجاوز نکرده و حتی جالب است بدانید نشریه در شهرستان شاهرود به صورت گاهنامه و اجاره‏ای چاپ می‏شود، چگونه ممکن است اعضایی را به مجمع عمومی معرفی کند که تعدادشان از شمارگان نشریه بیشتر است و جالب‏تر از آن که مدیر مسئول این نشریه به عنوان کاندیدا در انتخابات شرکت نموده و جزو منتخبان می‏شود.

  البته اگر بخواهیم از این گونه موارد بازگو کنیم، باید چندین صفحه نگارش شود که از حوصله شما خارج است؛ پس چون معتقدیم «در خانه اگر کس است، یک حرف بس است». باقی بقای شما. 

  امید که همگی انصاف را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم.

           شماری از خبرنگاران، دبیران و مدیران رسانه‏های گروهی تاثیرگذار در استان سمنان

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی جمعه 26 آبان 1391 05:15 ب.ظ نظرات ()

  شهردار دامغان از ساخت فیلم دامغان با رویکرد دفاع مقدس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این فیلم توانمندی ها و خدمات ارائه شده مردم شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده می شود.

  به گزارش دامغان نیوز به نقل از مهر، مسلم نصرتی ظهر چهارشنبه در جمع تعدادی از هنرمندان سینما، سرمایه گذاران و اعضای شورای اسلامی شهر دامغان در سالن جلسات شورای اسلامی این شهر با اشاره به ساخت فیلم دامغان با رویکرد دفاع مقدس، اظهار داشت: ساخت این فیلم با همکاری دو هنرمند معروف سینما و با مشارکت شهرداری و جمعی از سرمایه گذاران دامغانی به زودی کلید خواهد خورد.

  وی همچنین به ابعاد مختلف اهداف ساخت این فیلم پرداخت و اظهار داشت: در این فیلم توانمندی ها و خدمات ارائه شده مردم شهرستان دامغان در دوران هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده می شود.

  شهردار دامغان تصریح کرد: باید با همکاری و همراهی همه مردم و دستگاه های فرهنگی در شناسایی و معرفی دامغان و آحاد ملت در اقصی نقاط ایران اسلامی همکاری و فرهنگ سازی خوبی صورت گیرد.

  نصرتی با یادآوری توان و ظرفیت های خوب شهرستان دامغان، گفت: باید برای رشد و ارتقاء این توانمندی ها بیش از پیش تلاش شود.

  وی گفت: امیدواریم با همراهی و همکاری همه مسئولان بتوانیم در ساخت این فیلم شهرستان دامغان را بهتر از گذشته به تمام کشور معرفی کنیم.

  رئیس شورای اسلامی شهر دامغان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه شهرداری دامغان برای ساخت این فیلم سه میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند، اظهار داشت: در ساخت این فیلم حسین باکیده و اکبر سنگی دو نفر از هنرمندان سینما مشارکت و همکاری دارند.

  رضا زارع زاده با اشاره به اینکه ساخت این فیلم دوماه به طول خواهد انجامید، خاطرنشان ساخت: در اجرای کارهای فرهنگی نیاز به بودجه و حمایت همه مسئولان است که باید در این راستا گام های خوبی برداریم.

  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر دامغان نیز در این نشست گفت: شهرستان دامغان با پیشینه تاریخی و فرهنگی هفت هزار ساله خود حرف های خوبی برای گفتن دارد که باید از این جایگاه در جهت رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

  سید محمود حسینی پور افزود: دامغان از یک اهمیت و جایگاه خوبی در تمامی عرصه ها برخوردار است که متاسفانه به خوبی از توان و ظرفیت های آن در تمامی بخش ها استفاده نشد.

  وی خاطرنشان ساخت: نقش شهرستان دامغان در حماسه عظیم دفاع مقدس بر هیچکس پوشیده نیست و حضور خوب رزمندگان و ایثارگران این شهرستان در عملیات های مختلف دوران دفاع مقدس پرونده ای خوب و درخشان از خود برجای گذاشت.

  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر دامغان اضافه کرد: تهیه و ساخت فیلم دامغان با رویکرد دفاع مقدس با هدف معرفی این شهرستان و نقش رزمندگان و ایثارگران آن در طول دوران حماسه دفاع مقدس یکی از مهمترین اهداف آن است.

  حسینی در خاتمه گفت: امیدواریم با حمایت و همراهی دستگاه های فرهنگی و سرمایه گذاران و مشارکت هنرمندان معروف سینما ساخت این فیلم به زودی آغاز شود.

  به گزارش دامغان نیوز، در این جلسه مدیر اجرایی ساخت فیلم دامغان با رویکرد دفاع مقدس آخرین اقدامات و فعالیت های انجام شده در ساخت این فیلم ارائه و جمعی از سرمایه گذاران نیز به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در ساخت این فیلم و حمایت از آن مطالبی بیان کردند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی جمعه 26 آبان 1391 05:14 ب.ظ نظرات ()

  فرمانده انتظامی استان از انهدام یک باند حرفه ای قاچاق ماده مخدر کراک خبر داد.

  به گزارش دامغان نیوز سردار محمدرضا میرزایی گفت: ۴ عضو باند حرفه ای قاچاق ماده مخدر کراک به سراسر کشور، در دامغان شناسایی و دستگیر شدند. سردار میرزایی با بیان کشف ۵ کیلو و ۸۰۰ گرم کراک از دستگیر شدگان افزود: این محموله کراک از استان سیستان و بلوچستان بارگیری شده بود که در این رابطه دو دستگاه خودرو هم ضبط شد.

  فرمانده انتظامی استان با اعلام افزایش کشفیات مواد مخدر، در استان، گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۶۴۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر دراستان کشف و ضبط شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۳ درصد بیشتر است. سردار میرزایی بیشترین کشفیات را ضبط محموله های قاچاق در محورهای ارتباطی استان عنوان کرد و با اشاره به دستگیری ۲۹۵ قاچاقچی مواد مخدر در این مدت افزود: امسال بیش از یک هزار معتاد، پس از دستگیری، برای مداوا و ترک اعتیاد به مراکز درمانی معرفی شدند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 25 آبان 1391 09:38 ب.ظ نظرات ()

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هفت حفار غیرمجاز در شهرستان دامغان، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حمید یزدانی، امروز، 25 آبان، با اعلام این خبر افزود: این حفاران غیرمجاز، روز جمعه 19 آبان در یکی از محوطه‌های باستانی شهرستان دامغان دستگیر شده اند.

  وی اضافه کرد: این متخلفان در شب 18 آبان سال جاری با یک دستگاه بیل مکانیکی اقدام به تخریب و حفاری در یک تپه باستانی کرده بودند که مأمورین یگان حفاظت شهرستان دامغان با مشاهده حفاری با همکاری کلانتری محل اقدام به دستگیری متخلفان می‌کنند.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان افزود: حفاران با ادواتی شامل بیل، کلنگ، طناب، نردبان فلزی، موتوربرق، تهویه هواکش بزرگ و به همراه دو دستگاه خودرو وانت نیسان و وانت پیکان به دام افتادند. ادوات مذکور در کلانتری آن منطقه، توقیف و با سایر مستندات برای انجام امور قانونی به دادسرای شهرستان دامغان فرستاده شده است.

  وی ضمن تشکر از همکاری نیروی انتظامی در برخورد با مهاجمان به آثار تاریخی، بیان کرد: آثار و ابنیه تاریخی متعلق به مردم هر منطقه است که نشان از قدمت فرهنگی و سابقه تاریخی منطقه دارد؛ انتظار می‌رود مردم استان با مشاهده هرگونه تخلف و تعرض به بناهای تاریخی، مامورین یگان حفاظت این اداره کل را در جریان قرار دهند تا با اقدام به موقع مانع از تخریب آثار تاریخی شوند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 25 آبان 1391 11:13 ق.ظ نظرات ()
  ˈرضا بهزادیˈ در رقابتهای دو نیمه ماراتن استانبول ترکیه در رده سنی 22 سال موفق به کسب عنوان سومی و مدال برنز شد.

  این دونده به همراه ˈیاسر خورشیدیˈ دونده ماراتن استان سمنان در این رقابتها شرکت کرده بود و در مسافت 21 کیلومتر با دیگر ورزشکاران به رقابت پرداخت.

  از ایران 12 دونده در این رقابتها حضور داشتند.

  وی سطح رقابتها را با توجه به شرکت دوندگان کشورهای مختلف جهان بالا و رقابت فشرده ای بیان کرد.

  این دونده در بازگشت از ترکیه در ورزشگاه تختی سمنان مورد استقبال جمعی از ورزش دوستان سمنانی قرار گرفت.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 22 آبان 1391 01:58 ق.ظ نظرات ()
  ˈحمیدرضا محمدیانˈ روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: رشته دکترا هوش مصنوعی و بیابان زدایی در این دانشگاه مورد موافقت شورای گسترش قرار گرفته است.

  وی گفت: دوره دکترا هوش مصنوعی با پذیرش دو دانشجو از مهر ماه در این دانشگاه فعال شده است و رشته دیگر نیز از سال آینده دانشجو جذب می شود.

  دانشگاه سمنان در حال حاضر با بیش از 15 هزار دانشجو در 60 رشته دکترا، 95 رشته کارشناسی ارشد و 59 رشته کارشناسی فعال است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 21 آبان 1391 02:53 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، رونمایی رمان سمفونی بابونه سرخ نوشته اسماعیل حاجی‏علیان روز سه‏شنبه، 23 آبان و از ساعت 18 عصر در تالار حکیم الهی فرهنگ‏سرای کومش سمنان انجام می‏شود.

  این برنامه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و استاد علی مردانی، نویسنده و منتقد برتر کشورمان برگزار خواهد شد.

  این کتاب شامل 152 صفحه بوده و توسط نشرآزمون در سال 1391 منتشر شده است.

  پیش از این، کتاب چهار زن نوشته این نویسنده جایزه اول رمان ماندگار کشوری از آن خود کرد.

  حاجی‏علیان، عضو انجمن هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان و استاد دانشگاه است.

  امسال هم‏زمان با هفته کتاب و کتابخوانی 9 عنوان کتاب در استان سمنان رونمایی می‏شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: عناوین این کتاب‏ها شامل گنجینه‏های مثل‏های سمنانی، بابونه‏های سمفونی سرخ، مجموعه شعر، داستان کوتاه، مرد مجرد، این داستان ویار دارد، رباعی، آیین چاوشی‌خوانی و شعر حجم است.

  بیستم تا بیست و ششم آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نام‏گذاری شده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات