منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد چهارشنبه 29 آذر 1391 08:32 ق.ظ نظرات ()
  مهدی بندرآبادی  فرماندار شاهرود امروز اظهار داشت: ٩٨ طرح با اعتباری بالغ بر ٩۴میلیارد و ٧١١ میلیون ریال در حوزه کشاورزی شاهرود تصویب شد.وی ادامه داد: این طرح‏ها با اشتغال‏زایی ٨١ نفر در جلسه کارگروه طرح توسعه کشاورزی شهرستان شاهرود تصویب شد.
  این خبری بود که سایت های شاهرود با افتخار آنرا اعلام کردند. یکبار دیگر این خبر را با دقت بخوانید.
  ۱) با اجرای ٩۴ طرح ٨١ نفر اشتغال ایجاد شده است. به عبارت ساده تر اگر در خوش بینانه ترین حالت هر طرح فقط یک شغل ایجاد میکرد ٨١ طرح ٨١ شغل ایجاد کرده اند و مابقی ١٣ طرح باقیمانده و مصوب  در شاهرود حتی یک شغل هم ایجاد نمیکنند اما به آنها بودجه اختصاص میابد. بابا دم این بندرآبادی گرم که حتی به پروژه هایی که شغل هم ایجاد نمیکنند بودجه اختصاص میدهد.
  ۲)یا بودجه شاهرود در این بخش انقدر زیاد است که دوستان شاهرودی ما نمیدانند با آن چه کنند یا در انجا پروژه هایی وجود  دارد که حتی به رغم عدم ایجاد حتی یک شغل باز هم ارزش سرمایه گذاری را دارد.
  ۳) با صرف حدود ٩.۵ میلیارد تومان پول بی زبان مملکت ٨١ نفر رفته اند سر کار. یعنی برای ایجاد هر شغل بیش از ١١۵ میلیون تومان هزینه شده است آن هم در بخش کشاورزی.
  خداوکیلی این ارقام را مقایسه کنید با هزینه ٢٠ میلیون تومانی ایجاد هر شغل در بخش کشاورزی در سایر نقاط استان و کشور.یعنی مسئ.لین بخش اشتغال  کشاورزی شاهرود تقریبا ۶ برابر سایر نقاط کشور هزینه میکنند تا مثلا یک شغل را در قطب کشاورزی استان ایجاد کنند.
  به این میگویند اخر بهره وری و برنامه ریزی و مدیریت و عدالت .خدا  ان شائالله سایه این عزیزان را از استان ما نگیرد که خداوکیلی طومار شغل و اشتغال و ابوالمشاغل در استان ما برچیده میشود.
  در استان ما سمنان مظلوم  پروژه ای که اشتغال  بیش از٣٠٠ نفر را در بر میگیرد لنگ فقط و فقط ۴۰ میلیارد تومان وام می ماند ودر شهرستانی دیگر که حالا با جدا شدن میامی مظلوم دیگر حتی قطبک کشاورزی هم نیست بابت ایجاد ٨١ شغل نزدیک ١٠ میلیارد تومان پول بی زبان  استان صرف میشود و باز هم فریاد بر می اید که مسلمانی نیست.
  لطفا پیدا کنید سنگ پای قزوین را
  منبع: شاهکار اشتغال زایی دنیا در شاهرود
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 27 آذر 1391 02:38 ب.ظ نظرات ()
  شب یلدا فرصتی برای سفر به سمنان و آشنایی با آیین‌ها و آداب و رسوم خاص نقاط مختلف این استان است.

  به گزارش میراث‌آریا(chtn)، برگزاری مراسم یلدا آیینی کهن در کشورمان به شمار می‌رود به طوری‌که در نقاط مختلف استان سمنان آداب خاصی در ارتباط با شب چله اجرا می‌شود که از آن جمله می‌توان به شاهنامه‌خوانی و تفال به حافظ اشاره کرد.

  اهالی منطقه کالپوش در شمال شرق شهرستان شاهرود شب اول زمستان را چله‌کلان می‌نامند و در روستای نام‌نیک واقع در منطقه کالپوش خواندن 2 رکعت نماز در شب چله و حاجت‌طلبی از خداوند متعال مرسوم است.

  جمع شدن اعضای خانواده به دور هم و خوردن آجیل مخصوص، برگه زردآلو، انجیر خشک، کِنو کنجی (شادونه)، حلوای سیاه، شیره انگور، لبو، حلوا کنجد، هندوانه، انار، سیب و شیرینی که هر یک نمادی از برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی به شمار می‌روند و بیدار ماندن تا پاسی از شب از جمله آداب و رسوم شب یلدا در این منطقه است.

  در بسیاری از روستاها مرسوم است که دامداران در شب چله گوسفند پرواری را تحت عنوان چله‌کشی قربانی کرده و گوشت آن را قورمه می‌کنند و از این گوشت برای تهیه غذا در فصل سرد سال بهره می‌برند.

  دامغانی‌ها بنا بر باوری سنتی خوردن 40 نوع میوه را در این شب توصیه کرده و به منظور رفع گرمی در فصل تابستان خوردن هندوانه را لازم می‌شمارند؛ همچنین اهالی روستای بادله‌کوه از توابع دامغان به این شب «شب الله» می‌گویند.

  سفر به استان کویری سمنان در شب یلدا فرصتی مغتنم برای گردشگران به منظور بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، گردشگری و همچنین آشنایی با آیین و آداب و رسوم مناطق مختلف سمنان در شب یلدا است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 27 آذر 1391 02:35 ب.ظ نظرات ()
  ˈعلی اکبر جلالیˈ روز یکشنبه در کارگاه آموزشی ویژه مدیران روابط عمومی منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامی کشور در واحد گرمسار تاسیس شهرهای الکترونیک در سراسر کشور را گامی بسوی تشکیل دولت الکترونیک دانست.

  وی افزود: مشکل اصلی در ایجاد و توسعه شهرهای الکترونیک پهنای باند است که موجب کاهش سرعت سامانه های مختلف ارتباطی شده است.

  طراح شهرهای الکترونیک استان سمنان از تلفن همراه به عنوان دستگاه روابط عمومی همراه در آینده نزدیک نام برد و افزود: بسیاری از روابط عمومی نهادهای مختلف در کشور ساماندهی و کار الکترونیکی را خوب فرا نگرفته اند و سامانه های مجازی و غیرسیمی هنوز در کشور به خوبی توسعه پیدا نکرده است .

  جلالی ضعف کشور در گسترش سخت افزار و نرم افزارهای جدید را کم شدن پهنای باند دانست و افزود: هرچه پهنای باند بیشتر باشد ارتباط عمومی بهتر است و هزینه ها نیز کمتر می شود.

  طراح شهرهای الکترونیک کشور با اشاره به منابع انسانی موجود در کشور افزود: در ایران به لحاظ منابع انسانی کمبودی مشاهده نمی شود اما باید در تغییر ساختار سامانه های سیمی به غیر سیمی تلاش بیشتری شود تا فرهنگ الکترونیک به عنوان یک امر در بین مردم نهادینه شود و افراد از طریق فضای مجازی زندگی روزمره خود را پیگیری کنند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی جمعه 24 آذر 1391 07:03 ب.ظ نظرات ()
  vosho

  این سومین اردوی استانی است که با هدف شناسایی ووشوکاران مستعد و افراد علاقمند و با استعداد در این رشته برگزار می شود.

  به گزارش دامغان نیوز رئیس کمیته استعداد یابی فدراسیون ووشو به خبرنگار ایرنا گفت: در قالب این طرح با برگزاری ۱۱ آزمون پیکرسنجی و انعطاف پذیری، افراد مستعد شناسایی و به هیات ووشوی استان معرفی می شوند تا زیر نظر بهترین مربیان کشور برای حضور در تیم ملی آموزش ببینند.

  ˈعلی تنباکو سازˈ افزود: برترین ووشو کاران سراسر کشور برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ میلادی انتخاب می شوند.

  وی با بیان اینکه دوره های آموزشی استعدادیابی تاکنون در استان های لرستان و قزوین برگزار شده است تصریح کرد: در استان لرستان از بین ۲۶۰ شرکت کننده ۱۶ نفر و در قزوین از بین ۳۲۰ شرکت کننده ۲۶ نفر به عنوان استعدادهای ووشو انتخاب شدند.

  به گزارش دامغان نیوز به گفته وی، در دوره آموزشی استان سمنان ۲۷۰ نفر ثبت نام کردند که پس از برگزاری آزمون ها ۲۰ نفر انتخاب می شوند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 23 آذر 1391 11:40 ب.ظ نظرات ()

  زیست نیوز-  سید حسن میرعماد در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود که در این اداره برگزار شد، اظهار کرد: طرح تفکیک انفال یکی از طرح‌های محوری دراستان است که با اجرای این طرح در اراضی مربوط به دولت و مردم تعیین تکلیف شده و زمینه را برای توسعه سایر بخش‌ها فراهم می‌کند.

  به نقل از ایسنا، وی پیشرفت این طرح را در استان بیش از 98 درصد عنوان و اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال 92 سند مالکیت برای تمامی اراضی ملی استان اخذ شود. میرعماد افزود: تاکنون بیش از 1500 پلاک ثبتی و 2700 جلد سند برای این زمین‌ها اخذ شده است.

  وی با اشاره به مطالعات کامل جنگلهای خزری استان اظهار کرد: بررسی احیاء و صیانت از جنگل‌های استان از دو طرح ملی طرح صیانت از جنگل‌های خزری، طرح صیانت از جنگل‌های ایران تورانی و طرح استانی احیاء جنگل‌های مخروبه اعتبار دریافت می‌شود که امید داریم در آینده شاهد شکوفایی این بخش باشیم.

  وی گفت: با تامین سوخت فسیلی در اکثر روستاهای حاشیه جنگل، قطع درختان برای تامین سوخت به صفر رسیده است و شاهد رویش و احیای جنگل‌های حاشیه روستاها هستیم.

  وی با تاکید بر اینکه 50 درصد جنگل‌های ارس و 35 درصد جنگل‌های سوزنی برگ استان در شهرستان شاهرود قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: طبق مطالعات انجام شده ردیف اعتباری برای حفاظت از جنگل‌های ایرانی - تورانی استان سمنان باز شده که امیدواریم شاهد تحول خوبی در جنگل‌های شاهرود باشیم.

  میرعماد با اشاره به اهمیت حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بیان کرد: حفاظت، سرلوحه وظیفه سازمانی در منابع طبیعی محسوب می‌شود و باید از تمام امکانات و ابزار حفاظت از این عرصه خدادادی به کار گمارده شود.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یادآور شد: پایگاه اطفای حریق جنگل‌ها نیز افتتاح و بخشی از تجهیزات آن تامین شده و امیدواریم با همکاری مسئولان مابقی تجهیزات آن نیز تامین شود.

  میرعماد، وظیفه اصلی منابع طبیعی را حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و انفال دانست و بر استفاده از نیروهای مردمی، توان دهیاری‌ها و بسیج برای این امر تاکید کرد.

  وی فرهنگ سازی و آموزش را دو عامل مهم در حفاظت از منابع طبیعی دانست و عنوان کرد: اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان وظیفه حفظ، احیاء، توسعه و بهره‌برداری از این منابع را به خوبی به انجام رسانده و به عنوان الگو در مدیریت اجرایی عرصه منابع طبیعی کشور مشغول فعالیت است.

  میرعماد در این زمینه اظهار کرد: باید با فرهنگ‌سازی مدیریت حفاظت از منابع طبیعی را به مردم بسپاریم و الحمدالله این تجربه نیز در استان وجود دارد. همچنین تلاش داریم از توان دهیاری‌های شوراهای اسلامی و روستاها و بسیج سازندگی در زمینه حفاظت استفاده کنیم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 23 آذر 1391 11:39 ب.ظ نظرات ()
  عاشورایی از استان سمنان در ششمین اجلاس سراسری شورای عالی سیاست‌گذاری ثبت کشور در فهرست میراث معنوی به ثبت ملی رسید.

  به گزارش میراث آریا (chtn)، در این اجلاس که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری (21 و 22 آذرماه) در محمودآباد استان مازندران در حال برگزاری است هفت پرونده آیین عاشورایی از استان سمنان به ثبت ملی رسید.

  مراسم نخل‌گردانی تکیه جهادیه سمنان، رسم زانوزدن در روستای لاسجرد، رسم شاطری در روستای جزن دامغان، مراسم نخل‌گردانی مهدی‌شهر، مراسم چلا‌چلا در مجن شاهرود، عاشورا در کهن‌آباد و مراسم روز یازدهم عاشورا در دامغان از استان سمنان در این اجلاس به ثبت ملی رسیدند.

  در این اجلاس که با حضور «مسعود علویان صدر»‌ رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری ثبت کشور در حال برگزاری است 153 پرونده آیین عاشورایی از استان‌های مختلف کشور بررسی می‌شوند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 20 آذر 1391 03:48 ب.ظ نظرات ()
  سمنان- خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان
    معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از آغاز توزیع شیر رایگان میان 77 هزار و 762 دانش آموز این استان خبر داد. رسول یحیایی روز یکشنبه افزود: از این تعداد 51 هزار و 88 نفر دانش آموز در سطح شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان، بسطام و گرمسار از نوع شیر پاستوریزه و مابقی دانش آموزان در مناطق محروم این استان و روستاها از نوع شیر استریل استفاده می کنند.
  وی اظهار داشت: توزیع شیر به طور همزمان با سراسر مدارس استان سمنان از هجدهم آذر شروع شده و تا پایان اردیبهشت 92 ادامه دارد. یحیایی با بیان اینکه برنامه توزیع شیر رایگان در مدارس طرحی جهانی است، ادامه داد: این طرح که بیشتر دانش آموزان مناطق محروم را دربر می گیرد با هدف کاهش سو» تعذیه و جلوگیری از شیوع بیماری پوکی استخوان به ویژه در مناطق کم برخوردار طراحی و به مرحله اجرا درآمده است. وی تصریح کرد: دانش آموزان دختر و پسردوره های پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی دولتی، مدارس شبانه روزی، مراکز شبانه روزی کودکان بی سرپرست و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی مذکور تحت پوشش برنامه شیر مدرسه ایران قرار می گیرند.
  معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان اهداف اجرای این طرح را شامل آشنایی دانش آموزان با ارزش غذایی شیر، ارتقای سطح سلامت تغذیه ای دانش آموزان، مصرف شیر سرد به عنوان میان وعده مناسب، ترویج فرهنگ مصرف شیر و تامین بخشی از نیازهای تغذیه ای دانش آموزان برشمرد.
  این طرح از سال 1380 به اجرا درآمده و مورد استقبال دانش آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم قرار گرفته است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 20 آذر 1391 03:44 ب.ظ نظرات ()
  اکتشاف و استخراج نفت در منطقه خوریان در 15 کیلومتری جنوب شهرستان سمنان
  در دوران پهلوی، شوروی سابق در این منطقه به اکتشاف و استخراج نفت مبادرت می ورزید. بعد از انقلاب اسلامی در سال 57، عملیات اکتشاف و استخراج متوقف و  منطقه را ترک کردند. تاسیسات و ساختمان های به جا مانده از آنها را مشاهده می شود که متاسفانه تاسیسات آن توسط افراد ناشناس هر از چند گاهی ربوده می شود. طبق گفته بومی های منطقه، سند (حق برداشت) این منطقه به نام همان کشور شوروی می باشد و ایران نمی تواند در این منطقه عملیاتی انجام دهد. چند سال پیش، رئیس جمهور کشورمان (آقای دکتر احمدی نژاد) از این منطقه بازدید کردند.

  ادامه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic