منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 31 فروردین 1392 12:40 ب.ظ نظرات ()

  یه گزارش گروه اشتغال «خبرگزاری دانشجو» فرماندهی انتظامی استان سمنان از بین جوانان متعهد، مومن و کارآمد به صورت، نیروی پیمانی 5 ساله استخدام می کند.

  استخدام در فرماندهی انتظامی استان سمنان به منظور ارتقای نظم و امنیت موجود و تأمین آسایش عمومی و فردی و همچنین پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و در مقاطع درجه داری و افسری به صورت پیمانی 5 ساله انتظامی می باشد

  استخدام فقط از داوطلبین مرد صورت می گیرد و متقاضیان می توانند جهت کسب ثبت نام و اطلاعات بیشتر به مدیریت گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان واقع در بلوار استقلال سمنان، مراجعه و یا با شماره تلفن 4449108 تماس حاصل نمایند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 31 فروردین 1392 12:37 ب.ظ نظرات ()

  علیرضا خلخالی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان در این زمینه اظهار داشت: تا پنجمین روز از زمان مقرر برای ثبت نام نامزدهای این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان سمنان، 768 نفر داوطلب شوراهای شهر و روستا با مراجعه به فرمانداری‏ها و بخشداری‏های استان سمنان نام‏نویسی کرده‏اند.

  وی گفت: از این تعداد، 58 نفر زن و بقیه از آقایان هستند که ثبت نام خود را برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی تا امروز نهایی کرده‏اند.

  رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: 178 نفر از نامزدها برای شوراهای اسلامی شهرها و بقیه برای شوراهای روستایی ثبت نام کرده‏اند که از این تعداد، 27 نفر زن و 150 نفر مرد هستند.

  خلخالی بیان کرد: در مجموع در پنج روز نام‏نویسی، 590 نفر از داوطلبان برای شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام شده‏اند که از این تعداد، 30 نفر زن و 560 نفر مرد هستند.

  رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی تا اول اردیبهشت ماه ادامه دارد.

  انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و چهارم خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‏شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 30 فروردین 1392 10:49 ق.ظ نظرات ()

  ایرج کارخائی دقایقی پیش در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان در این زمینه اظهار داشت: تا چهارمین روز از زمان مقرر برای ثبت نام نامزدهای این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان سمنان، 619 نفر داوطلب شوراهای شهر و روستا با مراجعه به فرمانداری‏ها و بخشداری‏های استان سمنان نام‏نویسی کرده‏اند.

  وی گفت: از این تعداد، 54 نفر زن و بقیه از آقایان هستند و ثبت نام خود را برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی تا امروز نهایی کرده‏اند.

  مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان افزود: 148 نفر از نامزدها برای شوراهای اسلامی شهرها و بقیه برای شوراهای روستایی ثبت نام کرده‏اند که از این تعداد، 27 نفر زن و 121 نفر مرد هستند.

  کارخائی بیان کرد: در مجموع در چهار روز نام‏نویسی، 471 نفر از داوطلبان برای شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام شده‏اند که از این تعداد، 27 نفر زن و 444 نفر مرد هستند.

  مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی تا اول اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد.

  انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و چهارم خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‏شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 30 فروردین 1392 10:46 ق.ظ نظرات ()

   ارتقای یک روستای کوچک به نام «فولادمحله» به «فولادشهر» هدیه دولت در سفر استانی به سمنان بود.

  به گزارش فارس از سمنان، با اعلام نظر مصطفی محمدنجار، وزیر کشور که در حاشیه سفر استانی هیئت دولت و رئیس جمهور، در نشست شورای اداری شهرستان سمنان شرکت کرده بود، فولادمحله‏ای‏ها به آرزویشان رسیدند و به «فولادشهر» ارتقا پیدا کردند.

  همچنین با این تغییر، بخش شهمیرزاد که یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان سمنان و شهر نمونه گردشگری بین‏المللی است، در آستانه شهرستان شدن قرار گرفت. فولادمحله یا پولادمحله یکی از روستاهای شهرستان مهدیشهر در استان سمنان است. این روستا در 76 کیلومتری شمال شرقی شهر مهدیشهر و 93 کیلومتری شمال‏شرقی شهر سمنان قرار دارد.

  فولاد محله مرکز دهستان پشتکوه است. بر پایه سرشماری در سال 1385 جمعیت فولادمحله یک هزار و 344 نفر بوده است.

  این روستا دارای پایگاه اورژانس، ایستگاه اقلیم‌شناسی، سالن ورزشی، مرکز بهداشتی‌درمانی و خانه بهداشت است. ایالت سنگسر که فولادمحله جزئی از آن است تا قبل از شهریور 1320 دارای فرمانداری نظامی بود که بخش دودانگه و چهاردانگه و نقاط دیگری از شهرستان ساری سابق جزو آن بوده است.

  فولادمحله تا چند سال پس از انقلاب جز بخش دودانگه‌ شهرستان ساری بوده است ولی بر پایه تقسیمات جدید دو دهستان از دهستان‏های بخش دودانگه‌‌ ساری (یعنی نرم‌آب‌دوسر و پشت‌کوه) از این بخش جدا و به ترتیب به بخش چهاردانگه و بخش شهمیرزاد شهرستان مهدی‌شهر پیوست شدند. این‌گونه کلیه روستاهای پشت‌کوه و از جمله فولادمحله از استان مازندران جدا و مجددا به حوزه تقسیمات پیش از 1320 و به استان سمنان پیوستند. سخنرانی در جمع مردم سمنان و شاهرود، تشکیل کارگروه‏های تخصصی، نشست پایانی هیئت دولت و تشریح مصوبات و دستاوردهای سفر از مهم‏ترین برنامه‏های کاری رئیس‌جمهوری در استان سمنان بود. سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت پس از وقفه‌ای یک ساله، بار دیگر با سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس ‌جمهوری اسلامی ایران به استان سمنان آغاز شده است. به گزارش فارس، آخرین سفر استانی رئیس‌‌جمهور در خردادماه سال گذشته و به استان خراسان رضوی انجام شد که طولانی‌ترین سفر استانی احمدی‌نژاد محسوب می‏شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 27 فروردین 1392 02:57 ب.ظ نظرات ()
    جنگل ابر با 35 هزار هکتار وسعت ، در شمال شرقی استان سمنان و در 50 کیلومتری شمال شاهرود واقع است. این جنگل که بخشی از جنگل‌های باستانی هیرکانی است دارای 80 گونه نادر گیاهی مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک و سرخدار است و از آنجا ...
  زیست بوم: در دور دوم سفر دولت مصوب شد که جاده دسترسی که شاهرود را به استان گلستان وصل می کند در میان جنگل ابر احداث شود. بعد این مصوبه ابتدا معاون طبیعی سازمان محیط زیست ساخت و احداث جاده در جنگل ابر را غیرقانونی اعلام کرد و جنگل ابر را از مناطق دارای شرایط خاص برشمرد. فاضل تخریب این جنگل با هدف احداث جاده از علی آباد به شاهرود را منتفی اعلام کرد. اما رییس سازمان محیط زیست، سخنان معاون خود را زیر سوال برد و اعلام کرد با احداث جاده در جنگل ابر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بزودی این طرح اجرا می شود .

   جنگل ابر با ۳۵ هزار هکتار وسعت ، در شمال شرقی استان سمنان و در ۵۰ کیلومتری شمال شاهرود واقع است. این جنگل که بخشی از جنگل‌های باستانی هیرکانی است دارای ۸۰ گونه نادر گیاهی مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک و سرخدار است و از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته است ، عنوان جنگل ابر به این رویشگاه جنگلی اطلاق می‌شود.

  این جنگل دارای اهمیت جهانی و مورد توجه جهانیان بویژه متخصصان علوم جنگل و محیط‌زیست است.

  در دور دوم سفر هیات دولت به استان سمنان در اردیبهشت ۸۸ مصوب شد که به غیر از جاده های موجود ،جاده دسترسی که شاهرود را به استان گلستان وصل می کند در این جاده احداث شود.

  بعد این مصوبه ابتدا معاون طبیعی سازمان محیط زیست از جمله معاونانی بود که ساخت و احداث جاده در جنگل ابر را غیرقانونی اعلام کرد و جنگل ابر را از مناطق دارای شرایط خاص برشمرد. آقای فاضل تخریب این جنگل با هدف احداث جاده از علی آباد به شاهرود را منتفی اعلام کرد و از امضای دستورالعملی مبنی بر توسعه مناطق حفاظت شده ای که شرایط خاص طبیعی دارند، توسط ریاست سازمان محیط زیست خبر داد.

  اما سازمان محیط زیست، در اقدامی سخنان معاونان سازمان را زیر سوال برد و اعلام کرد با احداث جاده در جنگل ابر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بزودی این طرح اجرا می شود .
  سازمان محیط زیست در اعتراض به تخریب این جنگل در پی احداث جاده اعلام کرد فقط ۴۶۵ اصله درخت در جنگل ابر قطع می شود.
  سازمان محیط زیست دلایل توجیهی خود را برای احداث جاده این گونه بیان کرد: احداث این مسیر از سوی وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شد اما به دلایل زیست محیطی مورد مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت، در آن طرح حدود ۲۴ کیلومتر از مسیر جاده از مناطق جنگلی عبور می کرد و به دنبال آن اثرات مخربی بر محیط زیست ایجاد می شد.

  از این رو سازمان محیط زیست با آن مخالفت کرد و قرار شد طرح دیگری که حداقل تخریب را به دنبال دارد، اجرا شود. اما آنچه که در مورد جاده جنگل ابر تصویب شده است ، احداث یک جاده روستایی درجه ۲ با هدف دسترسی اهالی روستا به خدمات شهری است.

  سازمان محیط زیست اعلام کرد : برآوردهای سازمان جنگل ها و مراتع در جنگل ابر نشان می دهد که در مسیر احداث جاده ، درختانی با قطر بالای ۱۵ سانتی متر و دارای ارزش زیست محیطی بسیار کم هستند.
  اما عباس پاپی زاده بالنگان نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از موافقت دولت با عبور جاده از جنگل ابر، گفت: متأسفانه عملکرد دولت در حوزه محیط زیست در چند سال اخیر نشان دهنده این است که دولت مسائل اقتصادی را به موضوعات و حیات زیست محیطی ترجیح می دهد.

  وی با اعلام اینکه متأسفانه فشار مسئولان موجب اجرای طرح عبور جاده از جنگل ابر شده است ، تصریح کرد: دولت باید نظرات کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست را جدی بگیرد و برای جلوگیری از آسیب های وارده به جنگل ابر راه حلی پیدا کند.

  با همه این تفاسیر کار اجرایی این طرح آغاز ولی بدلیل کمبود اعتبار با کندی دنبال شد. در سفر چهارم رئیس جمهور به استان سمنان ، آقای احمدی نژاد بر ادامه کار احداث جاده تاکید کرد. قرار است این جاده پنج متری ، یک و نیم متر شانه داشته باشد ، که از جنگل ابر می گذرد و به علی آباد گرگان میرسد. هم اکنون از ۹ محور ارتباطی بین استان گلستان و سمنان سه محور کاملا آسفالت است : محور آسفالت شهرستان آزادشهر به خوش ییلاق و شهرستان شاهرود،، شهرستان گرگان به چهارباغ و شهرستان شاهرود،، محور آسفالت شهرستان مینودشت،گالیکش، فارسیان، حسین آباد کالپوش، میامی، شهرستان شاهرود. زمان تردد خودرو ها از شاهرود تا گرگان حداکثر ۲ ساعت است. ضمن اینکه سه راه آسفالت دیگر ، استان سمنان را به استان مازندران متصل می کند .

   منبع: واحد مرکزی خبر

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 26 فروردین 1392 10:29 ب.ظ نظرات ()

  رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

  *تشکیل شهرستان سرخه خلاف قانون اساسی است

  لاریجانی در نامه شماره1122هـ/ب مورخ 20/1/1392 آمده است:

  جناب آقای دکتر احمدی نژاد

  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیأت محترم وزیران به شماره 219942/ت48486هـ مورخ 9/11/1391، موضوع: «تقسیمات کشوری استان سمنان»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره(4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم(85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده(10) آیین‌نامه اجرایی‌ آن، ‌مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر‌ قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در ‌قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

  «به موجب ماده (7) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری ـ مصوّب 1362ـ که مقرّر می‌دارد: «شهرستان واحدی از تقسیمات کشوری است با محدوده جغرافیایی معیّن که از به هم پیوستن «چند بخش» همجوار که از نظر عوامل طبیعی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی واحد متناسب و همگنی را به وجود آورده‌اند»؛ بنابراین، متن مصوّبه که به موجب آن، شهرستان سرخه بدون هرگونه تصریح مبنی بر انضمام آن با بخش یا بخش‌های همجوار دیگر و صرفاً از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیّت شهر سرخه ایجاد می‌گردد، مغایر با مستند قانونی خود یعنی قانون فوق‌الذّکر می‌باشد.»

  ____________________________________

  همشهری آنلاین:
  رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌هایی جداگانه به رییس دولت بیست مصوبه دولت را خلاف قانون اساسی عنوان کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 26 فروردین 1392 08:56 ق.ظ نظرات ()
  بی توجهی به انتقادات  9ساله كارشناسان محیط‌ زیست
  درحالی‌که طرح تنفس جنگل با رویکرد حفاظت از آخرین بازمانده‌های جنگل در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، رئیس‌جمهور روز پنجشنبه گذشته درجمع مردم سمنان بی‌توجه به تمام هشدارهای زیست‌محیطی گفت: طرح راهسازی در جنگل ابر به‌زودی اجرایی می‌شود.

   احمدی‌نژاد تصریح کرد: برخی از جاده‌های شهرستان شاهرود وضعیت خوبی پیدا کرده ‏اند و جاده ابر هم گیر بزرگ محیط‌زیستی داشت که برطرف شده است و ان‌شاء‌الله طرح آن اجرا خواهد شد.

  به گزارش همشهری، رئیس دولت دهم در حالی دستور ساخت جاده در جنگل ابر را صادر کرده است که طی 9سال گذشته صاحب‌نظران عرصه منابع طبیعی و محیط‌زیست در همراهی با مدیران دلسوز سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور توانسته‌اند با کمک اصحاب رسانه ساخت این جاده را به حالت تعلیق درآورند.

  کارشناسان منابع طبیعی و محیط‌زیست بارها هشدار داده‌اند که ساخت این جاده که به بهانه ایجاد راه دسترسی میان شاهرود و استان گلستان در دستور کار قرار گرفته است هیچ توجیه فنی و اقتصادی ندارد و باعث بازشدن پای زمینخواران به این منطقه می‌شود.

  این کارشناسان با تأکید براینکه ساخت جاده ابر با وجود چند راه دسترسی موجود در منطقه هیچ ضرورتی ندارد و با معیارهای پایداری جنگل و به‌طور کلی با توسعه پایدار در تضاد کامل است تصریح کرده‌اند که هرگونه اقدامی برای ساخت و توسعه جاده در رویشگاه جنگلی ابر به حیات وحش و اکوسیستم منطقه صدمات و خسارات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند و باعث نابودی این رویشگاه جنگلی می‌شود.

  یادآور می‌شود در حالی ساخت جاده در جنگل ابر در دستور کار قرار گرفته است که کارشناسان داخلی و مجامع بین‌المللی نظیر فائو بارها تأکید کرده‌اند که تغییر اقلیم و گرم‌شدن زمین، اکوسیستم‌های جنگلی را بیش از گذشته مستعد تخریب کرده‌اند، به‌طوری که کوچک‌ترین استرسی حیات وحش و گونه‌های جانوری موجود در این زیست‌بوم‌ها را با خطر نابودی مواجه می‌سازد. جنگل ابر- یکی از بکرترین جنگل‌های کشور- در 50کیلومتری شمال شرق شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر قرار دارد و تقریباً مرز استان سمنان و استان گلستان است.

  این جنگل با 35هزار هکتار وسعت بخشی از جنگل‌های باستانی هیرکانی است که 80گونه نادر گیاهی مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک و سرخدار را در خود جای داده و از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته، عنوان جنگل ابر به این رویشگاه جنگلی اطلاق می‌شود. این جنگل دارای اهمیت جهانی و مورد توجه جهانیان به‌ویژه متخصصان علوم جنگل و محیط‌زیست است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • خبرنگار بسطام یکشنبه 25 فروردین 1392 11:08 ب.ظ نظرات ()

  بسطام-خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان های شاهرود، بسطام و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موقعیت ممتاز شهرستان بسطام در زمینه های مختلف عرفانی، تاریخی و طبیعی اظهار داشت: این شهرستان ذخیره بزرگی برای ایران اسلامی است و رشد و توسعه آن به نفع منطقه است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 4 1 2 3 4
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic