منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد یکشنبه 27 مرداد 1392 05:48 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، جمعی از مردم خرقان پیش از ظهر امروز به دلیل محقق نشدن بخش خرقان در ابلاغیه شهرستان بسطام، در مقابل فرمانداری شاهرود تجمع کردند.

  این تجمع که حدود 200 نفر از مردم خرقان در آن حضور داشتند، از ساعت 10 تا 12 امروز روی داد، معاون فرماندار شهرستان شاهرود بین تجمع‏‌کنندگان حضور یافت و به سخنان مردم گوش داد.

  گفتنی است؛ فرماندار شاهرود امروز در فرمانداری حضور نداشت.

  لازم به ذکر است؛ مردم طومارهایی نیز تهیه و برای استانداری سمنان، وزارت کشور و ریاست جمهوری ارسال و مردم روستاهای همجوار نیز آن را تایید کرده‌‏اند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 22 مرداد 1392 12:27 ب.ظ نظرات ()

  عملیات عمرانی و اصلاح محور قم به گرمسار که به علت آمار تصادفات بالا در مدت زمان کوتاهی بعد از افتتاح رکورددار حوادث جاده ای شد، همچنان ادامه دارد تا این محور علی رغم وعده‌های مکرر برای بازگشایی همچنان مسدود بماند.

  به گزارش نامه به نقل از «پرشین خودرو»، جاده قم به گرمسار که قرار بود تقویت کننده اصلی کریدور مرکزی حمل و نقل کشور باشد و مسیر قم به شهرهای شمال شرقی از جمله مشهد را نسبت به مسیر موازی این محور 100 کیلومتر و بیش از دو ساعت کاهش دهد، با افتتاح زودهنگام از سوی مسئولان به جای یارخاطر، بار خاطر مسافران عبوری از این محور شد.
  افتتاح این محور در خردادماه سال 90، در حالی توسط رئیس جمهور،انجام شد که ایمن نبودن این جاده انتقاد کارشناسان و هشدار تعدادی از مسئولان کشور را در خصوص افتتاح شتاب زده، نا امن بودن و مشکلات فنی جاده قم - گرمسار در بر داشت.
  اختلاف زیاد سطح جاده و حاشیه راه، عرض کم جاده، پیچ های غیرفنی و ظرفیت محدود تردد وسائل نقلیه، نبود پایگاه انتظامی و امدادی، نبود علائم هشداری، عدم بهره مندی از جایگاه پمپ بنزین و مجتمع های خدماتی و رفاهی و ... از جمله مشکلات و معایب محور قم به گرمسار بود که بارها و بارها مورد انتقاد کارشناسان مربوطه و رسانه ها قرار گرفت.
  آمار بالای تصادفات پی در پی و مرگ و میر مسافران و رانندگانی که به این جاده و البته تدبیر مسئولان، اعتماد می کردند و قدم در مسیر آن می گذاشتند، تا جایی رسید که مسئولان راه کشور را به فکر انجام اصلاحاتی در این محور انداخت.
  فروردین ماه سال جاری علی رغم این که تا قبل از این نیز محدودیت هایی برای عبور و مرور وسایط نقلیه سنگین در محور قم به گرمسار اعمال شده بود، این جاده از سوی وزارت راه و شهرسازی به طور کامل مسدود شد.
  برای اولین بار محور قم به گرمسار از فروردین ماه به مدت سه ماه مسدود شد
  در این خصوص سرهنگ اردشیر جمشیدی راد، رئیس پلیس راه استان قم از مسدود شدن جاده قم - گرمسار به مدت سه ماه خبر داده و گفته بود: جاده قم - گرمسار از ساعت 24 مورخ 27 فروردین ماه 92 مسدود می‌شود.
  جمشیدی راد با بیان این که تردد وسائل نقلیه سبک از آزاد راه قم - تهران و تردد وسائل نقلیه سنگین از محور قدیم قم - تهران انجام خواهد گرفت، یادآور شده بود: این اقدام در راستای انجام عملیات اجرایی گسترده راهسازی به منظور 6 بانده کردن محور قم - گرمسار انجام می‌گیرد.
  اما بعد از گذشت سه ماه از انسداد این محور در فروردین ماه سال جاری و درست زمانی که مردم منتظر بازگشایی این محور و یا به قول مصطفی عباسی، مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان قم آزاد راه قم به گرمسار در قالب پروژه‌های مهر ماندگار در روزهای پایانی تیرماه بودند، خبری از تمدید انسداد این جاده شنیده شد.
  دومین بار انسداد جاده قم به گرمسار تا روز 17 مردادماه جاری تمدید شد
  بر این اساس، مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد، انسداد جاده اصلی قم - گرمسار و بالعکس واقع در استان‌های قم، سمنان و تهران به دلیل عملیات اجرایی گسترده راهسازی تا روز 17 مرداد امسال تمدید می شود.
  همچنین بنا بر این اعلام محور جایگزین، آزادراه قم - تهران برای سواری و محور قدیم قم - تهران برای وسایل نقلیه سنگین و در ادامه محور پاکدشت - گرمسار برای کلیه خودروها تعیین شده بود.
  البته ناگفته نماند که مسدود شدن چند ماهه این محور نیز باعث نشد تا سریال دنباله دار قربانی گرفتن این جاده مسکوت بماند و علی رغم انسداد محور قم به گرمسار چندین بار تصادفات دلخراشی در این محور روی داد که به کشته و زخمی شدن چند تن منجر شد.
  اما این روزها با وجودی که چند روز از پایان یافتن زمان تمدید انسداد جاده قم به گرمسار می‌گذرد، نه تنها وعده بازگشایی این محور در روز 17 مردادماه عملیاتی نشد بلکه خبر تمدید مجدد انسداد این محور شنیده می‌شود.
  محور قم به گرمسار قطعا تا پایان فصل تابستان بسته خواهند ماند
  در این خصوص سرهنگ اردشیر جمشیدی راد، رئیس پلیس راه استان قم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به این که عملیات عمرانی محور قم به گرمسار به دلیل گستردگی کار هنوز به پایان نرسیده است، این محور همچنان مسدود می‌ماند.
  جمشیدی راد در پاسخ به این سئوال که آیا زمانی برای بازگشایی این محور تعیین شده است و آیا مردم برای سفرهای تابستانی خود امکان استفاده از این محور را پیدا می‌کنند یا نه، بیان داشت: با توجه به حجم کار باقی مانده، این محور قطعا تا پایان فصل تابستان بسته خواهند ماند و حتی امکان دارد تا اواخر مهرماه نیز به طول انجامد.
  وی یادآور شد: در بازدیدی که اخیرا از این محور داشتیم مشاهده شد هنوز در خصوص عملیات احداث پل ها، بحث زیرسازی و آسفالت جاده قم به گرمسار، همچنین احداث ساختمان پلس راه و عوارضی این محور، بخشی از کار باقی مانده است که برای تکمیل نیاز به زمان بیشتری دارد.
  مقصر اصلی وقوع تصادفات در محور مسدود قم به گرمسار رانندگان متخلف هستند
  رئیس پلیس راه استان قم همچنین در خصوص وقوع چندین تصادفی که در این محور علی رغم بسته بودن آن رخ داده و می‌دهد، گفت: مقصر اصلی این تصادفات رانندگان بی قانون و بی احتیاطی هستند که با وجود بسته بودن این محور از محورهای روستایی وارد مسیرهای فرعی خاکی شده و از آنجا با عبور از موانع به جاده قم به گرمسار ورود پیدا می‌کنند و از این طریق هم جان خود و هم همراهانشان را به خطر می‌اندازند و بعضا خسارت‌های غیرقابل جبرانی را رقم می‌زنند.
  پیمانکار تمامی نکات را برای انسداد جاده رعایت کرده است
  وی اضافه کرد: در ابتدا و بعد از وقوع چندین تصادف علی رغم مسدود بودن این محور تصور ما این بود که پیمانکار در کار خود کوتاهی کرده و به این ترتیب ما پیمانکار را 50 درصد مقصر این حوادث اعلام کردیم اما بعد از بازدید از تمامی مسیرهای انحرافی متوجه شدیم که پیمانکار تمامی نکات را برای انسداد جاده رعایت کرده است.
  سرهنگ جمشیدی راد افزود: پیمانکار بر سر راه مسیرهای انحرافی موانعی از جمله خاکریزی و یا حفر گودال با استفاده از بیل مکانیکی و یا نصب علائم هشدار ایجاد کرده اما این رانندگان متخلف هستند که این هشدارها را جدی نمی‌گیرند.
  وی با بیان این که کار این دسته از رانندگان نه عقلانی است و نه قانونی، ادامه داد: برخی از این رانندگان عنوان می‌کنند که اگر از این محور تردد کنند سریعتر به محل کار و یا منزل خود می‌رسند اما این مدت زمان زودتر رسیدن حداکثر یک ربع ساعت است اما من از این افراد می‌پرسم آیا یک ربع ساعت زودتر رسیدن ارزش قربانی کردن جانشان را دارد.
  رئیس پلیس راه استان قم در پایان یادآور شد: امیدواریم با کمک اطلاع رسانی مناسب از سوی رسانه‌ها، دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی در این محور نباشیم و مردم با سعه صدر منتظر بمانند تا این جاده با اتمام عملیات عمرانی به طور کامل بازگشایی و در اختیار عموم قرار گیرد.
  به هرروی باید منتظر ماند و دید آیا محور قم به گرمسار با حل معایب و مشکلاتی که همواره بعد از گذشت بیش از 2 سال از زمان افتتاح با آنها رو به رو بود، بازگشایی می‌شود و در قالب پروژه مهر ماندگار، سلامت مسافرانی که از آن تردد می‌کنند را تضمین می‌کند و یا داستان افتتاح غیرکارشناسی آن در سال 90 دوباره تکرار می‌شود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 21 مرداد 1392 07:09 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، نام کمیته انضباطی را در مسابقات فوتبال شنیده‏اید؟ جمعی که فارغ از برنده و بازنده، به تحلیل اتفاقات رخ داده در هر مسابقه می‏پردازند و اعلام رأی می‏کنند.

  آنان با منطق نظم و اخلاق به تحلیل عملکرد تیم‏ها و بازیکنان و رفتارشان برابر هواداران و تماشاگران می‏پردازند؛ چه بسا تیم برنده را توبیخ و تیم بازنده را تشویق کنند.

  بیایید با همین نگاه به تحلیل حوادث اخیر شهرستان مهدیشهر بپردازیم؛ یعنی نخبگان کمیته بررسی‏کننده حوادث اخیر شهرستان باشند و به عنوان یک ناظر منصف، دغدغه‏مند و علاقه‏مند به گسترش محبت و مهر بین همه افراد جامعه، حوادث رخ داده را تحلیل کنید.

  اولین قدم در این راه، آن است که میدان تقلای مردم دو شهر در دستیابی به آنچه گمان می‏کنند حقشان در آن نهفته است را میدان جنگ تصور نکنیم.

  این میدان، میدانی است با حضور دو تیم؛ یک تیم می‏خواهد گل شهرستان شدن شهرش را به دروازه وارد سازد و تیم دیگر اراده کرده است تا شالوده تیمش با به ثمر رسیدن این گل، از هم نگسلد.

  تأکید داریم تا در این مجال پای «درست» یا «نادرست» بودن تصمیم و خواسته هر یک از دو طرف رقابت را وسط نکشیده و در جای هواداران هر یک از آنها هم ننشینم، بلکه تنها اتفاقات را از دریچه ناظران بی‏طرف ببینم.

  بنابراین، اگر شما در نقش یکی از بازیکنان این دو تیم قرار داشته و دارید، ضمن احترام به آن تلاش‏ها، برای دقایقی، از آن نقش خارج و به فضای این نامه وارد شوید.

  بخشی از وظایف اجتماعی نخبگان آن است که از حقوق شهرمان دفاع کنند؛ بنابراین جمعی این حق را در شهرستان شدن شهر و جمعی دیگر در عدم تجزیه شهرستان دیده و به میدان آمده‏اند، اما آیا نخبگان و مؤثرین، جز این وظیفه، وظیفه دیگری ندارند؟

  یعنی آیا نخبگان، جز بسیج اذهان و عواطف برای رسیدن به این هدف، شأن دیگری ندارند؟ به عبارتی دیگر، آیا می‏شود فارغ از تبعات یک تصمیم، تنها برای دست یافتن به آن پافشاری کرد؟

  اگر این تلاش‏ها به واگرایی، درگیری، افزایش استرس‏ها و نگرانی‏ها و شعله‏ور شدن کینه‏ها و حسادت‏‏ها و احتمال بروز درگیری منجر گردد، چه؟ آیا مؤثرین جز به گل زدن در دروازه حریف نباید به چیز دیگری فکر کنند؟

  اگر پاسخ شما به سئوالات فوق منفی است؛ اصراری ندارم که ادامه این یادداشت را بخوانید، اما اگر به چیزهای دیگر، غیر از تحقق خواسته‏تان که در این مرقومه درست یا نادرست بودن آن را به کنار نهاده‏ام فکر می‏کنید، با بنده همراه شوید.

  عنوان «مؤثرین»، به فرد یا افرادی صدق می‏کند که واقعاً توان تاثیرگذاری بر جمع را داشته باشند؛ مهم‏ترین بخش در تأثیرگذاری، توان «مدیریت احساس» و «مدیریت هیجان» افراد است.

  اوج توانمندی در آن است که این احساس و هیجان را در چارچوب مصالح شهر و افراد ساکن در آن مدیریت کنیم.

  شرایط هنگام بازی، شرایط در زمین بازی، شرایط هنگام پیروزی و شرایط هنگام شکست با یکدیگر متفاوت بوده و مدیریت خاص خود را می‏طلبد.

  مؤثرین نمی‏توانند تنها مربی هنگام بازی باشند و برای مراحل قبل و بعد تدبیری نداشته باشند. اگر مربی، مربی باشد از شکست، پیروزی خواهد ساخت و پیروزی را موجب غرور کاذب تیمش قرار نمی‏دهد. هر لحظه اقتضای خودش را دارد.

  سئوال محوری و مبنایی از نخبگان و مؤثرین دو شهر مهدیشهر و شهمیرزاد این است که آیا به این نکته هم اندیشیده‏اید که ممکن است نتیجه این نزاع و جدال، آن چیزی که ما گمان می‏کنیم، نباشد؟

  آیا مؤثرین مهدیشهر خود را برای مرحله‏ای که آن را تجزیه شهرستان می‏نامند، آماده کرده‏اند؟ آیا مؤثرین شهمیرزادی احتمال شهرستان نشدن شهرشان را می‏دهند؟

  آیا در این شرایط؛ یعنی حصول نتیجه‏ای غیر از آنچه گمان می‏کنیم، وظیفه‏ای برای کنترل احساس و هیجان دیگران نداریم؟ آیا جلوگیری از سرخورده نشدن همشهریان وظیفه ما نیست؟ آیا به این موضوع فکر کرده‏ایم که مدیریت بر احساس همشهریان به عنوان یک «سرمایه اجتماعی» بیش از نتیجه مورد انتظار، اهمیت دارد؟

  به راستی برای مرحله بعد برنامه‏ریزی کرده‏ایم؟ آیا وظیفه‏ای برای خود جهت نقش‏آفرینی در این موقعیت جدید قائلیم یا خود را از ماجرا کنار کشیده و سر رشته کار را به افراد هیجانی و خام خواهیم سپرد؟

  به نظر می‏رسد؛ به عنوان دوست‏داران شهر و مردم شهرمان و در جایگاه افرادی که دیگران به گفتار و رفتار ما توجه و اقبال می‏کنند، وظیفه داریم تا برای «آرامش مردم»، «نجات از درگیری‏های ذهنی آزاردهنده»، «تطبیق دادن آنان با شرایط جدید» و «تمکین به اتفاقات رخ داده» و همچنین «زدودن کینه‏های به وجود آمده» و «بازگرداندن شرایط به، شرایط قبل» تلاش کنیم.

  باید از اغراق‏گویی و بزرگ‏نمایی آنچه رخ داده یا رخ خواهد داد جلوگیری کرد؛ واقعیت آن است که تجزیه‏ شدن مهدیشهر یا شهرستان نشدن شهمیرزاد گرچه در جای خود مهم و برای مردم این دو شهر اهمیت دارد، اما آن‏گونه که گمان می‏شود بزرگ، خطرناک، حیثیت‏ستیز و وحشت‏آفرین نیست.

  نه دنیا و نه آخرت و نه شرف ما به این مسئله بستگی ندارد. بیشتر آنچه مردم گمان می‏کنند، وهم و خیال است تا واقعیت.

  مسائل با اهمیت‏تری وجود دارد که خواست خدا و پیغمبر خداست و جا دارد برای آن گریبان چاک داد.

  هر یک از طرفین باید خود را در جای دیگری قرار داده و به ماجرا فکر کند. مردم مهدیشهر خود را جای مردم شهمیرزاد بگذارند که دوست دارند شهرشان ارتقا یابد، همچنان‏ که مهدیشهرها هم اگر همین اکنون نیز زمینه‏ای برای ارتقای دیگر بیابند به دنبال آن خواهند شتافت.

  مردم شهمیرزاد نیز خود را جای مردم مهدیشهر بگذارند و به این نکته بیندیشند که با شهرستان شدن شهمیرزاد، شهرستان پنجم استان که عمری پنج ساله دارد به رتبه دهم استان سقوط می‏کند و غرور مردمی که چند دهه پیگیر شهرستان شدن بودند، شکسته می‏شود.

  فکر کردن به موضوع در جایگاه طرف مقابل، می‏تواند تنش‏ها، تضادها و اختلافات را کاهش دهد.

  اختلافات پیش آمده، اکنون به سمت و سویی کاملاً غیراخلاقی و نادرست حرکت می‏کند. مروری بر آنچه در فضای سایت‏ها و وبلاگ‏های این دو شهر وجود دارد، مؤید این ادعاست.

  اکنون اختلاف بر سر تقسیمات کشوری در حال تغییر و تبدیل به اختلاف قومی، قبیله‏ای و تاریخی است. تمسخرِ نژاد و گذشته یکدیگر و گذاشتن صفات نادرست بر هم از جمله اتفاقات ناگواری است که در حال وقوع است.

  اخلاق‏‏مداران مهدیشهر و شهمیرزاد و آنان که می‏توانند آینده را در «خشت خام» امروز ببینند، وظیفه دارند سدی برابر این سیل ویران‏گر بنا کنند و از انحراف حوزه اختلافات از مسائل کشوری به سمت مسائل شخصیتی، جلوگیری کنند.

  از ابتدای پیدایش زمین تا روز رستاخیز که زمین و زمان در هم می‏کوبد، موقعیت مهدیشهر و شهمیرزاد به لحاظ جغرافیایی همین است و خواهد بود.

  فاصله این دو شهر را نمی‏‏توان بیشتر کرد، البته کمتر خواهد شد ولی قطعاً بیشتر نمی‏شود؛ عقل حکم می‏کند که انسان هنگام دعوا با همسایه خود، روزنه‏ای برای آشتی گذاشته و توجه‏ای به موقعیت‏های بعدی که چشم در چشم هم می‏اندازند، داشته باشد.

  انسان عاقل در وقت نزاع نیز تمام پل‏های پشت سر خویش را ویران نمی‏کند. اگر امکان انتقال کامل یکی از دو شهر این منطقه به جای دیگر وجود داشت، به گونه‏ای که مردم این دو، دیگر بار با یکدیگر روبه‏رو نشده و همدیگر را نبینند، می‏شد اختلاف را تحمل کرد اما وقتی این‏گونه نیست، کدام تدبیر مناسب‏تر است؟

  همه حرف در این مطلب این است که بیایید برای مدیریت آینده اتفاقات رخ داده برنامه‏ریزی کنیم. مردم شهر خود را برای شرایط مختلف احتمالی آماده سازیم.

  آنچه در شرف وقوع است، چه به نفع این شهر باشد چه آن شهر، در قد و قواره اتفاقات ناگوار و پشیمان کننده نیست.

  در اندازه‏ای نیست که احساسات جوانان غلیان کرده و یا رخداد سوئی رخ دهد؛ در حدی نیست که برای آینده بذر اختلاف و کینه کاشته شود.

  راستی در این ماجرا چرا من و شما برابر هم قرار گیریم؟ چرا ما پریشان خاطر شویم؟ چرا حرمت ما شکسته شود؟ شاید یکی از مخاطبان کلام خدا در آیه 46 سوره مبارکه انفال ما باشیم که می‏فرماید: «... با یکدیگر نزاع مکنید که سست و پریشان خاطر خواهید شد و هیبت و اقتدارتان زایل خواهد گشت و صبر کنید که خدا با صابران است».

  ====================

  یادداشت از: محمدعلی یوسفیان

  ====================

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 20 مرداد 1392 06:54 ب.ظ نظرات ()

  به اطلاع همشهریان وهم استانیهای عزیزوهموطنان محترم می رساند

  خبرگزاری سرخه نیوز افتتاح شد

  هرروزصبح وعصر جدیدترین اخباراستان،شهرستان سرخه

  شهرستانهای تابعه وایران وجهان

  ازپایگاه رسمی خبرگزاری سرخه نیوز

  http://www.sorkhehnews.net

  آخرین ویرایش: یکشنبه 20 مرداد 1392 08:04 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 20 مرداد 1392 02:10 ق.ظ نظرات ()

  عناوین شغلی مورد نیاز

  داوطلب آموزشگاه نظامی

  مقطع تحصیلی : دیپلم جنسیت : مرد

  محل استخدام : سمنان

  شرایط : فقط از متولدین اول مرداد ماه سال 71 تا آخر اسفند ماه سال 74 ثبت نام بعمل می آید (داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.)-معدل کل حداقل 14 و معدل کتبی حداقل 10

  رشته های تحصیلی قابل قبول : ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی،

  متن آگهی

  نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تامین نیروی انسانی خود از بین دارندگان دیپلم جهت آموزشگاه نظامی بصورت پیمانی داوطلب پسر می پذیرد.الف) شرایط عمومی :1ـ تابعیت جمهوری اسلامی ایران 2ـ متدین به دین مبین اسلام و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و احکام اسلامی 3ـ داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر گواهی اداره بهداشت و درمان نهاجا (حداقل قد 160 سانتی متر ) 4ـ نداشتن سوء پیشینه کیفری ، سیاسی ،اخلاقی 5ـ نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و محرومیت از خدمات دولتی 6ـ موفقیت در آزمایش های ورودی ( علمی ، عقیدتی ،مصاحبه حضوری و ورزش ) 7ـ با توجه به شبانه روزی بودن دوره آموزشی لازم است داوطلبان مجرد بوده و تا اتمام دوره آموزشی مجرد باقی بمانند.یادآوری مهم (1) داشتن مدرک تحصیلی قبولی دیپلم متوسطه در یکی از رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی با معدل کل حداقل 14 و معدل کتبی حداقل 10تبصره: دارندگان معدل بالاتر دارای اولویت بوده و فرزندان شاهد و از اعمال شرط معدل معاف می‌باشند. (2) فقط از متولدین اول مرداد ماه سال 71 تا آخر اسفند ماه سال 74 ثبت نام بعمل می آید (داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.)تبصره: مدت 5 سال به حداکثر سن فرزندان شاهد اضافه خواهد شد. (3) استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدرکی دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی می باشد (استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است.)(4) کلیه قبول شدگان مراحل گزینش بر اساس اولویت های کمیته نهایی گزینش انتخاب خواهند شد.(5) در هر مرحله از گزینش که مشخص گردد داوطلب فاقد شرایط اعلام شده می باشد از ادامه مراحل گزینش وی جلوگیری بعمل خواهد آمد.(6) مدت قرارداد خدمت پیمانی 5 سال است و تمدید و تجدید آن مجاز نمی‌باشد ولی کارکنان پیمانی می‌توانند در صورت نیاز نهاجا و تمایل فردی و دارا بودن شرایط لازم در طول مدت قرارداد برای کادر ثابت استخدام شوند.(7) متقاضیان استخدام پیمانی که قبلاً دارای سابقه خدمت پیمانی در نیروهای مسلح بوده‌اند واجد شرایط استخدام نمی‌باشند. (8) خدمت پرسنل پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی گردیده و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا برکنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

  ب) امتیاز ها1ـ دانش آموزان در طول مدت آموزش حداقل یک ساله ، شبانه روزی بوده وکلیه هزینه ها از قبیل: وسایل کمک آموزشی ، خوراک ،پوشاک ،بهداشت و درمان ،مسکن و وسایل زیست به عهده نیروی هوایی خواهد بود و ماهیانه مبلغی به عنوان حقوق ، برابر قوانین و مقررات به آنان پرداخت خواهد شد.تبصره: تنها همسر و فرزند مستخدمین به عنوان عائله تحت تکفل آنان محسوب می گردند.2ـ دانش آموزان ، پس از پایان دوره آموزش ، به درجه گروهبان یکمی نایل و از حقوق و دیگر امتیازهای مربوط برابر مقررات جاری برخوردارمی گردند.3ـ فرزندان معظم شهدا ، جانبازان ، آزادگان ، از امتیازات مصوب برخوردار خواهند شد.4ـ بسیجیان فعال و فرزندان کارکنان نیروهای مسلح در شرایط مساوی دارای اولویت می باشند.

  پ)مدراک مورد نیاز برای ثبت نام

  1ـ یک قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده.ـ اصل گواهی موقت و ریز نمرات دیپلم.3ـاصل شناسنامه .4ـ اصل کارت ملی یا ابلاغیه ملی .5ـ اصل کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت.6ـ خانواده درجه 1 شهداء ، جانبازان ،آزادگان ، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح و بسیجیان فعال بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت آنان را ارائه نمایند.ت) نحوه ثبت نام1ـ داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاریخ 5/05/ 92 در ساعات اداری (8:00 الی 13:00 ) یکی از روزهای هفته حضوراً به یکی از حوزه‌های ثبت نام مراجعه و ضمن تحویل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.تبصره: پایان مهلت ثبت نام برای داوطلبان تهران و شهرستان 05/31/ 92 می باشد.2ـ ثبت نام بصورت حضوری است، لذا به مدارکی که بصورت پستی ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 11 مرداد 1392 08:44 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، راهپیمایی پرشور و نشاط روز قدس، از رأس ساعت 11 پیش از ظهر امروز در شهرهای سمنان، شاهرود، بسطام، رودیان، شهمیرزاد و گرمسار آغاز شده است و مردم روزه‏دار این شهرها با حضور در خیابان‏ها در حال راهپیمایی و شعار دادن علیه رژیم صهیونیستی هستند.

  راهپیمایی باشکوه روز قدس در سمنان از میدان امام رضا (ع) به سوی مصلای نماز جمعه، در شاهرود از میدان امام خمینی (ره) به سوی مصلای نماز جمعه، در بسطام از میدان امام خمینی (ره) به سوی مصلای نماز جمعه، در رودیان از خیابان امام خمینی (ره) به سوی مسجد جامع، در شهمیرزاد از مسجد اعظم به سوی میدان امام خمینی (ره) و در گرمسار از میدان انقلاب به سوی مسجد جامع در جریان است.

  مردم مومن و خداجوی شهرهای استان سمنان از سنین مختلف و از جوانان گرفته تا سال‏خوردگان با حضور یک‏پارچه و گسترده در این مراسم، حماسه‏ای کم‏نظیر خلق کرده‏اند و پاسخی کوبنده و محکم به یاوه‌گویی‏های دشمنان نظام داده‏اند.

  مردم روزه‏دار شش شهر استان سمنان با حضور یک‏پارچه در این مراسم، ضمن اعلام نفرت و انزجار خود از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، بار دیگر با آرمان‏های امام راحل و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 11 مرداد 1392 04:48 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، حجت‏الاسلام سیدداود احمدپناه ظهر امروز در خطبه‏های نماز جمعه شهمیرزاد که با حضور پرشور مردم برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای بخش شهمیرزاد به شهرستان در هیئت دولت تصویب شده است و تصویر این مصوبه را نیز ارائه داده‏اند.

  وی با اشاره به اینکه در آستانه عید سعید فطر، این مصوبه باید اجرایی و اعلام شود، از استاندار سمنان خواست تا در اجرایی شدن این مصوبه تسریع کند.

  امام جمعه شهمیرزاد افزود: استاندار محبوب و مردمی سمنان باید همین امروز یا فردا و در آستانه عید سعید فطر، شهرستان شدن شهمیرزاد را از طریق صدا و سیمای استانی اعلام کند.

  وی تصریح کرد: این تصمیم دولت حکیمانه است و خدای نخواسته نباید سبب اختلاف شخصی یا افراد شود.

  به گفته احمدپناه، باید تابع قانون باشیم و همه به تصمیم هیئت وزیران احترام بگذارند.

  امام جمعه شهمیرزاد با اشاره به وحدت کلمه و همدلی و مودت مردم دو شهر شهمیرزاد و مهدیشهر تصریح کرد: مردم این دو شهر باید همچون گذشته با همدلی و وحدت در کنار یکدیگر زندگی کنند و به لطف خداوند بین علما و مسئولان این شهرها هیچ‏گونه اختلافی وجود ندارد.

  خطیب نماز جمعه شهمیرزاد ادامه داد: از اهالی بزرگوار این دو شهر تقاضا داریم که در کنار هم باشند و با اختصاص دو بودجه جدا برای این دو شهرستان، در کنار هم به خوبی زندگی کنند.

  احمدپناه با اشاره به اینکه در شهمیرزاد با بودجه فعلی جوابگوی میهمانان و گردشگرانی که طبق آمار شمارشان به 50 هزار نفر می‏رسد، نیستیم، گفت: با توجه به گردشگری بودن و شهرستان شدن شهمیرزاد، امیدواریم بتوانیم شرمنده گردشگران نشویم.

  وی خاطرنشان کرد: شهمیرزاد با تقدیم 84 شهید و حضور همیشه در صحنه در تمام راهپیمایی‏ها، امروز در راهپیمایی روز قدس نیز حماسه‏ای دیگر آفرید.

  امام جمعه شهمیرزاد گفت: در ماه مبارک رمضان، خیران این شهر 300 میلیون ریال توسط کمیته امداد و موسسه خیریه امیرالمومنین (ع) به نیازمندان کمک کردند.

  احمدپناه تاکید کرد: امروز از آنهایی که گناه می‏کنند، به یکدیگر تهمت می‏زنند و اهانت می‏کنند، تقاضا داریم دست از این کار بردارند؛ ما همه مسلمانیم و حق نداریم به یکدیگر جسارت و اهانت کنیم.


  آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مرداد 1392 02:16 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی جمعه 11 مرداد 1392 12:17 ق.ظ نظرات ()

   

   

                                      نفرات برتر کنکور 92 - سمنان

  آخرین ویرایش: جمعه 11 مرداد 1392 12:22 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات