منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 09:30 ب.ظ نظرات ()
  دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای به دانشگاه شاهرود اعلام کرد: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با ایجاد دانشکده معماری و شهرسازی موافقت قطعی و با ایجاد دانشکده مکاترونیک و رباتیک و دانشکده دخترانه ریحانه در آن دانشگاه موافقت اصولی به عمل آورده است.

  در حال حاضر دانشگاه شاهرود 17 دانشکده فعال در 3 پردیس دانشگاهی و یک پردیس خوابگاهی دارد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 09:28 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شاهرود

  مهدی بندرآبادی روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی ترافیك شهرستان شاهرود افزود: برای كاهش بار ترافیكی در روز نخست گشایش مدارس و دانشگاهها در شاهرود اقدامات لازم انجام شده و امیدواریم كمترین مشكل ترافیكی را داشته باشیم. وی گفت: با توجه به آئین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مدارس و مصوبه هیات وزیران با هماهنگی های به عمل آمده، نظارت بیشتری در این امر صورت می گیرد. وی با تاكید بر سلامت كامل فنی اتومبیل های مورد استفاده برای سرویس مدارس، سلامت روحی، اخلاقی و روانی رانندگان این وسایل نقلیه ، بررسی و تایید این موضوع را از طریق مراجع ذیصلاح قانونی ضروری دانست. بندرآبادی از مساعدت و تلاش بین آموزش و پرورش ، شهرداری، اتوبوسرانی ، نیروی انتظامی، پلیس راهور و سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با ساماندهی رفت و آمد دانش آموزان همزمان با گشایش مدارس و دانشگاهها در شاهرود تقدیر كرد. وی از بخشداران بسطام و بیارجمند خواست هماهنگی های لازم برای ساماندهی و نظارت بیشتر این موضوع را با جدیت در دستور كار خود قرار دهند. وی در این با بررسی وضعیت ترافیكی محور شاهرود - آزادشهر در محدوده روستای گلستان ، تسریع در ساماندهی تردد اهالی این منطقه با همكاری دستگاههای مربوطه را نیز مورد تاكید قرار داد. در این نشست تصویب نظرات گروه كارشناسی ترافیك در رابطه با درخواستهای دریافتی از سوی دبیرخانه شورای ترافیك پیگیری و تصمیمات لازم گرفته شد.ك/۲
  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 09:29 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 09:24 ب.ظ نظرات ()

  به عکس زیر دقت کنید!تجمع
  این عکس را خبرنگار سایت خزرنما در تاریخ ۲۵ شهریور۹۲ از آنچه که به عنوان “تجمع شهمیرزادی ها در مقابل استانداری مازندران” نام برده شد، گرفته است. البته خبرنگاران “سایت فارس نیوز حوزه مازندران” و ” سایت خزرنما ” تلاش زیادی کردند تا علاوه بر بزرگنمایی این تجــمع، آن را به شهمیرزادی های اصیل نسبت دهند، اما شهمیرزادی های عزیز با نگاهی به این عکس به خوبی درمی یابند که اکثریت افراد حاضر در این تجـمع (به جز تعدادی انگشت شمار)، مازندرانی های
  ” شهمیرزادی تباری” هستند که در ساری و اطراف آن سکونت دارند.

  اینکه چرا ساروی های شهمیرزادی تبار باید برای شهرستان مهدیشهر و بخش های تابعه اش تصمیم بگیرند، و به طور یکجانبه تقاضای الحاق بخش شهمیرزاد به استان مازندران را مطرح کنند، خود جای بررسی و تعمق دارد. اما شواهدی در دست است که نشان می دهد گردانندگان اصلی این ماجرا از دو سال پیش به این سو خواب منافع مالی نجومی و هنگفتی را دیده بودند که رمز تعبیر آن در تصویب مصوبه خانمان براندازی بود که به موجب آن شهمیرزاد شهرستان و مهدیشهر با فاجعه نابودی روبرو می شد. اما این خواب نه تنها تعبیر نشد، بلکه به یاری حضرت ولی عصر (عج) و با انتخاب دولت تدبیر و امید، و بازگشت قانون و اخلاق به فضای کشور به کابوسی آشفته بدل شد.

  هدف از نگارش این مطلب، تکرار مباحث گذشته نیست. این بار می خواهیم از یک زاویه دیگر به موضوع نگاه کنیم.
  از شما عزیزان دعوت می کنیم بار دیگر به عکس نگاه کنید.
  در دست تجمع کنندگان چه می بیند؟

  تاکنون بارها درباره مفهوم گل اندیشیده و از زاویه نگاه خود در باره این پدیده زیبای الهی تفکر کرده ایم.

  امروزه زیباترین، در دسترس ترین و تاحدی ارزان ترین هدیه، یک شاخه گل است که به مناسبت های متعددی هدیه میشود .می گویند ایرانیان نخستین ملتی هستند که هدیه دادن گل را باب کردند. حتی برخی نیز با اطمینان گفته اند، اروپاییان رسم تقدیم گل را از ایرانیان آموخته اند و این رسم از ایران به کشورهای اروپایی رفته است.
  یکی از تحلیگران بزرگ تاریخ ( اوژن فلاندن) در سال ۱۸۴۱میلادی در باره قدمت تقدیم گل در ایران نوشته است :
  ” با مشاهده و بررسی نقوش تخت جمشید دریافتیم که در بین ایرانیان قدیم رسمی بسیار نیکو رواج داشته، وآن هدیه دادن دسته گل بوده است . ایرانیان سخت خوش دارند همیشه شاخه گلی در دست داشته باشند و تقدیم دوستی کنند.”
  به این ترتیب معلوم می شود گل در نزد پدران ما از چه اهمیت و محبوبیتی برخوردار بوده است.
  اما همین گل که باید سمبل طراوت و شادابی باشد و آن را به نشانه ی دوستی، عشق ورزی و محبت اهدا کنند، در این ماجرای خاص کاربرد دیگری پیدا کرده است!
  خب نباید چندان متعجب بود. چرا که وقتی گفتمان، گفتمان نفرت باشد، گل واسطه ای می شود برای طرح خواسته های تفرقه انگیز و جدایی خواهانه!
  وقتی ادبیات، ادبیات قانون گریزی باشد، گل وسیله ای می شود برای طرح تقاضای بی قانونی از دولت!
  وقتی گفتمان، گفتمان زیاده خواهی و تمامیت طلبی باشد، گل ابزاری می شود برای جلب نظر دیگران.
  خلاصه اینکه وقتی دستت به هیچ جا نمی رسد، شاید یک شاخه میخک یا داوودی زرد و سفید هم بتواند مصوبه باطل شده ی( تشکیل شهرستان موسوم به شهمیرزاد) را زنده کند و به رویای تعبیر نشده ات رنگ حقیقت بزند!

  اما از گل که بگذریم، به لطیف تر از گل می رسیم : شهید و شهادت

  حال بپردازیم به عکس های شهدا .

  مقدس ترین، زنده ترین، زیباترین، حماسی ترین، باشکوه ترین و پرافتخارترین واژه، شهادت است و شهید را باید ترجمان تقدس،زندگی، زیبایی، حماسه، شکوه و افتخار دانست.تجمع
  شهید مرزبان عقیده اسلامی و مرزبان حدود و ثغور کشور است و علاوه براین، آنگونه که در وصایای شهدا آمده است، بر این حقیقت نیز باید تاکید کرد که آرمان شهید، حاکمیت قانون و حاکمیت عدالت اسلامی در تمام عرصه ها بوده است.
  اما در این تجمع غیرقانونی، عکس های شهدا با چه هدفی بر سر دست برده می شود؟
  چگونه است که این جماعت در میدان فزون خواهی، شهدا را واسطه ی خواسته های فراقانونی خود قرار می دهند؟

  استفاده ابزاری از نام و آمار شهدا با هر هدفی که باشد، ظلم و جفا در حق شهدا است و عقوبت دارد.

  آقایان! به باور اسلامی ما، هیچگاه هدف وسیله را توجیه نمی کند.
  ارزش های شهدا را پاس بداریم و آنها را وجه المصالحه ی مطامع دنیایی خویش قرار ندهیم.
  قانون را فصل الخطاب بدانیم و خواسته های خود را در چارچوب قانون طلب کنیم.
  بزرگان ما چه خوب گفته اند : هر چیز به جای خویش نیکوست

  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 09:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 12:53 ب.ظ نظرات ()
  برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی كشوری در شهرستان میامی
  جشنواره بازیهای بومی محلی كشوری در شهرستان میامی برگزار می شود

  تاریخ: 1392/6/31
  به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در نیمه دوم مهر ماه سال جاری و بمناسبت گرامیداشت هفته تریبت بدنی و ورزش جشنواره بازیهای بومی ومحلی كشوری در شهرستان میامی برگزار خواهد شد .
  حضور 5 استان كشور در این بازیها قطعی است وامكان شركت تعدادی دیگر از استانهای كشور نیز وجود دارد
  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 12:55 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 12:50 ب.ظ نظرات ()
  امام جمعه بیارجمند :
  امام جمعه بیارجمند گفت:آموزش و پرورش جلوگیری تهاجم فرهنگی وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است

  به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش بیارجمند ،حجت الاسلام والمسلمین در خطبه های نماز جمعه ، به تبیین اهداف بلند دستگاه تعلیم و تربیت پرداخت .

  امام جمعه بیارجمند ضمن تبریك طلیعه بهار تعلیم و تربیت نظام آموزش و پرورش را دستگاهی هدفمند و پرتلاش معرفی نمود و در فرازی از سخنان خود خطاب به نمازگزاران گفت :با این سیل تهاجم فرهنگی ، آموزش و پرورش وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهد و خاطر ما از این بابت جمع است .

  وی تصریح كرد: والدین نیز باید پا به پای آموزش و پرورش حركت كنیم ، مسائل را رعایت كنیم ، كه همانطور كه به فكر سایر شئون فرزندان خود هستیم به فكر مغز و عقل و آینده و سرنوشت فرزندان خود نیز باشیم

  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 12:52 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 12:49 ب.ظ نظرات ()
  دانش آموز احمد واحدی از دامغان مدال نقره مسابقات كشوری ووشو را از ان خود كرد

  دانش آموز دبیرستان امام صادق (ع) شهرستان دامغان موفق به كسب مدال نقره مسابقات ووشو نوجوانان كشور شد و به اردوی تیم ملی نوجوانان راه یافت
  به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دامغان ، دانش آموز پایه اول دبیرستان امام صادق (ع) شهرستان دامغان موفق به كسب مدال نقره مسابقات ووشوبخش ساندا (مبارزه) نوجوانان كشور شد و به اردوی تیم ملی نوجوانان رشته ورزشی ووشو در بخش ساندا(مبارزه) راه یافت.
  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 12:49 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی یکشنبه 31 شهریور 1392 12:41 ب.ظ نظرات ()
  اختلافات پیش آمده، اکنون به سمت و سویی کاملاٌ غیر اخلاقی و نادرست حرکت میکند. مروری بر آنچه که در فضای سایت ها و وبلاگ های این دو شهر وجود دارد موید این ادعاست. اکنون اختلاف بر سر تقسیمات کشوری در حال تغییر و تبدیل به اختلاف قومی، قبیله ای و تاریخی است. تمسخرِ نژاد و گذشته یکدیگر و گذاشتن صفات نادرست بر هم از جمله اتفاقات ناگواری است که در حال وقوع است.» به این نکته این را هم اضافه کنید که بذرکینه بین مردم دو شهر با خیانت برخی افراد پاشیده شده و در حال رشد است. باید جلوی این رشد را گرفت.

  امروز مهم ترین عاملی که می تواند سدی در برابر رشد کینه ها و عداوت ها بشود، پناه بردن به خداست. این روزها مردم مهدی شهر و شهمیرزاد باید پیوسته این دعای قرآنی را بخوانند:

  وَلَا تَجْعَلْ فِی قُلُوبِنَا غِلًّا لِّلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ (سوره مبارکه حشر-آیه10)

  ... و در دلهامان هیچ کینه ای از مومنان باقی مگذار، پروردگارا تو رئوف و مهربانی

  آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1392 12:47 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی پنجشنبه 28 شهریور 1392 08:42 ب.ظ نظرات ()


  نشست مشترک وزارت دفاع با قطعه سازان استان سمنان برگزار شد

  نشست مشترک وزارت دفاع با قطعه سازان استان سمنان صبح امروز در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد
  علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی سمنان در این جلسه به پتانسیل های موجود در استان سمنان در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: استان سمنان با جمعیت اندک خود واحد های فعال قطعه ساز ی را در خود جای داده است که از دیرباز بخش صنعت استان را متحول نموده است و یکی از شاخص های استان سمنان در بخش صنعت وجود صنایع قطعه سازی خودرو می باشد .
  وی افزود : قطعه سازی و وجود صنایع ماشین سازی خودرو در استان منسوب به سابقه است و این استان نیز در زمان جنگ خدمات قابل ملاحظه ای را ارائه داده است . وی اظهار امیدواری کرد که همکاری قطعه سازان استان و وزارت دفاع بتواند در رشد و توسعه این بخش از صنعت استان موثر واقع گردد.
  تاج الدین مدیر کل توسعه همکاری های صنعتی وزارت دفاع گفت: امروز در شرایطی هستیم وزارت دفاع در تمام رده های نظامی تاثیرگذار است و دستاوردهای مهم و مفیدی در توسعه داشته است .
  وی گفت: در حال حاضر 3500 صنعت همکار در سراسر کشور با وزرات دفاع همکاری می کنند که این همکاری باعث تولید تنوع محصولات در وزارت دفاع شده است .
  وی گفت : هر صنعتی با هر نوع فعالیتی می تواند همکار ما باشد به شرطی که استانداردهای مورد تائید را را داشته باشد .
  تاج الدین در مورد مرکز سمتا (سامانه مدیریت تامین کنندگان ) و نحوه همکاری فعالان اقتصادی با این سامانه توضیحاتی ارائه داد و افزود: این مرکز در 7 حوزه صنعت ،خدمات فنی مهندسی،بازرگانی،خدمات عمومی، دانش بنیان، تحقیقاتی،مشاوره و آموزش آماده همکاری با قطعه سازان استان می باشد .
  در ادامه این نشست فعالان قطعه ساز استان سمنان دیدگاهها و نظرات خود را بیان کردند .

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 28 شهریور 1392 08:43 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 6 1 2 3 4 5 6
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات