منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 30 آذر 1392 02:22 ق.ظ نظرات ()

  شب یلداست؛ شبى که در آن انار محبت دانه مى شود و سرخى عشق و عاطفه،
  نثار کاسه هاى لبریز از شوق ما؛
  شبى که داغى نگاه هاى زیباى بزرگ ترها در چشمان کودکان اوج مى گیرد و بالا مى رود.


  سایت جامع سمنان شب یلدا را به تمام هموطن های عزیز تبریک می گوید.
  آخرین ویرایش: شنبه 30 آذر 1392 02:36 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 30 آذر 1392 02:19 ق.ظ نظرات ()

  علیرضا خسروی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم از سمنان، اظهار کرد: با گذشت 9 ماه از ابتدای سال هنوز قانون بیمه  تأمین اجتماعی کشاورزان عملی نشده است.

  وی افزود: قانون بیمه تأمین اجتماعی برای کارگران ساختمانی نیز که به تازگی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است هنوز به طور کامل اجرایی نشده و این سیبب نگرانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است.

  طرح سوال نماینده سمنان از وزیر تعاون

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از علی ربیعی برای عدم اجرای قانون، طرح سؤال کرده است گفت: با توضیحاتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون تخصصی مجلس ارائه کرده است قانع نشده ام و این سؤال باید در صحن علنی مجلس طرح شود.

  وی افزود: بر اساس نامه رسمی شخص وزیر مبنی و تعهد یک‌ماهه وی برای اجرای این قانون این سؤال را یک ماه به تعویق انداخته‌ام.

  خسروی بیان کرد: هنوز طرح سوال از وزیر کار در جریان است و به طور کامل منتفی نشده است و پیگیر اجرای کامل قانون هستم.

  بر اساس قانون هر کشاورز در هر زمین کشاورزی می‌تواند تا پنج کارگر کشاورزی را بیمه تأمین اجتماعی کند.

  کارگران ساختمانی نیز بر اساس این قانون می‌توانند به شرط داشتن کارت مهارت، خود را بیمه تأمین اجتماعی کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

  آخرین ویرایش: شنبه 30 آذر 1392 02:20 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 30 آذر 1392 02:17 ق.ظ نظرات ()
  به گزارش باشگاه خبرنگاران سمنان ،خبرگزاری علمی" تامسون رویترز "وابسته به موسسه ISI ، که هر سه ماه یکبار فهرست دانشمندان برتر ریاضی جهان را اعلام می کند، نام دکتر "مجید اسحاقی گرجی" استاد ریاضی دانشگاه سمنان،را به عنوان دانشمند برتر در سال 2013 در همه فهرست های خود منتشر کرده است.
  دکتر اسحاقی چندی پیش، با همکاری دو نفر از استادان ریاضی دانشگاه های ارومیه و تهران ، کوتاه ترین راه حل برای قضیه ریاضی لیب را پس از 41 سال بدست آورد و مورد توجه جوامع جهانی قرار گرفت.
  پروفسور لیب، استاد برجسته ریاضی فیزیک جهان در سال 1972، قضیه کانتیویتی را مطرح و آن را در مجله «Advances in Mathematics» به چاپ رساند که اعضای گروه حل این مساله شامل دکتر مجید اسحاقی از دانشگاه سمنان، دکتر اسماعیل نیکوفر از دانشگاه پیام نور تهران و دکتر علی عبادیان از دانشگاه ارومیه بودند.
  دکتر اسحاقی که سرپرست این گروه تحقیقی بوده، اظهار داشت: قضیه کانتیویتی لیب نخستین معمای ریاضی در زمینه توابع محدب است که مهمترین توابع در آنالیز کاربردی است و در مکانیک کوآنتوم، صنایع نظامی و فضایی کاربرد دارد.
  در مقاله ریاضیدانان ایرانی با عنوان The simplest proof of Lieb concavity theorem کوتاهترین و جدیدترین اثبات برای قضیه «Lieb» ارائه شده است.
  آخرین ویرایش: شنبه 30 آذر 1392 02:19 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 28 آذر 1392 01:35 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد وکیلی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبنرگاران اظهار کرد: از معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان و همچنین معاون عمرانی استانداری خواسته‌ایم در پست خود به فعالیتشان ادامه دهند.

  وی تصریح کرد: علیرضا خلخالی، معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان که دوره ماموریت به خدمت وی در استانداری به پایان رسیده است به محل مبدأ خدمتی خود باز می‌گردد و معاون برنامه‌ریزی استانداری نیز چنین شرایطی دارد.

  استاندار سمنان افزود: برای حوزه معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان یک نفر معرفی شده است اما هنوز در ارتباط با معاون جدید برنامه‌ریزی استانداری به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم.

  وکیلی همچنین با تاکید بر رفع مشکلات خبرنگاران گفت: نقش رسانه در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست و هر کشوری که توانسته است تاثیرگذاری بیشتری در جامعه داخلی و بیرونی داشته باشد، بدون شکر این نقش را رسانه‌های آن بر عهده داشته‌اند.

  استاندار سمنان افزود: رسانه‌ها و مطبوعات در استان سمنان می‌توانند آئینه تمام نمای خدمات نظام و دولت و زبان گویای مسئولان باشند و به نیازهای استان سمنان و مردم نیز توجه کنند.

  وکیلی افزود: رسانه می‌تواند تعامل متقابل بین مردم و مسئولان ایجاد کند و امروز وظیفه سنگینی بر عهده مجموعه رسانه‌ای استان سمنان است.

  وی تصریح کرد: مهمترین مشکل در کار رسانه‌ای این است که متاسفانه خبرنگاران در جامعه آنطور که باید دیده نمی‌شوند و به مسائل صنفی آنها کمتر توجه می‌شود.

  استاندار سمنان گفت: مسئولان نیز به طور عمده انتظارات یک طرفه‌ای از خبرنگاران دارند و در استان سمنان باید راهکاری برای رفع این مشکلات اندیشید.

  وکیلی اظهارکرد: در استان با اهمیتی چون سمنان که با توجه به تاریخ آن جزء معدود استان‌های خبرنگار پرور و رسانه‌خیز کشور بوده است، امروز شاهد فعالیت تنها یک روزنامه هستیم و این برای مردم استان ادبی، فرهنگی و فرهیخته سمنان چندان زیبنده نیست.

  استاندار سمنان خواستار همراهی همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی استان سمنان با خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات این استان شد و بر پیگیری و رفع مشکلات اصحاب رسانه در استان تاکید کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 26 آذر 1392 03:11 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان ظهر امروز در جمع با خبرنگاران در این زمینه اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش خوش‎ییلاق در محدوده چال گردنه طی گشت مشترک با مأموران نیروی انتظامی بسطام موفق به رؤیت دو قلاده یوزپلنگ آسیایی شدند.

  حمید ظهرابی افزود: در سال 1390 نیز در نزدیکی همین محدوده محیط‎بانان موفق شده بودند پس از 28 سال، دو قلاده یوزپلنگ آسیایی را مشاهده و از آنها تصویربرداری کنند.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان در ادامه افزود: خوشبختانه با تلاش یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان با امنیت نسبی که در مناطق تحت مدیریت استان سمنان حاکم شده است، انتظار رشد جمعیت این‎گونه نادر و دیگر گونه‎های در معرض خطر انقراض را داریم.

  ظهرابی همچنین خاطر نشان کرد: با مشاهده مجدد دو قلاده یوزپلنگ به جرأت می‎توان گفت که یوزپلنگ آسیایی به پناهگاه حیات وحش خوش‎ییلاق بازگشته است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی دوشنبه 25 آذر 1392 07:53 ب.ظ نظرات ()

  ارتباط با شهردار سمنان

  مشکلات و مسائل و پیشنهادات خودتون در مورد شهر سمنان با شهردار سمنان در میان بگذارید

   

  http://semnan.ir/HomePage.aspx?site=DouranPortal&tabid=1&lang=fa-IR

   

   

   

   

  آخرین ویرایش: دوشنبه 25 آذر 1392 07:54 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی دوشنبه 25 آذر 1392 07:52 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش واحد روابط عمومی منطقه عملیات عمرانی پروژه پیاده رو سازی ضلع غربی خیابان یاسر به اتمام رسید.

  مهندس میرشریفی شهردار منطقه گفت:برحسب ضرورت و به دلیل توقف خودروها در مقابل مغازه ها، این خیابان نیاز به احداث و محوطه سازی داشته است.  وی اظهار داشت: سعی بر آن شده به دلیل شروع فصل سرما و بارندگی در مدت زمان کوتاهی عملیات اجرایی مذکور به انجام برسد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی دوشنبه 25 آذر 1392 07:51 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، مهندس میرشریفی شهردار منطقه طی گزارشی به تشریح مجموعه اقدامات واحدهای تحت پوشش خدمات شهری که در راستای خدمات رسانی به شهروندان محترم و جوابگویی به پیامهای 137 آمار عملکرد ذیل را طی ماه گذشته به شرح ذیل اعلام کرد.

  عملکرد واحدهای معاونت خدمات شهری از تاریخ1/8/92 لغایت 30/8/92 

  واحد امورشهر

  علف زنی و نی زنی

  300 متر

  نظافت سپتینگ ها

  2 مورد

  رفع آبگرفتگی

  35 مورد

  لایروبی انهار

  280 متر

   

  واحد برق

  حفاری و لوله گذاری

  30 متر

  کابل کشی و سیم کشی

  180 متر

  تعویض لامپ

  370 عدد

  تعویض حبابی و سرچراغ

  95 عدد

  تعمیر و عیب یابی چراغ

  115 مورد

  نصب و مونتاژ چراغ

  38 مورد

  نصب برق

  25 مورد

  رفع اتصالی

  75 مورد

  ریسه کشی و جمع آوری

  15 مورد

  علامت گذاری

  87 مورد

  حمل و انتقال وسایل

  30 مورد


  واحد جوشکاری

  ساخت پل عابر پیاده

  17 مورد

  نصب گل میخ بر روی پل شهید محب شاهدین

  327 عدد

  کلاف کردن بلت  برای چراغ های پارک

  52 عدد

  ساخت پایه تابلو 3 متری

  52 عدد

  پرچ کردن صفحه بر روی پایه تابلو شناسایی ساختمان

  80 عدد

  ساخت تابلوی میدان

  6 عدد

  ساختن دریچه

  2 عدد

  برشکاری و جوشکاری و تعمیر وسایل

  43 مورد

  ساخت شاسی داخل چراغ توری

  22 عدد


  واحد نقاشی

  رنگ آمیزی پل ها

  84 مورد

  رنگ آمیزی پایه تابلوهای راهنمایی و رانندگی

  20 مورد

  رنگ آمیزی تابلوی میادین

  6 مورد

  رنگ آمیزی مخازن نمک

  9 عدد

  رنگ آمیزی دیوار های سطح شهر

  15 متر

  رنگ آمیزی خط کشی عابر پیاده

  10 باند

  پاک کردن شعار

  65 مورد

  رنگ آمیزی تابلوی  شناسایی ساختمانی

  80 مورد
   

   

   

   

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات