منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 30 فروردین 1393 11:41 ق.ظ نظرات ()

   رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از آغاز بهره برداری از  سوئیت های مجموعه تاریخی فرهنگی شیخ ابوالحسن خرقانی خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «حمیدرضا حسنی»اظهار داشت: تعداد پنج واحد سوئیت در محوطه آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی با هدف افزایش خدمات رسانی به مسافران و گردشگران روستای هدف گردشگری قلعه نو خرقان و نیز افزایش ظرفیت اقامتی شهرستان شاهرود به بهره برداری رسید.

  وی گفت: مساحت هر یک از این سوئیت ها حدود 25 متر مربع و از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است.حسنی افزود: در سال گذشته نیز محوطه سازی، ساخت سکو، نورپردازی و بهسازی فضای مجموعه تاریخی - فرهنگی شیخ ابوالحسن خرقانی شامل نوسازی سرویس های بهداشتی، رنگ آمیزی درها و نرده ها و نیز بندکش دیواره ها و آجر فرش آرامگاه انجام شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود اجرای این طرح را در رونق صنعت گردشگری روستای قلعه نو خرقان و اقامت هر چه بیشتر گردشگران موثر دانست و افزود: در صورت آماده شدن شرایط لازم، سوئیت های موجود به بخش خصوصی واگذار می شود.
  آخرین ویرایش: شنبه 30 فروردین 1393 11:43 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 29 فروردین 1393 02:14 ق.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان صبح امروز به دعوت شهردار شهمیرزاد در این منطقه حضور یافت.

  شهردار شهمیرزاد هدف از این دیدار را بازدید میدانی از آثار تاریخی شهمیرزاد و اتخاذ تصمیماتی در خصوص طراحی، مرمت و احیای آثار تاریخی این شهر بیان کرد.

  شهردار شهمیرزاد گفت: شهمیرزاد دارای گردشگران و مسافران بسیار زیادی است و به دلیل موقعیت خاص ژئوپلتیکی خود دارای جمعیت روان بوده و از این رو، شهرداری شهمیرزاد نگاه خاصی به مرمت و بازسازی بناهای تاریخی این شهر دارد.

  علی امینی‌شاد ادامه داد: شهمیرزاد مساعدت و حمایت همه‌جانبه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان را می‌طلبد.

  وی برنامه استراتژیک پنج ساله با رویکرد CDS را از برنامه‌های آتی شهرداری عنوان کرد و افزود: در اجرای فعالیت‌های خود، سیاستی را پیش خواهیم گرفت که هم فضای اجتماعی و فرهنگی و هم نقش اقتصادی را در بر گیرد؛ چرا که اقتصاد و فرهنگ دو بال برای توسعه شهر هستند.

  مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در ادامه این نشست در خصوص نگاه خاص این سازمان در سال 93 به احیای میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و تعامل با شهرداری‌ها مطالبی بیان کرد.

  بحرالعلومی ادامه داد: مشارکت شهرداری دماوند نسبت به مرمت و احیای بناهای تاریخی شهمیرزاد از جمله شیر قلعه،دژ وهل و سایر دژها که مربوط به دوره اسماعیلیه است، در برنامه سال جاری قرار خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: ضمن اینکه در نظر است تا نسبت به ثبت دیگر آثار تاریخی شهمیرزاد به خصوص مسجد میدان، آسیاب آبی و حمام قدیمی این شهر اقدام شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 27 فروردین 1393 09:32 ب.ظ نظرات ()

  در 200 روز نخست سال آبی جاری، گیلان با 738 میلیمتر، عنوان پربارش‌ترین و سمنان با 51 میلیمتر عنوان کم‌بارش‌ترین استان كشور را به خود اختصاص داده است.

  به گزارش ایلنا، میزان بارش استان گیلان درمقایسه با 200 روز ابتدایی سال آبی گذشته، 24 درصد افزایش و در قیاس با دوره درازمدت 13 درصد افزایش داشته است.

  براساس این گزارش، در 200 روز نخست سال آبی جاری، استان كهگیلویه و بویراحمد با 566 میلیمتر بارندگی، پس از گیلان در جایگاه دوم استان‌های پربارش کشور قرار گرفته است.

  میزان بارش استان كهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با 200 روز ابتدایی سال آبی گذشته، دو درصد كاهش و در قیاس با دوره درازمدت 12 درصد كاهش نشان می‌دهد.

  همچنین در 200 روز نخست سال آبی جاری، در استان چهارمحال و بختیاری 551 میلیمتر بارندگی صورت گرفته که این میزان بارش در مقایسه با سال آبی گذشته چهار درصد كاهش یافته است و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله شش درصد كاهش نشان می‌دهد.

  سمنان نیز كم‌بارش‌ترین استان کشور در 200 روز نخست سال آبی جاری، گزارش شده است.

  حجم بارش‌های استان سمنان در 200 روز نخست سال آبی جاری، 51 میلیمتر ثبت شده است.

  میزان بارش استان سمنان درمقایسه با 200 روز ابتدایی سال آبی گذشته، 47 درصد كاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 42 درصد كاهش نشان می‌دهد.

  پس از این استان، یزد با 77 میلیمتر و خراسان جنوبی با 88 میلیمتر بارندگی در 200 روز نخست سال آبی جاری، دیگر استان‌های كم‌بارش كشور گزارش شده‌اند.

  میزان بارش استان یزد در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 21 درصد كاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله هفت درصد كاهش نشان می‌دهد.

  براساس این گزارش، میزان بارش استان خراسان جنوبی نیز درمقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 15 درصد كاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 12 درصد كاهش نشان می‌دهد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 27 فروردین 1393 09:26 ب.ظ نظرات ()
  ˈ پیتر تیلر ˈ ضمن بازدید از بخش های مختلف خط تولید و تولیدات آن ، این واحد را بزرگترین کارخانه در خاورمیانه دانست.

  وی در این بازدید تاکید کرد : تولید اتوبوس اسکانیا در این واحد دارای استانداردهای لازم بوده و از ایمنی خوبی برخوردار است.

  مدیرعامل شرکت عقاب افشان سمنان نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت : تولید 400 تا 500 دستگاه اتوبوس ویژه برون و درون شهری در برنامه های امسال این واحد قرار دارد.

  ˈ عبدالله اکبری راد ˈ افزود : 10 درصد تولیدات این واحد امسال در برنامه صادرات قرار دارد.

  سفیر سوئد در جمهوری اسلامی عصر امروز همچنین با استاندار سمنان دیدار و زمینه همکاریهای متقابل گفت و گو کرد.

  ˈ محمد وکیلی ˈ استاندار سمنان در این دیدار آمادگی این استان را برای همکاری در بخش های صنعتی و معدنی با کشور سوئد اعلام کرد.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 فروردین 1393 09:27 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 25 فروردین 1393 01:07 ق.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ابراهیم پورتقی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی رؤسای هئیت‌های ورزش روستائی و بازی‌های بومی محلی شهرستان‌های استان سمنان که با حضور نایب رئیس فدرسیوان ورزش روستائی وبازی‌های بومی محلی و رئیس این هئیت در استان و به میزبانی شورای اسلامی ودهیاری روستای اعلای سمنان برگزارشد اظهار کرد: ایجاد ایستگاه سلامت درروستا‌ها با همکاری شوراهای اسلامی، آموزش همگانی به‌صورت رایگان، برگزاری بازی‌های بومی محلی در محلات شهرستان سمنان از مهمترین برنامه‌های این هسئت در سال 1393 است.

  وی با اشاره به اهم اقدامات هیئت هیئت ورزش روستائی و بازی‌های بومی محلی شهرستان سمنان در سال گذشته بیان کرد: هشت ماهه منتهیبه اسفند سال گذشته بیش از 45 برنامه ورزشی توسط این هئیت درشهرستان سمنان بر گزار شد.

  سرپرست هیئت ورزش روستائی و بازی‌های بومی محلی شهرستان سمنان افزود: ورزش به جهت نیازفردی و ضرورت اجتماعی، به عنوان یکی از عوامل ارزشی در جامعه مطرح است.

  پورتقی سیدی  با اشاره به پیشینه غنی بازی‌های بومی محلی در این شهرستان عنوان کرد: بازی‌های بومی‌محلی در شهرستان سمنان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

  مسائل و مشکلات موجود در حوزه ورزش روستائی و بازی‌های بومی محلی  نیز در این جلسه توسط هریک از اعضا و حاضران در این نشست مطرح شد.

  این موارد با حضور نایب رئیس فدرسیوان ورزش روستائی وبازی‌های بومی محلی کشور مورد بررسی  قرار گرفت و برای آن اتخاذ تصمیم شد.

  دهیار روستای اعلای سمنان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در این روستا برای انجام مسابقات و بازی‌های بومی و محلی گفت: اعلا از ظرفیت خوبی در این‌باره برخوردار است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 فروردین 1393 09:38 ق.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مجید نظری در نشست در نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس که در دفتر این نماینده مجلس در سمنان برگزار شد اظهار کرد: انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور باید با جدیت پیگیری شود.

  وی ضمن تقدیر از مواضع و حمایت‌های نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه درباره انتقال پایتخت سیاسی در روند تصویب این طرح افزود: با توجه به اینکه نام سمنان به عنوان یکی از مهم‌ترین گزینه‌های این انتقال مطرح بوده است ادامه این روند ضروری است.

  عضو شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت موجود تهران، انتقال پایتخت سیاسی از تهران ضروری است گفت: این شورا آمادگی همکاری ازم در این باره را دارد.

  نظری با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: همه وظیفه داریم تا این فرمایشات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم.

  وی افزود: اقتصاد و فرهنگ، دو نیاز اساسی و اصلی امروز جامعه ما هستند و باید همه تلاش خود را برای تحقق شعار امسال به‌کار گیرند.

  عضو شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به موارد مطروحه درباره حریم و محدوده این شهر، بیان کرد: مواضع شورای اسلامی شهرهای این منطقه باید با مواضع نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس هماهنگ باشد تا از افتراق نظر جلوگیری شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 فروردین 1393 09:37 ق.ظ نظرات ()
  صدیقه بیگم شجاعی در نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس که در دفتر این نماینده مجلس در سمنان برگزار شد اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار بزرگی در سمنان برای فعالیت‌های فرهنگی مبتنی بر فرهنگ اسلامی وجود دارد.

  وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی افزود: باید این فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهیم.

  عضو شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به وجود مرقد مطهر امام‌زاده یحیی ابن موسی الکاظم(ع) در شهر سمنان خاطرنشان کرد: با وجود این امام‌زاده واجب التعظیم که برادر بلافصل امام هشتم ما شیعیان هستند، باید تلاش مسئولان استان سمنان برای معرفی این مکان مقدس و زندگی‌نامه آن حضرت تلاش کنند.

  شجاعی با اشاره به دیگر ظرفیت‌های اساسی فرهنگی موجود در شهر سمنان تصریح کرد: شهر سمنان، همه ظرفیت‌های لازم را برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی کشور دارد.

  سمنان نماد "شهر اسلامی" است

  عضو شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به قدمت فرهنگی و اسلامی شهر سمنان از دوران گذشته تا به امروز بیان کرد: نمادهای یک شهر اسلامی در سمنان وجود داشته و سمنان نمادی از یک شهر اسلامی است.

  شجاعی با بیان اینکه فضای کار و تلاش در استان سمنان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی وجود داشته و مدیران استان به صورت ویژه در توسعه فرهنگی در این استان می‌توانند فعالیت‌های خوبی داشته باشند عنوان کرد: باید موقعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان سمنان را بالا ببریم.

  وی با اشاره به ظرفیت‌های نهفته در موضوع گردشگری در استان و شهر سمنان تأکید کرد: سمنان می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور نیز مطرح شود و این مهم دور از دسترس نیست.

  راه‌اندازی فرودگاه سمنان، مطالبه‌ای عمومی است

  عضو شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به کند شدن روند راه‌اندازی فرودگاه سمنان به عنوان فرودگاه معین برای تهران اظهار کرد: راه‌اندازی فرودگاه سمنان، مطالبه‌ای عمومی و مردمی است.

  شجاعی افزود: راه‌اندازی این فرودگاه که نیازی اساسی و گامی مهم در جهت تأمین زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در شهر سمنان است، نیاز به حمایت ملی و توجه مسئولان کشوری دارد.

  مطالبات نهفته مردم مورد توجه قرار گیرد

  عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به وجود برخی مطالبات نهفته از سوی شهروندان گفت: برخی از مطالبات از سوی مردم وجود دارد که حتی بیان هم نمی‌شود ولی باید به آن توجه شود.

  شجاعی بیان کرد: گاهی اوقات مردم احساس می‌کنند که نباید برخی از نیازها و مسائل  مشکلات موجود را بنا به هر دلیلی بیان کنند و رسیدگی به این مطالبات نهفته مردم، وظیفه مسئولان است.

  شفاف شدن مرز سیاسی سمنان و معضلات ناشی از برخی کارخانجات آلاینده محیط زیست برای شهروندان سمنانب از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 فروردین 1393 09:35 ق.ظ نظرات ()
  علیرضا خسروی در نشستی مشترک با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان سمنان که با حضور نایبرئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: ایستگاه راه‌آهن شهرک صنعتی سمنان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.

  وی با اشاره به لزوم راه‌اندازی این ایستگاه راه‌آهن افزود: حمل و نقل به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی سرمایه‌گذاری و تولید باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولان راه‌آهن شمال شرق کشوربرای راه اندازی مجدد این خط ریلی فرعی تصریح کرد: به مسئولان راه‌آهن شمال شرق نیز گفته‌ایم درصورتی که توانائی لازم را برای اتمام و راه‌اندازی این ایستگاه ریلی ندارند، بخش خصوصی آمادگی لازم را برای احداث این ایستگاه راه آهن دارد.

  خسروی با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای ایجاد این ایستگاه حمل و نقل ریلی بیان کرد: وجود شرکت‌های تولیدی مادر و نیز وجود شرکت خودروسازی در شهرک صنعتی سمنان، ظرفیت سمنان را برای راه‌اندازی این ایستگاه راه‌آهن افزایش داده است.

  وی با اشاره به مزیت‌های ایجاد این خط آهن در حمل و نقل و باربری‌های آتی صنایع سمنان عنوان کرد: کاهش خطرات ناشی از تصادفات در جاده‌های استان سمنان با کاهش تردد خودروهای حمل و نقل و نیز کندتر شدن روند تخریب آسفالت جاده‌های این استان ازفواید راه‌اندازی ایستگاه راه‌آهن شهرک صنعتی سمنان است.

  نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی تصریح کرد: تنها راه حل مشکل بیکاری استان و کشور حمایت از سرمایه‌گذاران و تأمین زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری آنان است.

  خسروی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه موظفند تا برای سرمایه‌گذارات بخش تولید و صنایع فرش قرمز پهن کنند.
  آخرین ویرایش: شنبه 23 فروردین 1393 09:36 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic