منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد دوشنبه 31 شهریور 1393 02:24 ب.ظ نظرات ()
  نشریه بازتاب در شماره مهر 93 خود با ارائه نظرهای رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار سمنان در تیتری پرسیده است آیا جنگ آینده در سمنان جنگ آب است.
  به گزارش نما، این نشریه در صفحه اول خود با درج این عنوان مخالفت 'معصومه ابتکار' معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه مخالف انتقال آب خزر به سمنان هستم و نیز سخنان 'محمد وکیلی' استاندار سمنان در خصوص اینکه آب خزر را به هر قیمت می خواهیم بازتاب داده است.ابتکار در حاشیه بازدید از سد لار در خصوص طرح انتقال آب دریای خزر به دشت سمنان به خبرنگاران گفته بود: هنوز نسبت به انجام این کار موافقت نشده و در حال حاضر هیچ اظهار نظری نیز نشده است و لذا ما موافق این طرح نیستیم.
  معاون رییس جمهوری افزوده است: نبود مدیریت درست در حوزه باعت شده چنین شرایطی ایجاد شود و متاسفانه مشکل ما در مدیریت آب در حوزه آن است به طوریکه در حال حاضر مازندران منابع آبی خوبی دارد اما با توجه به اینکه فاضلاب این منطقه تصفیه نمی شود و مدیریت مناسبی در منابع آیی موجود نداریم این مشکلات به وجود آمده است.
  استاندار سمنان نیز تاکید کرده است: آب خزر را به هر قیمی می خواهیم.
  وکیلی افزود: طبق بررسی ها هر مترمکعب انتقال آب خزر به سمنان 50 هزار ریال هزینه دارد اما اگر هزینه آن حتی به هر مترمکعب 200 هزار ریال برسد به صرف است و ارزش دارد.
  نشریه بازتاب در انتهای مطلب خود افزوده این در حالی است که 'حمید چیت چیان' وزیر نیرو در شاهرود اعلام کرده است انتقال آب دریای خزر به استان سمنان از اولویت های مهم وزارت نیرو است.
  آخرین ویرایش: دوشنبه 31 شهریور 1393 02:25 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 31 شهریور 1393 02:23 ب.ظ نظرات ()
    گروه اجتماعی: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان،ریاست بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان سمنان،نمایشگاه عکس « بهشت خاطره‌ها» در سمنان برپاشد.

    به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سمنان، به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای سمنان، سیدمحمد موسوی­‌زاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان امروز،31 شهریوردر مراسم برپایی دو نمایشگاه عکس دفاع مقدس در سمنان اظهار کرد: این نمایشگاه، گوشه‌ای از فداکاری ایثارگران را به نمایش گذاشته است.

  وی با بیان اینکه ایثارگران برای ما نعمت آسایش و آرامش را به ارمغان آورده و با حفظ ارزشهای دفاع مقدس، کشور به توفیقات چشمگیری رسیده است متذکر شد: فرهنگ ایثار و شهادت، برگرفته از فرهنگ عاشورایی است و رسالت اصلی ما حفظ این فرهنگ و انتقال این تفکر به نسل جدید است.

  موسوی‌زاده یاداور شد: در این نمایشگاه؛ تصاویر، وصیت نامه و زندگی نامه شهدا و خاطرات رزمندگان شرکت توزیع برق استان، خاطره هایی از سرداران شهید و تصاویری از رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام در دوران 8 سال جنگ تحمیلی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

  همچنین همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس ۸سال دفاع مقدس ویژه رزمندگان استان سمنان در شرکت برق منطقه‌ای سمنان افتتاح شد .

   محمد هادی سالار، فرمانده پایگاه بسیج شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای سمنان و مشاور مدیرعامل با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایشگاه عکس ۸ سال دفاع مقدس رزمندگان استان با هدف هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن کنگره بزرگ‌داشت ۳۰۰۰ شهید استان سمنان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به همت پایگاه بسیج شهید عباسپور این شرکت و روابط عمومی و امور ایثارگران شرکت برق منطقه‌ای سمنان برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: در این نمایشگاه تصاویر تعدادی از شهدا و رزمندگان استان به همراه تصاویری از سالهای دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار گرفته است.

  سالار گفت: نمایشگاه بگونه ای طراحی شده که بازدیدکنندگان پس از بازدید از این نمایشگاه در مقابل جایگاه شهدای شرکت برق منطقه ای سمنان به مقام شامخ آنها ادای احترام می کنند.

  وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی ،ورزشی شرکت برق منطقه ای سمنان به مناسبت هفته دفاع مقدس ، گفت: پایگاه های بسیج شهید عباسپور ،بقیه ا... الاعظم(عج) و خاتم الانبیاء (ص) شرکت برق منطقه‌ای سمنان با همکاری دفتر روابط عمومی و امور ایثارگران این شرکت همچون سنوات گذشته نسبت به برگزاری هرچه با شکوه تر هفته  دفاع مقدس اقدام  خواهند نمود .

  آخرین ویرایش: دوشنبه 31 شهریور 1393 02:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 30 شهریور 1393 09:47 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، مرتضی دهرویه امشب در دیدار با فرماندار شهرستان سرخه که در دفتر فرماندار برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج مهندسین استان سمنان اظهار کرد: در این کارگاه، از هشت استان کشور حضور خواهند داشت که شامل 350 نفر کارشناس و مربی خواهد بود.

  وی تصریح کرد: سازمان بسیج مهندسین استان سمنان در پنج حوزه فعالیت دارد و این سازمان در فعالیت‌های اجرایی وارد نمی‌شود و فقط در حوزه فنی فعالیت خواهد داشت.

  رئیس سازمان بسیج مهندسین استان سمنان افزود: یکی از شاخص‌‌ترین برنامه‌های سازمان بسیج مهندسین، ارتباط با بخش خصوصی در کنار دستگاه‌های اجرایی استان است که به صورت کارگروه‌های تخصصی به صورت هفتگی برگزار می‌شود و در زیر مجموعه این کارگروه‌ها، انجمن‌های تخصصی شکل گرفته است.

  وی با بیان اجرای موفقیت‌آمیز طرح بسیج همگام با کشاورز در استان سمنان افزود: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان در راستای ایجاد امنیت غذایی در کشور به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز پرداخته است.

  رئیس سازمان بسیج مهندسین استان سمنان اضافه کرد: در این راستا، همایش‌ها و برنامه‌هایی برگزار و در طرحی تلاش شده است تا به موضوع کنترل ریزش گندم توجه ویژه‌ای شود و خوشبختانه این پروژه به خوبی و با موفقیت اجرا شده است.

  وی با بیان اینکه در استان سمنان، 52 هسته‌ علمی روستایی در پایگاه‌های استان سمنان شکل گرفته است، خاطر‌نشان کرد: در هفته آینده، استان سمنان میزبان برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه برای کارشناسان و مربیان طرح بسیج همگام با کشاورز است که در این همایش از هشت استان حضور خواهند داشت.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 شهریور 1393 09:49 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 29 شهریور 1393 11:02 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، فرشید فریور در جلسه کمیته گردشگری سلامت که در محل اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی با هفت بیمارستان زیرپوشش در استان سمنان یکی از گسترده‌ترین واحدهای دولتی است و آمادگی اجرای طرح‌های مرتبط با گردشگری سلامت را دارد.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر قابلیت انجام تمام امور درمانی غیر از پیوند عضو در بیمارستان‌های استان سمنان وجود دارد، افزود: این دانشگاه در صدد راه‌اندازی مرکز درمانی سرطان نیز در بیمارستان کوثر سمنان است.

  معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سمنان گفت: این قابلیت‌ها می‌تواند در زمینه گسترش توریسم سلامت در استان موثر باشد.

  مشاور گردشگری سلامت معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز گفت: گردشگری سلامت سومین عرصه سودآور سرمایه‌گذاری جهان است.

  سید محمد اکرمی اظهار کرد: گردشگری سلامت در دنیا بیش از 100 میلیارد دلار در سال درآمد دارد.

  وی با بیان اینکه کشورهای آمریکا، انگلیس، هند و ترکیه در زمینه گردشگری سلامت فعالیت موثری دارند، افزود: سهم ایران از گردشگری سلامت، سالانه حداکثر 80 هزار نفر است.

  وی با تأکید بر اینکه گردشگری سلامت یکی از ظرفیت‌های مغفول کشور است، گفت: رونق گردشگری سلامت سبب اشتغال، درآمدزایی، ارزآوری، ارتقای ارائه خدمات سلامت در ایران در حد استانداردهای جهانی و برخی دیگر از مزیت‌ها می‌شود.

  سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه گفت: استان سمنان ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری سلامت دارد.

  مریم سلمانیان غار نمکی، پارک ملی کویر و جاده سنگفرش در گرمسار، آبگرم سرخه، کویر حاشیه‌های جنوبی استان سمنان، چشمه‌های آب معدنی و مواردی از این دست را از جمله قابلیت‌های گردشگری سلامت این استان عنوان کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 29 شهریور 1393 08:02 ب.ظ نظرات ()

  معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری سمنان گفت: از 2227 آبادی سمنان 1643 آبادی خالی از سکنه و 548 آبادی دارای سکنه است.

  به گزارش ایسنا، مجتبی رضایی با بیان این‌که سرشماری کشاورزی 5 مهر تا 18 آبان ماه در سراسر استان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این سرشماری که نقش محوری و مهمی در رشد و توسعه کشاورزی استان دارد، منبع مهمی برای داده‌های ساختاری بخش کشاورزی است.

  وی ادامه داد: روش اصلی جمع آوری اطلاعات در این سرشماری، مصاحبه ماموران سرشماری با فعالان و بهره‌برداران بخش کشاورزی است.

  خذف فرم‌های کاغذی از طرح سرشماری کشاورزی برای نخستین بار

  وی با اشاره به تفاوت‌های این سرشماری با سرشماری‌های پیشین، خاطرنشان کرد: در این سرشماری برای نخستین بار به جای فرم‌های کاغذی از تبلت و امکانات رایانه‌ای استفاده می‌شود.

  معاون برنامه‌ریزی استانداری سمنان، از این سرشماری به عنوان یک سرشماری همه جانبه یاد کرد و گفت: در این سرشماری اطلاعات و داده‌هایی نظیر: کاربری اراضی، مشخصات بهره‌برداران و کشاورزان، سطح کاشت محصولات، تعداد درختان بارور، جمعیت دام‌های سبک و سنگین و نوع فعالیت‌های گلخانه‌ای و... جمع‌آوری می‌شود.

  رضایی با تایید محرمانه ماندن اطلاعات این سرشماری، یادآور شد: این اطلاعات برای بهره‌برداری در برنامه‌ریزی‌های بهتر در بخش‌های کشاورزی و اقتصادی انجام می‌شود.

  معاون استاندار سمنان با بیان این‌که در سال 82 سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی استان 11.7 درصد بود، گفت: در این سال 18 درصد از شاغلان استان در بخش کشاورزی فعال بودند. ضمن این‌که تعداد بهره برداران استان در آن سال 38 هزار و 715 نفر و مساحت کل اراضی کشاورزی استان 154هزار هکتار بوده است.

  از 2227 آبادی استان 1643 آبادی خالی از سکنه و 548 آبادی دارای سکنه است

  معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری سمنان اضافه کرد: براساس آخرین آمار رسمی استان سمنان دارای 2 هزار و 227 آبادی و روستا است که یک هزار و 643 آبادی آن خالی از سکنه و 548 آبادی آن دارای سکنه است.

  رضایی با بیان این‌که شهرستان دامغان دارای بیشترین روستای با سکنه است، خاطرنشان کرد: پس از دامغان شهرستان‌های شاهرود، سرخه، میامی و آرادان دارای بیشترین روستای با سکنه است.

  وی یادآوری کرد: در آخرین سرشماری رسمی استان، شهرستان شاهرود دارای بیشترین بهره‌بردار و شهرستان‌های گرمسار و آرادان دارای کمترین بهره‌بردار بودند.

  6 درصد کشاورزان استان تحصیلات تکمیلی دارند

  معاون استاندار سمنان نرخ بی‌سوادی در بین بهره‌برداران کشاورزی استان در آخرین سرشماری را 30 درصد اعلام کرد و افزود: 62 درصد کشاورزان استان دارای سواد در سطح ابتدایی، 32 درصد متوسطه و راهنمایی و 6 درصد دارای تحصیلات تکمیلی‌اند.

  وی از پیش‌بینی 18 حوزه شهری و 37 حوزه روستایی برای سرشماری کشاورزان استان خبر داد و گفت: در مجموع 155 نفر در سطح استان کار سرشماری بهره‌برداران را انجام می‌دهند که 38 درصد آنها امور ستادی و 62 درصد آنها در بحش‌های فنی و اجرایی فعالیت خواهند کرد.

  ضمن دعوت از همه فعالان بخش کشاورزی استان برای همکاری با ماموران سرشماری، اظهار کرد: همه دستگاه‌های استان ملزم به همکاری با اجرای این طرح ملی هستند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 29 شهریور 1393 07:59 ب.ظ نظرات ()
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان از برگزاری هفتمین  جشنواره موسیقی این شهرستان در روزهای29،30و 31 شهریور ما ه خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری آریا ازسمنان،ˈامیر رسولیانˈ گفت: این جشنواره با 115 اجرای هنر جویی ، 40 اجرای گروهی و10 اجرای تکنوازی موسیقی برگزار می شود.
  وی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی شهرستان سمنان در دو بخش ایرانی و کلاسیک، برپایی کارگاه های آموزشی، اجرای نوازندگان، اجرای هنرجویان، تجلیل از پیشکسوتان موسیقی شهرستان و ارائه مقالات پژوهشی دانش آموختگان موسیقی را از دیگر بخش ها و برنامه های این جشنواره عنوان کرد.
  وی با تاکید بر اینکه جشنواره ویژه هنرمندان و هنرجویان برگزار می شود و اجرا موسیقی این جشنواره عمومی نیست، خاطرنشان کرد: برگزیدگان این جشنواره به جشنواره موسیقی استان سمنان  در گرمسار  برگزار می شود، راه می یابند.
  رسولیان شناسایی و پژوهش در موسیقی بومی و محلی را از اهداف جشنواره موسیقی دانست و تصریح کرد: شناسایی، ثبت آواها و نواهای نواحی و مناطق و شناسایی پیش کسوتان نوازنده موسیقی بومی از اهداف معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است.
  رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان افزود:  5  آموزشگاه موسیقی دارای مجوز از این اداره  در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند
  وی با اشاره به اینکه در این دوره 132نفر خانم و167نفر آقا به رقابت خواهند پرداخت ،که نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابری شاهد هستیم
  آخرین ویرایش: شنبه 29 شهریور 1393 08:02 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 28 شهریور 1393 02:01 ق.ظ نظرات ()
  معاون ‌سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ‌با اشاره به اهمیت احیا و ثبت جهانی جاده ابرایشم به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم جهانی در کشور گفت: به دنبال ثبت جهانی و احیای "جاده ابریشم" هستیم.


  به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، محمدحسن طالبیان عصر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی پسته ایران اظهار کرد: هم اکنون کشورهایی مانند چین و قرقیزستان روی این جاده تاریخی سرمایه گذاری کرده و که یک اثر فاخرتاریخی و فرهنگی است سرمایه‌گذاری کرده و نسبت به ثبت جهانی آن اقدام کرده اند.

  وی افزود: این جاده تاریخی و با ارزش باید در کشورهایی نظیر ازبکستان و ایران نیز با محوریت جمهوری اسلامی ایران باید ثبت جهانی شده و احیا شود.

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه بخش زیادی از این جاده جهانی در کشور ایران واقع شده است گفت: این جاده در کشور به نام جاده خراسان نیز معروف است.

  طالبیان با اشاره به اینکه استان سمنان و شهرستان دامغان، عنوان کرد: با توجه به قدمت شهر تاریخی دامغان به عنوان پایتخت ایران در دوره تاریخی پارتیان و نیز عبور جاده ابریشم از این شهرستان، در صورت تحقق این مهم رونق گردشگری را در این منطقه مهم از کشور شاهد خواهیم بود.

  وی با اشاره به اینکه در چندسال اخیر توجه ویژه‌ای به موضوع گردشگری کشاورزی در کشور شده است، تصریح کرد: پسته دامغان با توجه به کیفیت بالای آن می‌تواند به عنوان یک مقصد مهم برای گردشگری جهانی کشاورزی مطرح شود.

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: نخستین جشنواره ملی پسته ایران می‌تواند مقدمه‌ای برای شکوفایی گردشگری کشاورزی در کشور باشد
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 26 شهریور 1393 07:25 ب.ظ نظرات ()
   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان سمنان گفت: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور فردا به استان سمنان سفر می‌کند.

  محمدحسین بحرالعلومی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صبح فردا در بدو ورود خود به سمنان مورد استقبال مسئولان استان قرار گرفته و با استاندار سمنان ملاقاتی حضوری خواهد داشت.

  سفر به شهر دامغان، استقبال در ورودی این شهر،ادای احترام به شهدای دامغان و نیز بازدید از مسجد تاریخانه،مسجد جامع، کاروانسرای دامغان، خانه لطفی از دیگر برنامه های مسعود سلطانی فر در استان سمنان است که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان به آن اشاره کرد.

  بحرالعلومی افزود: معاون رئیس جمهور، فردا با حضور در محل برگزاری جشنواره ملی پسته، در این جشنواره سخنرانی کرده وپس از آن نیز ضمن بازدید از مجموعه تاریخی چشمه علی دامغان، با سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دیدار و گفت وگو می کند.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 26 شهریور 1393 07:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic