منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد سه شنبه 29 مهر 1393 06:42 ب.ظ نظرات ()

  یک مقام مسئول گفت: دستگاه های دولتی، آموزشی و مذهبی استان سمنان 2 درصد کل مشترکین این استان را تشکیل می دهند اما 14 درصد کل مصرف آب استان در این دستگاه‌ها مصرف می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، محمد وکیلی استاندار سمنان در جلسه کمیته حفاظت از آبهای زیرزمینی استان سمنان گفت: استفاده از کنتورهای آب هوشمند، میزان تاثیر زمان آبیاری فضای سبز شهری از سوی شهرداری‌ها و ... باید بررسی شود.

  وی بر عدم استفاده ادارات از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز تاکید و خاطرنشان کرد: این اقدام باید از استانداری آغاز شود و نباید آبی که مورد نیاز شرب است برای آبیاری فضای سبز بکار گرفته شود.

  مهندس وکیلی به لزوم شناسایی دستگاه های اجرایی پرمصرف بر اساس میزان مراجعه ارباب رجوع اشاره کرد و ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری سختگیری لازم در مورد ادارات را داشته باشند.

  وی اصلاح شبکه آبیاری فضای سبز شهرداری‌ها را یکی از اولویت‌های اختصاص بودجه شهرداری‌ها برای سال آینده اعلام کرد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان نیز تعداد کنتورهای هوشمند نصب شده در استان سمنان را 383 فقره عنوان کرد و گفت: چاه‌های آب این استان نیاز به نصب 1500 کنتور هوشمند دارند.

  جعفری گفت: 113 کنتور آب هوشمند بر مبنای ثبت نام متقاضیان و 270 کنتور هوشمند در اجرای طرح تعادل بخشی نصب شدند.

  ‌وی اظهار داشت: 63 کنتور هوشمند در سمنان، چهار کنتور هوشمند در مهدیشهر، 86 کنتور هوشمند در گرمسار، 20 کنتور هوشمند در آرادان، 96 کنتور هوشمند در دامغان و 114 کنتور هوشمند در شاهرود نصب شده است.

  وی با اشاره به کسری 188 میلیون مترمکعبی مخزان آب زیرزمینی در استان سمنان، تصریح کرد: 120 میلیون مترمکعب از این مقدار به خاطر اضافه برداشتی است که در بخش کشاورزی اتفاق می‌افتد.

  مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از اجرای طرح آزمایشی در دو استان کشور از جمله سمنان خبر داد و گفت: در قالب این طرح، هر واحد صنعتی که نصب و دیسپاچینگ یک هزار و 500 کنتور هوشمند مورد نیاز چاه‌های آب استان سمنان را به عهده بگیرد، سالانه حق بهره برداری از چهار میلیون مترمکعب آب به آن اعطا می‌شود.

  ‌وی ایجاد بازار آب را از سیاست‌های وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: هزینه نصب هر کنتور هوشمند آب بین 30 تا 50 میلیون ریال است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان نیز در این جلسه گفت: دستگاه‌های دولتی، آموزشی و مذهبی دو درصد کل مشترکین این استان را تشکیل می‌دهند که 14 درصد کل مصرف آب را شامل می‌شوند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 29 مهر 1393 02:59 ق.ظ نظرات ()
  شاهرود – خبرگزاری مهر: رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: در راستای تحقق اهداف روابط عمومی الکترونیک، «سامانه پشتیبانی» روابط عمومی این پارک راه اندازی شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید محمد اسماعیل جلالی بعد از ظهر دوشنبه در آئین رونمایی از سامانه پشتیبانی روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود افزود: این سامانه کلیه نیازهای کاربران در خصوص ثبت نام در جشنواره ها و کنفرانس ها، پرسش و پاسخ از کارشناسان پارک، ارسال نامه، ارتباط با بخش های مختلف پارک، برگزاری مناقصه ها و مزایده های معاونت پشتیبانی، جذب و پذیرش برخط و ... را به صورت کاملا برخط (online) پوشش می دهد.

  وی افزود: این سامانه با استفاده از سامانه WHMCS (Web Hosting Management Complet Solution) پیاده سازی شده و شامل بخش های ایجاد تیکت جدید، گفتگوی برخط، مرکز آموزش، دانلودها، اخبار و ... است و کاربران پس از ثبت نام در آن قادرند با ارسال تیکت ) Ticket(از امکانات سامانه استفاده کنند.  

  رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان خاطر نشان کرد: در آینده امکاناتی نظیر جذب و پذیرش و داوری طرح ها به صورت برخط، پرداخت برخط، ثبت نام در دوره های آموزشی، کنفرانس ها، مسابقات و جشنواره هایی که توسط پارک برگزار می شود، به سامانه پشتیبانی افزوده خواهد شد که منجر به الکترونیکی شدن کلیه فعالیت های پارک و سهولت ارتباط مخاطبان گرامی با مجموعه پارک می شود.

  جلالی با بیان اینکه تیکت توسط کاربران سامانه ایجاد و توسط کارشناسان پارک پاسخ داده می‌شود افزود: وضعیت ابتدایی تیکت "باز" است و به این معناست که کارشناسی به پرسش کاربر پاسخ نداده است و پس از پاسخ کارشناس، وضعیت تیکت به حالت "پاسخ داده شده" تغییر خواهد کرد.

  وی تصریح کرد: در صورتی که کاربر از پاسخ کارشناس به نتیجه مورد نظر خود نرسیده باشد، مجددا بر روی همان تیکت پرسش بعدی خود را مطرح خواهد کرد و تیکت مجددا به حالت "باز" تغییر وضعیت می‌دهد و این روند تا اطمینان از دریافت پاسخ مناسب ادامه خواهد داشت و در نهایت پس از گذشت 15 روز از زمانی که کارشناس پارک آخرین پاسخ را به کاربر داده باشد، تیکت به صورت خودکار به حالت "بسته" تغییر وضعیت می‌دهد.

  رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان تصریح کرد: تیکت و میزخدمت برخط که قبلا توسط روابط عمومی ارایه شده بود با هم متفاوت هستند و در تیکت های سامانه پشتیبانی، کلیه تیکت های ارسالی قابل پیگیری بوده و در سامانه ثبت می شود و علاوه بر این کاربران قادر خواهند بود فایلهای مدنظر خود را به تیکت پیوست کرده و به کارشناس مربوطه ارسال کنند.

  جلالی افزود: اما میزخدمت برخط زیرمجموعه ای از سامانه پشتیبانی بوده و تنها برای پاسخگویی به پرسش های کوتاه و یا کمک به کاربر برای پیدا کردن مطالب مورد نظر خود بر روی تارنمای پارک تعبیه شده است و کارشناسان میزخدمت برخط محدودتر بوده و گفتگوهای صورت گرفته بین کاربر و کارشناس ثبت نخواهد شد.

  وی با بیان اینکه ضرورت استفاده از سامانه های برخط به جای شیوه های سنتی بسیار حایز اهمیت است، تصریح کرد: از زمان تاسیس پایگاه های اطلاع رسانی روابط عمومی که با هدف توسعه روابط عمومی الکترونیک و گسترش ارایه خدمات برخط راه اندازی شد، پرسش های فراوانی از طرف کاربران در مورد چرایی استفاده از سامانه های برخط نظیر بخش ارسال نظر و پرسش و پاسخ تارنمای پارک، میزخدمت برخط، سامانه پشتیبانی و دیگر سامانه های برخط روابط عمومی از کارشناسان این واحد پرسیده شده است.

  رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در خاتمه افزود: مزیت های فراوان استفاده از سامانه های الکترونیکی این پارک را برآن داشت توجه ویژه ای به این گونه سامانه ها نشان داده و هدف، سهولت در ارتباط مخاطبان با مجموعه پارک بوده است، لذا مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب "چرا استفاده از سامانه پشتیبانی برخط؟ مزایای این سامانه چیست؟" را مطالعه کنند تا به ضرورت استفاده از این گونه سامانه ها اطلاع یابند.

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 1 آبان 1393 01:07 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 26 مهر 1393 04:53 ب.ظ نظرات ()

  خبرگزاری تسنیم: ریزش ساختمان یکی از بانک‌های غیردولتی در مرکز و پرجمعیت‌ترین نقطه شهر سبب بهت و حیرت شهروندان سمنانی را فراهم آورده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، شاهدان این حادثه با تعجب و حیرت به آن نگریسته و امدادرسانی نیروهای امدادی شهر را به نظاره نشستند.

  یکی از شاهدان این حادثه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: اول صبح و زمانی که برای خرید دارو به داروخانه روبروی بانک مراجعه کردم و زمانی که در حال پرداخت وجه دارو بودم ناگهان صدایی مهیب سبب وحشت همه افراد حاضر در این داروخانه شد.

  «م.ر» گفت: دود بسیار غلیظی همه فضای اطراف را پر کرده بود به طوری که فضای دید را به صورت کامل محدود کرده بود.

  وی افزود: من ابتدا فکر کردم که چیزی در یکی از ساختمان‌ منفجر شده و مثلاً یک وسیله گازی ترکیده است.

  این شهروند سمنانی با بیان اینکه به سرعت به بیرون از داروخانه رفتیم و با کمال تأسف صحنه فروریخته این بانک را دیدیم تصریح کرد: سرعت عمل نیروهای امدادی در این حادثه بسیار خوب و قابل تقدیر است.

  دیگر شهروند سمنانی که شاهد آواربرداری نیروهای امدادی در این حادثه بود به خبرنگار تسنیم گفت: این نقطه یکی از پر تردد ترین نقاط شهر سمنان است که باید مورد توجه جدی مسئولان باشد.

  علی طاهریان که خود نیز ساکن اطراف محل حادثه است با اشاره به اینکه مسئولان باید نگاهی جدی و ویژه به جنوب شهر سمنان داشته باشند گفت: همواره مسائل مختلف امنیتی، اعتیاد و دیگر موارد جنوب شهر سمنان را تهدید می‌کرد و این حادثه نیز از امروز بر آن افروده شده است.

  برخورد شدید با متخلفات؛ خواسته شاهدان عینی و شهروندان سمنان

  یکی دیگر از شهروندان سمنانی که شاهد فروریختن ساختمان بانک مهر اقتصاد در خیابان امام خمینی(ره) این شهر بود عنوان کرد: من هنوز در شوک این اتفاق هستم و این حادثه برایم باور کردنی نبود.

  ابوالفضل جوادی با اشاره به اینکه وقوع این حادثه و فرو ریختن ساختمان این بانک بیشتر شبیه فیلم‌هایی است که گاه‌گاه از تلویزیون پخش می‌شود گفت: هنوز باورم نمی‌شود که به همین سادگی ساختمان این بانک بر سر مشتریانش فرو ریخته باشد.

  وی با اشاره به اینکه در لحظه این حادثه در محل آن حضور داشته است گفت: در نگاه اول به نظر می‌رسید که ساختمان این بانک به صورت عمدی و برای نوسازی تخریب شده باشد؛ چون همه چیز به همان صورتی است که در فیلم‌ها و اخبار از کشورهای مدرن اروپایی برای تخریب ساختمان‌های فرسوده می‌بینیم.

  این شهروند سمنانی با اشاره به اینکه باید با متخلفات وقوع این حادثه به شدت برخورد شود عنوان کرد: این موضوع مورد درخواست همه شهروندانی بود که شاهد این حادثه بودند.

  جوادی خاطرنشان کرد: به طور قطع همه شهروندان جنوب شهر سمنان که در معرض خطر این گونه حوادث هستند نیز اشد برخورد با متخلفات وقوع این حادثه را طلب می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه این حادثه می‌توانست ابعاد بدتری نیز داشته باشد تصریح کرد: اگر ساختمان این بانک به طرف داخل خیابان نیز فرو می‌ریخت چه بسا سبب کشته شدن افراد حاضر در خیابان نیز می‌شد.

  شاهد ماجرای فروریختن ساختمان بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه بخش بزرگی از شهر سمنان در بافت فرسوده قرار دارد از مسئولان خواست تا برای نوسازی این بخش از شهرچاره اندیشی کنند.

  جوادی با اشاره به اینکه ساختمان‌های بافت فرسوده سمنان از استحکام مناسبی برخوردار نیستند گفت: سیاست‌های تشویقی می‌تواند گره گشای این مشکل و معظل بزرگ باشد.

  وی با اشاره به اینکه این حادثه در یکی از پر تردد ترین نقاط شهر سمنان و نقطه‌ای که به عنوان یکی از مراکز تجاری این شهر محسوب می‌شود رخ داد است بیان کرد: اگر این حادثه در ساعات عصر امروز رخ می‌داد تعداد تلفات آن مشخص نبود.

  به هر روی؛ این حادثه با جراحت پنج نفر و انتقال چهار نفر از این مصدومان به بیمارستان تا حدودی به خیر گذشت اما باید توجه داشت که می توانست ابعاد بسیار وسیع‌تری نیز پیدا کند.

  شناسایی مقصر این حاده کار چندان پیچیده‌ای نبوده و درصورت سرعت عمل مسئولان ذیربط، به سرعت قابل شناسایی است اما در این میان، مهم نوع برخورد با متخلفان است که سبب توجه بیشتر به نظارت بر ساختمان‌سازی های شهری شود.

  شاید بتوان گفت که درآمد اندک مردم جنوب شهر آنها را به داشتن حداقل‌ها مجبور کرده است؛ اما باید دانست که این حداقل‌ها باید در حد استاندارد باشد تا خدای ناکرده سبب وارد شدن خسارات جبران ناپذیر به این قشر آسیب پذیر جامعه نشود.

  در این میان نقش عوامل نظارتی بر ساخت‌وسازهای شهری بسیار پر رنگ است و باید منتظر بود و دید که چه سرنوشتی برای مسببان این حادثه تأسف‌بار به عنوان درس عبرتی برای آیندگان خواهد بود.

  گزارش از محمدرضا خزر

  آخرین ویرایش: شنبه 26 مهر 1393 05:00 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 25 مهر 1393 03:39 ب.ظ نظرات ()
  گرمسار با تولید 80 درصد درصد نمک کشور در گرمسار تأمین می‌شود از اهمیت ویژه ای در تامین نیازهای ضروری کشور برخوردار است.
  به گزارش باشگاه خبرنگاران سمنان، فرماندار گرمسار با اشاره به جایگاه ویژه گرمسار در کشور گفت: 80 درصد نمک کشور در گرمسار تولید می شود.
  داریوش طاهری طاهری با اشاره به اینکه50 درصد انار استان سمنان در شهرستان گرمسار تولید می‌شود،خاطرنشان کرد:خربزه‌های ایوانکی در طول تاریخ در سطح کشور معروف هستند.
  وی افزود: گرمسار با تولید مهم‌ترین محصولات زراعی مانند خربزه، انار، زیتون، پسته، گندم، جو و دیگر محصولات موردنیاز کشور جایگاه ویژه‌ای را در استان سمنان به خود اختصاص داده است.
  آخرین ویرایش: جمعه 25 مهر 1393 03:41 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 24 مهر 1393 09:24 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرنگار مهر، محمد وکیلی ظهر پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان، در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، تعیین قیمت آب مصرفی بخش صنعت به قیمت منطقی، با برگزاری نشستی مشترک بین شرکت آب منطقه ای، شهرکهای صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان را خواستار شد.

  وی با اشاره به مشکل آب اظهار داشت: تامین انرژی برق و گاز مورد نیاز صنعت در این استان مشکلی ندارد و فقط کمبود آب وجود دارد.

  آب مصرفی واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان به هر شکل باید تامین شود

  استاندار سمنان وکیلی با بیان این مطلب که آب تامین شده در آینده از طریق انتقال حوزه به حوزه، قیمت تمام شده بیشتری نسبت به قیمت فعلی آن دارد ادامه داد: آب مصرفی واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در استان سمنان به هر شکل باید تامین شود و فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی فعلی نباید به هیچ وجه به خاطر کمبود آب، متوقف یا دچار وقفه شود.

  وکیلی با بیان اینکه برنامه دولت برای مصرف آب انتقالی دریای خزر ابتدا مصرف شرب و سپس مصرف صنعت است، گفت: دولت برای آب شرب یارانه سنگین می دهد ولی آب مصرفی بخش صنعت باید به قیمت منطقی نزدیکتر شود و از سویی قیمت طوری تعیین شود که برای سرمایه گذار اطمینان بخش و امیدوار کننده باشد.

  وی با اشاره به تامین آب از سوی برخی واحدهای صنعتی از طریق تانکرهای خصوصی، با قیمتی چند برابر قیمت آب فروخته شده توسط شرکت آب منطقه ای سمنان، افزود: باید توجه داشت که آب دریای خزر نیز با هزینه و قیمت تمام شده بالا از سوی دولت به مرکز کشور منتقل خواهد شد.

  ضرورت ارائه گزارش میزان آب مصرفی فعلی و مورد نیاز بخش صنعت در استان سمنان

  مقام عالی دولت در استان سمنان شرکت شهرکهای صنعتی، آب منطقه ای و سازمان صنعت و معدن تجارت استان را موظف کرد میزان آب مصرفی فعلی، آب مورد نیاز و توان این استان در تامین آب برای بخش صنعت را به طور دقیق گزارش دهند.

  وکیلی با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار نیاز به ایجاد بستر لازم و فضای مناسب دارد، افزود: زیر ساخت اولین نیاز سرمایه گذاران است و وظیفه مدیران دستگاه های اجرایی تامین زیرساخت مورد نیاز بخش خصوصی است.

  وی اظهار داشت: هر نوع برنامه ریزی برای بخش صنعت به ویژه برای تامین آب مورد نیاز این بخش، نباید کوتاه مدت بلکه باید با نگاهی بلند مدت انجام شود.

  وی با اشاره به اینکه اولویت ایجاد صنایع در استان سمنان با صنایع آب بَر نیست اظهار داشت: هیچ قدرتی نباید اینگونه صنایع پر مصرف آب را به استان تحمیل کند.

  تعداد جوازهای تاسیس واحدهای صنعتی، استان سمنان بیش از 1600 فقره است

  معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز در این نشست تعداد جوازهای تاسیس واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی در استان را در حال حاضر یک هزار و 689 فقره ذکر کرد و گفت: آب مورد نیاز این تعداد واحد 13 هزار و 400 میلیون متر مکعب برابر با 789 لیتر بر ثانیه در سال است.

  فرامرز محبوبی ادامه داد: مجوز صادر شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یک هزار و 169 لیتر بر ثانیه در سال است و میزان مصرف فعلی آب واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی استان حدود یک هزار و 200 لیتر بر ثانیه در سال است.

  وی گفت: صنایع ایجاد شده تا سال 95 در داخل و خارج شهرکها و نواحی صنعتی این استان سالانه نیاز به دو هزار و 822 لیتر بر ثانیه آب دارند.

  معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، نیاز به آب صنایع قابل بهره برداری در سالجاری را 60 لیتر بر ثانیه در سال عنوان کرد و گفت: نیاز دو سال آینده واحدهای جدید بخش صنعت استان به آب 350 لیتر بر ثانیه در سال است.

  محبوبی با اشاره به وجود هشت طرح صنعتی بزرگ آب برَ در استان سمنان و طرح توسعه برخی از آنها، افزود: این واحدهای صنعتی و تولیدی نیز در آینده نزدیک به یک هزار و 492 لیتر بر ثانیه در سال آب نیاز دارند.

  نیاز 346 لیتر برثانیه آب برای 17 شهرک صنعتی استان سمنان

  مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان نیز گفت: برای 17 شهرک صنعتی این استان در حال حاضر 346 لیر بر ثانیه در سال آب تامین می شود.

  محمد رضا صادقی با بیان اینکه این مقدار آب از 18 حلقه چاه تامین می شود ادامه داد: واحدهای بزرگ صنعتی واقع در شهرکهای صنعتی استان سمنان سالانه 70 لیتر بر ثانیه کمبود آب دارند به عنوان نمونه برای 100 هکتار منطقه ویژه اقتصادی در دامغان نیم لیتر بر ثانیه آب تامین می شود.

  وی با اشاره به مشکلات تامین آب برخی واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: در شهرک صنعتی گرمسار برای بیش از 200 واحد صنعتی 15 لیتر بر ثانیه آب تامین می شود.

  ایجاد پنج تصفیه خانه در شهرکهای صنعتی استان سمنان

  مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان به ایجاد پنج تصفیه خانه در شهرکهای صنعتی به منظور بهره گیری از آب در چرخه مجدد اشاره و اظهارداشت: این تصفیه خانه ها چهار هزار مترمکعب در شبانه روز ظرفیت دارند که اکنون از یک هزار و 500 مترمکعب آن برای فضای سبز استفاده می شود.

  صادقی اضافه کرد: 520 هکتار فضای سبز در شهرکهای صنعتی استان سمنان ایجاد شده که نیاز آبی آن نیز باید در نظر گرفته شود.

  وی گفت: واحدهای صنعتی و تولیدی داخل و خارج از شهرکهای صنعتی در استان سمنان امسال 120 لیتر بر ثانیه کمبود آب دارند.

  سهم آب بخش صنعت در این استان به میزان واقعی نیست

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه سهم آب بخش صنعت در این استان به میزان واقعی نیست، گفت: بر اساس قوانین و نظر شورای عالی آب، اگر سه درصد از آب مصرفی بخشهای دیگر به بخش صنعت اختصاص یابد مشکل آب این بخش برطرف می شود.

  علی اصغر جمعه ای در خاتمه تصریح کرد: برخی از چاه های آب که به نام بخش صنعت واگذار شده اکنون مورد بهره برداری قرار نمی گیرد و باید برای آنها تعیین تکلیف شود.

   بررسی انتقال امتیاز حق برداشت آب از بخشهای مختلف کشاورزی و دولتی به صنعت، نیاز واقعی و تامین شده کنونی مصرف آب در شهرکها و نواحی صنعتی و خارج از آنها، مشکلات حمل و نقل و ... از مباحث مورد بررسی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان بود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 24 مهر 1393 09:13 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از  روابط عمومی سازمان عمران شهرداری سمنان، طی نشستی مصوب شد تا در مرحله نخست این پروژه، اجرای آسفالت باند فرودگاه در دستور کار قرار گیرد.

  پیرو جلسات مداوم شهرداری سمنان، سازمان فرودگاه‌ها، شورای اسلامی شهر و سازمان عمران شهرداری سمنان که در پنج ماهه نخست سال 93 انجام پذیرفت، برای استفاده از حداکثر ظرفیت فرودگاه سمنان، طرح بهسازی رویه باند و محوطه فرودگاه سمنان به سازمان عمران شهرداری سمنان واگذار شد.

  بر اساس گزارش واحد فنی اجرایی سازمان عمران شهرداری سمنان، این سازمان از 20 مرداد ماه امسال به انجام مراحل زمان‌بندی پروژه، تجهیز کارگاه، نقشه‌برداری مجدد باند فرودگاه به اتفاق نماینده مشاور و کارفرما پرداخت.

  همچنین نقشه‌برداری و برداشت اپرون‌ها و تاکسی‌وی نیز در مهر ماه صورت گرفته است که به محض ارجاع نقشه‌های تکمیلی باند و خط پروژه از سوی مهندسان مشاور، این عملیات در دستور کار سازمان عمران قرار خواهد گرفت.

  مرحله نخست پروژه، اجرای آسفالت باند فرودگاه بوده و مراحل شناسایی معادن و انجام آزمایشات لازم در خصوص سنگ‌دانه‌ها نیز در دست اقدام است.

   
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 24 مهر 1393 09:14 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 23 مهر 1393 01:46 ق.ظ نظرات ()
  استاندار سمنان گفت: بحث انتقال آب دریای خزر به مرکز کشور، یک بحث کارشناسی است؛ نباید با آن برخورد سیاسی شود.
  به گزارش خبرگزاری موج، وکیلی استاندار سمنان در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحث آب استان گفت: گفت : به هیچ وجه معتقد نیستم که انتقال آب دریای خزر بحثی سیاسی است. وی با اشاره به وجود نظرات موافق و مخالف با اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: اگر سازمان محیط زیست معتقد است این پروژه مشکل دارد، به جای موضع گیری سیاسی باید دید مشکلات اجرایی این پروژه از دید آنان بررسی شود.
  وی تامین آب پایدار را یک منبع اولیه مهم برای توسعه پایدار در استان سمنان قلمداد کرد و افزود: نباید با بحثهای سیاسی جامعه و مردم را به این مساله بدبین کنیم بلکه با کار کارشناسی دقیق، باید بهترین راهکار را انتخاب کرد.
  وکیلی با تاکید بر اینکه مردم از دولت آب می خواهند و تامین آب مصرفی مردم وظیفه دولت است، گفت: مخالفان اجرای پروژه انتقال آب دریای خزر توجیه شان را بیاورند تا با کار کارشناسی به نقطه نظر قطعی برسیم.
  وی فقدان طرح جامع گردشگری برای استان سمنان را مهمترین چالش بخش گردشگری در این استان برشمرد و گفت: هر مسوولی که در این استان مسوولیت داشته به دلیل نبود طرح جامع گردشگری نگاه مقطعی و موضوعی به بحث گردشگری داشته است. استاندار سمنان با تاکید بر لزوم وجود نگاه جامع در امر گردشگری، نگاه های تنگ نظرانه را عامل عقب ماندگی استان عنوان کرد و گفت: توسعه تنها با داشتن نگاه جامع و فراگیر اتفاق می افتد.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 23 مهر 1393 01:47 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 23 مهر 1393 01:44 ق.ظ نظرات ()
   داوود معروفی مسوول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی با قابلیت اشکال زدایی نگارش، توسط عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری موج، معروفی با اعلام این خبر گفت: این سامانه الکترونیکی را دکتر علی مالکی، عضو هیأت علمی دانشکده برق و کامپیوتر، اختراع و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به ثبت رسانده است.
  دکتر مالکی در خصوص اختراعش گفت: اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی شامل یک صفحه لمسی و یک قلم خوشنویسی الکترونیکی است که امکان اشکال زدایی نگارش را فراهم می کند و سیستم فازی موجود، رهنمودهایی به صورت عبارت های کلامی برای کاربر فراهم می سازد تا از اشکالات خود و نحوه برطرف کردن آنها مطلع شود.
  این مخترع با بیان اینکه این سامانه می تواند به سرعت و کارآیی آموزش خوشنویسی کمک زیادی کند، افزود: اختراع سامانه الکترونیکی هوشمند همیار خوشنویسی به شماره 83855 در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 23 مهر 1393 01:46 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic